Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Správné pečování o oči a uši u psů

Správné pečování o oči a uši u psů

Jak pečovat o oči u psů

Stejně jako my máme ospalky po noci, když se vzbudíme, tak psi mají totéž. Proto je nejdůležitější každé ráno očistit psovi řádně oči a okolo očí. Nejlepší je navlhčená vata nebo nějaký ubrousek, kterým se očistí oči a okolo očí ospalky. Pokud se dostanete se psem do nějakého prostředí, kde mnoho prachu, je dobré psovi omýt oči, aby z toho nevznikl nějaký zánět či něco horšího.

Další problém je, když se psem jdete např. k senu, prach nebo slabé stonky ze sena se mohou dostat psovi do očí a pak vznikne velmi rychle zánět a je potřeba zajít k veterináři, aby mu oči pořádně očistil a napsal nějaké kapky. U plemen psů, jako je shih-tzu nebo lhasa apso se musí ošetřovat velmi často místa okolo očí, aby nebyla hnědá, tato plemena na to často trpí.

Jak pečovat o uši u psů

nolvasan oticZdravé uši psa mají být na pohled krásně růžové, bez špíny a bez zápachu a pokud se uší dotkneme, nesmí to psa bolet. Jak se ale zánět ucha pozná, je jednoduché. Pokud správně pečujeme o psa, tak se preventivně chodí na prohlídky k veterinárnímu lékaři, který zkontroluje psa a v případě zánětu vám něco předepíše a vysvětlí jak přípravek aplikovat.

Pokud ale uvidíte vašeho psa, že si často ucho drbe a nebo že na dotyk je mu to nepříjemné, tak je potřeba se do ouška podívat a v případě zápachu nebo tzv. špíny v uchu je potřeba ucho pořádně vyčistit nejlépe vatou a aplikovat do ucha přípravek na čištění uší.

Pokud nějaký účinný přípravek doma nemáte, tak je nejlepší dojít k veterináři, neboť z obyčejného zánětu může vzniknout něco mnohem horšího. Proto je v každém připadě vhodná návštěva vašeho veterináře, aby vám předepsal co a kdy podávat pejskovi, aby se mu co nejrychleji ulevilo od bolesti.

Přečtěte si také:  Zrak psa

Účinný přípravek do uší je: Nolvasan Otic v tomto obchodě

Vždy si musíme tedy pamatovat, že PREVENCE je nejdůležitější u každého živého tvora. Předejdeme tak následným onemocněním či zánětům, které by mohli být psovi nepříjemné do doby, než se vyléčí.

beran-caskrmeni-5199439472-2016-04-19-600x190-b.jpg

Autor MagazínKynologie

Internetový magazín o psech. Rady při výcviku a výchově psa, výstavy, závody a zajímavosti ze světa psů.

Mohlo by Vás zajímat

Délku života psů lze významně prodloužit

Pro každého majitele psa je zcela zásadní otázka, jak dlouho bude můj věrný přítel naživu. Téměř u všech plemen byla zjištěna průměrná délka života, přičemž zatím poslední stanovení bylo  provedeno u Cane Corso Italiano naší výzkumnou skupinou v ZOO Tábor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření *

Přejít k navigační liště