Výcvik psa z pohodlí domova zvládne i úplný začátečník

Výcvik psa v domácnosti se může zdát jako náročný úkol, ale s trpělivostí a důsledností ho lze zvládnout.

V minulosti byly pro výcvik psů využívány tradiční tréninky na cvičištích nebo v individuálních lekcích se školitelem-trenérem.

Nicméně v dnešní době je stále více majitelů psů, kteří preferují výcvik psa z domova pomocí online kurzů. Doba je jiná a jestliže chcete svého psa naučit poslušnosti nebo novým kouskům, ale nemáte dostatek časove flexibility, už nemusíte nutně hledat a vybírat ten správný cvičák, individuálního trenéra se zaměřením na to, co potřebuji.

Nemusíte platit za pronájem cvičiště ani za trenéra a přesto svého čtyřnohého miláčka můžete naučit poslušnosti, novým trikům nebo ho zbavit některých špatných návyků.

Cvičíme psa z domova 

Existuje nepřeberné množství zdrojů, lekcí výukového materiálu a videí nebo kurzů od zkušených trenérů, kteří své zkušenosti takto předávají dál a pomáhají ostatním v úspěšném výcviku a výchově psů z pohodlí svých domovů.

Online kurzy poskytují časovou flexibilitu, kterou jistě oceníte. Lekce v online kurzech nemaji konkrétní stanovený čas, kdy je máte udělat a můžete si tempo tréninku přizpůsobit svým potřebám. Nezapomínejte však, že lekce by měly probíhat pravidelně.

Navíc máte možnost si zvolit kurz, který splňuje vaše potřeby a cíle. Výcvik psa z domova pomocí online kurzů je cenově dostupnější. Nemusíte se starat o dopravu, o pronájem cvičáku, případně trenéra.

Výcvik psa z domova pomocí online kurzů nabízí řadu výhod.

Výběr vhodného domácího výcvikového plánu pro vašeho psa 

V případě, že máme štěně, začít bychom měli od základních povelů, jako je například povel sedni, zůstaň, lehni, nebo ke mně. Naučení chození na záchod je samozřejmost. Hledejte základní povely a kurzy pro štěňata.

Pokud máme už staršího psa, jeho výcvik hned nemusí znamenat problém. Mnohdy základní povely umí, ale jen nemá potřebu nebo náladu je vykonávat. Nebo si je už nepamatuje.

U starších psů se musí postupovat pomaleji a více opakovaně, ale naučíte je stejným kouskům a poslušnosti, jako mladé štěně.

Po naučení základních povelů se můžete přesunout k výcviku složitějších dovedností, jako je chůze na vodítku, nebo příchod na zavolání v rušném prostředí a nebo v přítomnosti rušivých elementů.

Při výcviku byste měli psa odměňovat za každý úspěch, aby se mu vyvinuly pozitivní emoce a návyky. Zároveň je vhodné postupovat pomalu a jemně, aby se pes necítil ohrožený. Vyhněte se přílišnému nátlaku a využijte příjemné prostředí pro výcvik.

Než začnete psa cvičit

Při domácím výcviku psa je důležité udržovat byt v čistotě a aby byl prostor pro psa bezpečný. Je také důležité zabránit nežádoucímu chování psa. Psa naučíme, co je v domácnosti při výcviku povoleno a co nikoliv. To lze provést přísným, ale spravedlivým učením, které musí být doprovázeno trpělivostí a odměňováním pozitivního a správného chování. Také je důležité vyhradit pro psa místo v domácnosti, kde se bude při výcviku cítit bezpečně a kde bude mít svůj prostor.

Nezapomeňte posbírat všechny hračky nebo předměty, které by pes mohl rozkousat, a ukliďte je. 

Příprava pro úspěšný trénink psa z domova

Příprava na online kurz výchovy a výcviku psa je klíčovým krokem pro úspěšný trénink psa z domova. 

Zde jsou některé kroky a tipy, jak se připravit na online kurz výchovy a výcviku psa a získat nezbytné pomůcky:

