Kotec pro psa

Vhodný kotec pro psa

Pokud chceme mít psa v kotci, tak  je důležité, aby jsme ho začali zvykat už od štěněte a to hned jak si jej přivezeme od chovatele. Budeme ho muset často navštěvovat a to nejen kvůli socializaci, ale také kvůli čistotě. Pejsek bude ze začátku sice kňučet, ale časem se naučí, že tam bydlí.

Obsah kotce

Každý správný kotec by měl obsahovat 3 plné dřevěné strany, aby na psa nefoukalo, přední stranu z mříží a dveřmi a řádně zateplenou boudu. Od věci také není mít z přední strany na levé nebo pravé straně (podle toho kde bychom měli umístěnou boudu) dřevěné obložení do jedné třetiny výšky kotce, a to z důvodu zamezení foukání větru přes mříže na boudu.

Podlaha by měla být nejlépe dřevěná nebo betonová. Na kotci je nejvhodnější šikmá střecha např. z pozinkovaného plechu a to sešikmená na zadní stranu, kvůli odvodu vody.
Materiál

Kotec by měl být složen ze dřeva a nerezové oceli nebo z pozinkovaného kovu. Pozinkování u železa nám zabrání jeho korozi. Pokud bychom konstrukci měli z nerezové oceli, koroze nepřipadá v úvahu. Bouda by měla být ze dřeva a zateplená polystyrenem.

Kotec jako takový

Kotec pro psaKaždý kotec je vhodný pro jakéhokoli psa. Přizpůsobí se tomu jen velikost kotce a boudy. Pro velká plemena je vhodná bouda o velikosti- 140 cm x 80 cm x 80 cm a naopak pro malá plemena je vhodná bouda o velikosti – 95 cm x 50 cm x 50 cm

Kotec je ve velikosti od 2 m x 2 m do 2 m x 4 m. Kotce jsou buď skládací – dají se zpětně rozložit a složit na jiném místě a nebo kotce na míru, které se přímo „ukotví“ napevno do země. Existuje spousta druhů kotců a cena se pohybuje od 10.000,-Kč až do např i 50.000,-Kč, podle velikosti a použitého materiálu.

Přečtěte si také:  4 věci, které můžete udělat pro vašeho psího seniora

Bouda pro psa

Bouda by měla mít dvojité stěny, mezi kterými je polystyren. Tato kombinace boudu spolehlivě zateplí. Ideální bouda se skládá z „předsíně“ a „ložnice“ oddělené přepážkou. Tím se zamezí průvanu.

Jelikož je předsíň oddělená od ložnice, pes si zaleze za přepážku a vítr se dostane maximálně do předsíně. Bouda se vyrábí převážně ze dřeva, ideální je ta bouda, kterou lze ze shora otevřít.

Autor MagazínKynologie

Profilové foto uživatele MagazínKynologie
Internetový magazín o psech, stránky zabývající se sportovní kynologií. Rady při výcviku a výchově psa, výstavy, závody a zajímavosti ze světa psů.

Mohlo by Vás zajímat

Péče o psa seniora

Pes bývá považován za seniora již v době, kdy dosáhne poloviny očekávané délky jeho života. Samozřejmě, …

3 komentáře

 1. Jan Štěpajda

  Dobrý den,

  chci si vybrat některý z těchto kotců.

  rcz-plechove-garaze.cz/cz/133/kotce-pro-psy-a-voliery

  Myslíte že jsou vhodné pro NO? Děkuji

  • Profilové foto uživatele MagazínKynologie

   Uvedené kotce jsou pro psa vhodné za předpokladu, že budou ze tří stran zakryté a budou dostatečně velké, aby se vešla zateplená bouda a pes měl možnost nějakého pohybu.

   • Jan Štěpajda

    Děkuji za odpověď…kotec už máme pár týdnů u domu a je super. Už objednali i sousedé a všichni chválí.

Napsat komentář

Přihlašte se rychle pomocí Facebooku:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření *

Přihlásit se


Uživatelské jméno
Registrovat se!
Heslo
Zapomněli jste heslo? (zavřít)

vytvořit účet


Uživatelské jméno
E-mail
Heslo
Potvrzení hesla
Chcete se přihlásit? (zavřít)

Zapomenuté heslo


Uživatelské jméno nebo e-mail
(zavřít)
Přejít k navigační liště