Jak vybrat správný výcvikový kurz pro psy

Dnes je na trhu nepřeberné množství výcvikových kurzů pro psy a tak se často stává, že chovatel nemá jasnou představu, jaký kurz si nakonec vybrat. Pokud se chystáte svého pejska zapojit do výcviku, měli byste zvolit kurz. podle toho, co pejska chcete naučit. Proto jsme pro vás připravili následující článek, ve kterém vám poradíme, na co se zaměřit při výběru toho správného kurzu.

Co byste měli vědět, než si koupíte výcvikový kurz pro psy

Při hledání kurzu je důležité nejprve zjistit, jaký typ výcviku kurz nabízí. Existují tři hlavní typy výcviku – výcvik založený na pozitivní motivaci, výcvik založený na dominanci a výcvik založený na trestech. Každý z nich má své výhody a nevýhody, proto je důležité vybrat si typ, který bude pro vás a vašeho psa nejvhodnější.

Jedním z oblíbených způsobů výcviku psů je výcvik založený na pozitivní motivaci. Ten spočívá v odměňování psa za dobré chování pamlsky, pochvalou nebo hrou. Tento typ výcviku je šetrný a lze jej použít u všech plemen psů. Další možností je výcvik založený na dominanci, který vychází z teorie, že psi budou lépe poslouchat, když budou využity tresty a zastrašování k prosazení nadvlády nad psem. Tento typ výcviku je často úspěšný u agresivních nebo tvrdohlavých psů. Třetí možností je výcvik založený na trestech, při kterém se k výcviku psů používá síla nebo bolest. Tento typ výcviku by měl být používán pouze v krajním případě, protože může být škodlivý jak pro psa, tak pro majitele.

Trénujte svého psa pomocí pozitivní motivace

Pokud jde o výcvik psa, nejlepším způsobem je pozitivní motivace. Při tomto typu výcviku odměňujete psa za dobré chování, místo abyste ho trestali za špatné chování. Tento přístup je nejen humánnější, ale také dlouhodobě účinnější.

Pokud s výcvikem pomocí pozitivní motivace začínáte, je třeba mít na paměti několik věcí. Za prvé, musíte být důslední v odměňování. Pokud budete psa odměňovat jen občas, nebude vědět, co udělal špatně a co správně. Za druhé, ujistěte se, že vaše odměny mají pro psa smysl. Jako odměny dobře fungují pamlsky nebo hračky, ale ujistěte se, že nejsou příliš velké ani malé – mají tu správnou velikost.

Zatřetí se ujistěte, že svému psovi poskytujete dostatek fyzické a duševní stimulace. U unaveného psa je méně pravděpodobné, že bude destruktivní nebo zlobivý. Mezi dobré způsoby, jak psa fyzicky a psychicky stimulovat, patří hraní aportů, procházky nebo výběhy a nechání psa prozkoumat oplocený dvůr.

Výcvik založený na dominanci vs. výcvik založený na trestech

Výcvik založený na dominanci je typ výcviku, který využívá tresty a zastrašování k prosazení nadvlády nad psem. Tento typ výcviku je často neúčinný a může být dokonce nebezpečný, protože může u psa vyvolat strach nebo agresivitu. Výcvik založený na trestech je rovněž neúčinný a může být pro psa škodlivý. Spočívá v použití fyzických trestů, jako je bití nebo křik na psa, s cílem „napravit“ jeho chování.

Naproti tomu výcvik založený na pozitivní motivaci je založen na odměňování psa za dobré chování. Tento typ výcviku je účinnější a humánnější než ostatní dva typy výcviku. Trenér psa odměňuje pamlsky, pochvalou nebo hračkami, když pes provede požadované chování.

Který typ výcviku je pro vašeho psa nejlepší

Typ výcviku, který je pro vašeho psa nejvhodnější, se liší v závislosti na jeho osobnosti a temperamentu. Obecně však platí, že výcvik založený na pozitivní motivaci je nejúčinnějším a nejhumánnějším typem výcviku. Tento typ výcviku odměňuje psa za dobré chování, což pomáhá povzbudit psa k opakování žádoucího chování. Výcvik založený na trestech a dominanci je méně účinný a může být pro psa škodlivý.

Jak vybrat správného trenéra pro svého psa

Při výběru trenéra psa mějte na paměti následující věci: typ poskytovaného výcviku (pozitivní motivace, výchova založená na dominanci nebo výchova založená na trestech) a také zkušenosti a úspěchy s plemenem psa, kterého máte. Nakonec si vyžádejte doporučení od přátel nebo příbuzných, kteří již dříve využívali služeb trenérů psů. Mnoho lidí se mylně domnívá, že jediným účinným způsobem výcviku psa je výcvik založený na dominanci. Výcvik založený na pozitivní motivaci však může být stejně úspěšný, pokud je prováděn správně. Je důležité najít trenéra, který pokud možno používá metody pozitivní motivace, protože ty jsou nejhumánnějším a nejúčinnějším způsobem výcviku.

Chcete vychovat svého psa z pohodlí domova?

Cestování se psem může být složité a dojíždění na ten správný cvičák také není pro každého. Chtěli byste vychovat svého psa z pohodlí domova? Právě pro vás jsou tím „pravým ořechovým“ online kurzy pro psy od největší psí školy v Česku a na Slovensku. Všechny jejich kurzy jsou online, takže s pejskem nemusíte nikam chodit a jsou připraveny právě s ohledem na pozitivní motivaci psa. Kurzy prošlo už přes 13 000 pejskařů a ke každému kurzu dostanete dárek – kalendář Pes a celebrita a přístup do uzavřené fb skupiny.

K dispozici jsou zkušené trenérky, kterých se můžete na cokoliv zdarma zeptat, a ony vymyslí řešení přesně vám na míru a rádi vám poradí, co a jak zlepšit. Do fb skupiny můžete nahrát video vašeho tréninku a nebo chování psa a trenérka vám dá zpětnou vazbu, odhalí chyby a poradí, jak to udělat lépe, abyste dosáhli výsledků co nejdříve. Navíc ke každému kurzu dostanete dárekkalendář Pes a celebrita.

Seznam online kurzů pro psy:

Přejít na Online psí školu s popisem kurzů

Podpořte autory

Kupte jim třeba kafe :)

Exit mobile version