Venčení psa pohodlně a bez námahy

Flick.com | @Dan Machold

Mnozí z vás určitě znají bolest rukou při tahání vašeho čtyřnohého kamaráda, když s ním jdete ven na procházku. Neustálé tahání a únava rukou po usměrňování psa k noze je mnohdy neúnosná a bylo by třeba si někdy od takové námahy odpočinout. Pokud jdete se psem jen na rychlé venčení, postačí vám klasické vodítko a obojek nebo postroj, ale na delší procházku se může využít i něco, co vám ušetří celkovou námahu.

Hands-free vodítko pro psy s nastavitelným opaskem (s amortizérem)

Jedním z takových řešení je hands-free vodítko pro psy, nazývané také běžecké vodítko. Integrovaný rozpínač v tomto vodítku zmírňuje každé škubnutí, které se objeví ihned poté, co pes za vodítko zatáhne a zajišťuje tak pohodovou procházku pro psovoda i mazlíčka. Speciální upínací háček s patentovanou obručí zabraňuje nadměrnému kroucení vodítka, což zajistí, že bude na procházce vždy v pohodlí! Tento typ vodítka je ideální pro ty, kteří chtějí se svým psem běhat nebo chodit na procházky, aniž by se museli držet klasického vodítka. Nejlepší na těchto vodítkách je to, že rovnoměrně rozkládají váhu na celé tělo, takže se neunavíte stejně rychle.

Při výběru nejlepšího hands-free vodítka (s amortizérem) je třeba zvážit několik věcí. Nejdůležitější je pohodlí – pro vás i vašeho psa. Poslední věc, kterou chcete, je, aby se vodítko otíralo o vaši kůži nebo oblečení nebo aby se váš pes cítil jakkoli nepohodlně. Další věcí, kterou je třeba zvážit, je, jak velkou volnost chcete svému psovi dopřát.

Chcete, aby se mohl volně pohybovat, nebo aby se držel blízko vás? Pokud běháte nebo chodíte na túry v oblasti s velkým množstvím divoké zvěře, pravděpodobně budete chtít, aby se držel po vašem boku, aby se neztratil nebo nezranil.

Jak na to: Připněte si vodítko k pasu. Připevněte psovi pohodlný obojek nebo postroj a dbejte na to, aby nebyl příliš volný ani příliš těsný. Začněte chodit nebo běhat pohodlným tempem a nechte psa, aby si na nový systém zvykl. Pokud začne táhnout dopředu, zpomalte. Pokud se moc loudá, trochu zrychlete, dokud vás nedožene. Postupem času si na tento typ venčení zvykne a bude pro něj naprosto přirozeným.

Jaký vybrat postroj pro psa na delší procházky

Při výběru postroje pro psy na dlouhé procházky nezapomeňte zohlednit velikost a hmotnost svého psa. Příliš malý nebo příliš velký postroj nebude pro vašeho mazlíčka pohodlný ani bezpečný. Dbejte také na to, abyste vybrali postroj, který je vyroben z pevných materiálů a pohodlně sedí.

Nezapomeňte postroj správně nastavit, aby vašemu psovi správně seděl. Dobré uchycení je důležité pro pohodlí a bezpečnost. Nezapomeňte se také podívat na pokyny výrobce pro správné používání.

S ohledem na tyto aspekty byste měli být schopni najít postroj pro psa, který je ideální pro dlouhé procházky s vaším chlupatým přítelem.

Jaký vybrat obojek pro psa

Hledáte nový obojek pro svého psa? Pokud ano, možná přemýšlíte, jak vybrat ten správný. Dobrý obojek by měl vašemu psovi dobře padnout, být pro něj pohodlný a zároveň dostatečně pevný, aby vydržel opotřebení.

Pokud hledáte obojek, který by vašemu psovi neublížil, existuje mnoho dostupných možností a variant. V nabídce jsou obojky z nylonu, kůže i látky. Každý typ obojku má své výhody a nevýhody, proto je důležité vybrat pro svého psa ten správný.

Nylonové obojky

Nylonové obojky jsou oblíbenou volbou mnoha majitelů psů, protože jsou levné a odolné. Některým psům však mohou připadat nepříjemné, zejména pokud jsou těsné.

Kožené obojky

Další oblíbenou volbou jsou kožené obojky, které jsou pro psy často pohodlnější než nylonové. Jsou také dražší, takže si možná budete chtít koupit takový, který je nastavitelný, aby vám správně seděl.

Látkové obojky

Látkové obojky jsou dobrou volbou pro psy s citlivou kůží nebo alergiky. Obvykle jsou pohodlnější než nylonové nebo kožené obojky, ale nemusí být tak odolné.

Při výběru obojku pro psa je důležité zvážit jeho velikost, plemeno a úroveň aktivity. Například pro malého psa, který není příliš aktivní, může být lepší menší a lehčí obojek než pro velkého a silného psa. Také je důležité zohlednit klima, ve kterém žijete. Pokud žijete v horkém podnebí, může být nylonový nebo kožený obojek pro vašeho psa příliš horký. V takovém případě může být lepší volbou látkový obojek.

Jakmile zvážíte všechny tyto faktory, měli byste být schopni vybrat si obojek který je pro vašeho psa vhodný.

V čem tedy spočívá to pohodlné venčení jen pro rekreaci?

Rádi chodíte na procházky se svým psem, ale rychle vás to unavuje? Nebo se bojíte jít se psem na procházku, protože má tendenci tahat za vodítko? Pokud ano, pak byste měli vyzkoušet Hands-free vodítko pro psy.

Hands-free vodítko pro psy se skládá z vodítka s amortizérem a opasku, který si připevníte kolem pasu. Tímto způsobem se nemusíte potýkat s tím, že pes neustále tahá za vodítko. Navíc se jedná o ideální způsob venčení všech typů psů, od malých až po velké. Některým psům to však může prospět více než jiným.

Tento způsob venčení je ideální pro výlety a dlouhé procházky. Navíc máte psa vždy pod kontrolou a nemůže se stát, že upustíte vodítko a nebo že s vámi pes škubne.

Jaké vybavení používáte na procházkách se psem vy?

Podpořte autory

Kupte jim třeba kafe :)

Exit mobile version