Úvod | Péče, zdraví a nemoci | I váš pes může být kocour. A stačí k tomu málo

I váš pes může být kocour. A stačí k tomu málo

Chodíte rádi na výstavy psů? Obdivujete všechny ty načančané a vyhlazené pejsky? Jejich dokonalou srst, zdravé zuby, atraktivní oblečky,…Možná vás někdy napadlo, že byste takového pejska mohli mít doma i vy sami. Nebo myslíte, že to nejde? Že by to stálo moc času? Nebo snad moc peněz? Nebojte. Stačí jenom vědět, jak na to. Kde nakupovat. A jak se o pejska správně starat.

Pravá krása se skrývá uvnitř

Na výstavách psů sice obdivujete jejich dokonalý zevnějšek, ale pokud chcete mít krásného a šťastného pejska ´dlouhodobě, musí být hlavně zdravý. Proto mu kupujte jenom kvalitní granule (nekomerční granule s vysokým obsahem živočišných bílkovin). Pokud máte doma vybíravého pejska, kterému suché granule „nevoní“, přimíchejte mu do jeho porce granulí lžíci kvalitní masové konzervy – tomu neodolá ani největší gurmán. S pejskem pravidelně choďte k veterináři, pozorujte jeho stolici, kvalitu srsti nebo chuť k jídlu. Jakoukoliv prudkou změnu nebo nestandardní situaci vždy konzultujte se svým zvěrolékařem. Pokud možno co nejdříve.

Myslete na hygienu

Zatímco vy si dvakrát denně vyčistíte zuby, několikrát týdně vlezete pod sprchu a občas možná i napustíte vanu, váš pejsek je na tom s hygienou na štíru. A občasné vykoupání v řece nebo zmoknutí v dešti na tom vůbec nic nezmění. Ani vašemu psovi pravidelná koupel neuškodí, ovšem pouze za předpokladu, že k tomu použijete vhodnou kosmetiku. Bohužel většina šamponů pro psy obsahuje zcela nevhodné vypírací látky – tenzidy. Proto na koupání nebo denní očistu tlapek u psa žijícího v bytě doporučujeme používat přírodní mycí oleje. Dnes máte k dispozici praktické ústní preparáty na odstranění zubního plaku a uvolnění zubního kamene. Léčivé preparáty na tlapky a srst. Nebo třeba dezinfekční prostředky určené k čištění pelechů.

Přečtěte si také:  10 “Lidských“ jídel pro psy s nutričně bohatým a pestrým složením

I psi mají své lékárny

Občas se stane, že navzdory vaší péči pejsek onemocní nebo se zraní. Nedělejte z toho vědu – však i vy čas od času lehnete do postele s chřipkou nebo angínou. Pokud něco podobného postihne vašeho čtyřnohého přítele, můžete mu koupit cokoliv z široké škály léčivých přípravků pro psy. Volte ty na přírodní bázi, bez chemických látek a vedlejších účinků. A pokud si nebudete příliš jistí, svou volbu předem konzultujte s veterinářem.

To nejlepší nakonec

Stejně jako přirozeně krásné ženy používají make-up, i svého krásného pejska můžete ještě trošku zkrášlit. Ještě zdokonalit. Jasně, že rtěnkou nebo řasenkou to asi nepůjde. Ale dnes už seženete třeba speciální hřebeny pro psy, které jsou k jejich srsti nesmírně šetrné (netahají chlupy a neškrábou pokožku) a navíc ze srsti částečně odstraňují prach a další nečistoty. Stačí pejska jenom učesat a bude vypadat, jako kdyby právě vylezl z vany. Vyzkoušíte to?

Autor MagazínKynologie

Internetový magazín o psech. Rady při výcviku a výchově psa, výstavy, závody a zajímavosti ze světa psů.

Mohlo by Vás zajímat

10 nejchytřejších plemen psů na světě

Každý miluje svého psa a většina z nás věří, že právě ten náš pes musí …

Napsat komentář

Přihlašte se rychle pomocí Facebooku:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření *

Přihlásit se


Uživatelské jméno
Registrovat se!
Heslo
Zapomněli jste heslo? (zavřít)

vytvořit účet


Uživatelské jméno
E-mail
Heslo
Potvrzení hesla
Chcete se přihlásit? (zavřít)

Zapomenuté heslo


Uživatelské jméno nebo e-mail
(zavřít)
Přejít k navigační liště