Úvod | Výcvik psa | Výcvikové pomůcky | Elektronické výcvikové obojky aneb máte uštěkaného pejska?

Elektronické výcvikové obojky aneb máte uštěkaného pejska?

Také se vám stává, že vás čtyřnohý kamarád neposlouchá a dělá si, co chce? Utíká, když nemá, štěká pořád bez důvodu na kolemjdoucí a nedá si prostě domluvit? Stěžují si sousedé často na neustálé štěkání vašeho miláčka? Pokud si již opravdu nevíte rady, jsou tu pro vás elektronické obojky.

Na našem trhu lze vybrat z celé řady nejrůznějších elektronických obojků. Jsou určeny pro pejsky již od šesti měsíců, od malých plemen, až po ty větší. V každém balení najdete elektrody dvou velikostí. Tak je možný nejvhodnější výběr právě pro toho vašeho chlupatého mazlíčka dle objemu krku a hustosti srsti.

Sada elektronických výcvikových obojků obsahuje vysílač, přijímač a elektrody. Přijímač se velmi jednoduše připíná pejskovi na krk tak, aby se elektrody dotýkaly jeho krku. Pomocí vysílače pak můžeme až do vzdálenosti jednoho kilometru ovládat přijímač obojku. Ten běžně využívá čtyři funkce – elektrostatický impulz, vibrační impulz, zvukový impulz a LED svícení. Existují dokonce obojky, kde je možné pomocí jednoho vysílače ovládat až tři pejsky najednou. Obojků existuje celá řada a je opravdu z čeho si vybrat. Liší se od sebe nejen cenou, ale především svými technickými parametry, jako například dosahem přijímače, ale třeba také tím, zda si pořídíte obojek dobíjecí, nebo jen na baterie. Některé obojky jsou navíc vodotěsné. Ty nejmodernější výcvikové obojky mají dokonce zabudovanou GPS navigaci.

Nemusíte mít strach, že svému čtyřnohému kamarádovi ublížíte. Elektrostatický impulz neublíží a vibrace i zvuk se dají regulovat pomocí vysílače. Jejich intenzita se dá nastavit a přizpůsobit tak obojek přesně vašemu pejskovi. Přijímače jsou napájeny pouze baterií, takže elektrostatický impulz je opravdu velmi slabý a pejskovi je nepříjemný, ale nikoliv bolestivý. Na každého pejska platí něco jiného, u mnohých budou dostatečně účinné pouhé vibrace, nebo zvukový impulz. Díky obojku budete mít poslušného pejska, který vám bude přinášet jenom radost.

Přečtěte si také:  Záchod pro psy - toaleta Puppy Trainer

Autor MagazínKynologie

Internetový magazín o psech. Rady při výcviku a výchově psa, výstavy, závody a zajímavosti ze světa psů.

Mohlo by Vás zajímat

Feromonový obojek

Co jsou to Feromony ? Feromony jsou přírodní chemické látky, které produkují jak lidé, tak …

Napsat komentář

Přihlašte se rychle pomocí Facebooku:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření *

Přihlásit se


Uživatelské jméno
Registrovat se!
Heslo
Zapomněli jste heslo? (zavřít)

vytvořit účet


Uživatelské jméno
E-mail
Heslo
Potvrzení hesla
Chcete se přihlásit? (zavřít)

Zapomenuté heslo


Uživatelské jméno nebo e-mail
(zavřít)
Přejít k navigační liště