 1. Zvolte si správný kurz: Při výběru kurzu výchovy a výcviku psa je důležité zvolit kurz, který odpovídá potřebám vašeho psa. Vyberte si kurz, který se specializuje na výcvikové techniky, které potřebujete pro výchovu svého psa.
 2. Zkontrolujte potřebné vybavení: Každý kurz má své specifické požadavky na vybavení. Například některé kurzy vyžadují několik druhů vodítek a postrojů, jiné požadují specifické druhy nářadí pro trénink apod. Zkontrolujte si potřebné vybavení a zjistěte, zda ho již máte nebo ho budete muset zakoupit.
 3. Připravte si prostor pro trénink: Je důležité mít dostatečný prostor pro trénink vašeho psa. Vyčistěte si místo, kde budete trénovat psa a ujistěte se, že je dostatečně velké a bezpečné pro trénink.
 4. Získání potřebných pomůcek: Některé kurzy výchovy a výcviku psa vyžadují speciální pomůcky jako jsou kužely, míče a další hračky, které pomáhají psa motivovat a udržet jeho pozornost. Zkontrolujte si seznam potřebných pomůcek a zakupte si je před začátkem kurzu.
 5. Zkontrolujte technickou vybavenost: Při výcviku psa online budete potřebovat počítač nebo mobilní zařízení s přístupem na internet, kvalitní reproduktory a mikrofon, aby bylo možné slyšet instruktora. Ujistěte se, že máte k dispozici všechno potřebné technické vybavení.
 6. Nastavte si harmonogram: Získejte přehled o plánu kurzu a připravte si harmonogram pro trénink vašeho psa. Rozvrhněte si čas tak, abyste měli dostatek času na trénink a další aktivity.
Už vás unavuje neukázněné chování vašeho čtyřnohého kamaráda? Ověřené online kurzy pro psy vám pomůžou!👍 S odborným vedením a interaktivními lekcemi můžete svého psa trénovat z pohodlí vašeho domova. Přihlaste se nyní a začněte pozorovat výsledky! Online kurz Problémové chování zde.

Sledování pokroku psa při online výcviku a jeho přizpůsobení

Tipy, jak sledovat pokrok psa během online výcviku a jak ho přizpůsobit, aby byl účinnější:

Sledujte průběh tréninku: Je důležité sledovat, jak se váš pes učí a jak se vyvíjí během tréninku. Pozorujte jeho reakce na různé techniky a tréninkové pomůcky. Zapisujte si, co funguje a co ne, abyste mohli upravit tréninkový plán.

Upravujte tréninkový plán: Sledování pokroku psa vám pomůže upravit tréninkový plán tak, aby odpovídal potřebám vašeho psa. Pokud zjistíte, že váš pes potřebuje více motivace, můžete například přidat nějaké nové hračky do tréninku. Pokud váš pes potřebuje zlepšit konkrétní dovednost, můžete upravit tréninkový plán tak, aby se věnoval této dovednosti více.

Získejte zpětnou vazbu od instruktora: Pokud jste se přihlásili na online kurz výchovy a výcviku psa, můžete získat zpětnou vazbu od instruktora. Instruktor vám může poskytnout užitečné rady ohledně toho, jak přizpůsobit trénink psa a jak se vypořádat s určitými problémy.

Udržujte motivaci psa: Během online výcviku je důležité udržovat motivaci vašeho psa. Využijte hračky, chválu a jiné metody, které psa motivují k učení. Pokud zjistíte, že váš pes ztrácí zájem o trénink, přemýšlejte o změně tréninkového plánu nebo přidání nových motivujících prvků.

Přizpůsobte se potřebám vašeho psa: Každý pes je jiný a má své specifické potřeby. Během online výcviku je důležité se přizpůsobit potřebám vašeho psa. Pokud například váš pes potřebuje více času na učení nové dovednosti, dejte mu více času a nechte ho postupovat pomaleji.

Jak vybrat správný online kurz a podle čeho vybírat 

Výběr správného online kurzu pro výcvik psa může být obtížný. Existuje mnoho kurzů a tréninkových programů, z nichž si můžete vybrat, ale ne každý z nich bude odpovídat vašim potřebám a potřebám vašeho psa.

V následujícím textu se zaměříme na několik faktorů, které byste při výběru online kurzu měli zvážit.

 1. Zvažte obsah kurzu: Před přihlášením na online kurz je důležité zkontrolovat, jaký obsah kurz nabízí. Měl by se zaměřovat na základní poslušnost, ale měl by také pokrývat specifické problémy, které má váš pes. Pokud například váš pes má problémy s ovládáním svého chování v blízkosti jiných psů, je vhodné vybrat kurz, který se zaměřuje na trénink sociálních dovedností.
 2. Zkontrolujte zkušenosti instruktora: Instruktor, který vede kurz, by měl mít dostatečné zkušenosti s tréninkem psů. Zkontrolujte si, zda má certifikáty nebo případně doporučení od jiných majitelů psů.
 3. Zvažte náročnost kurzu: Některé kurzy jsou vhodné pro začátečníky, zatímco jiné jsou vhodné pro pokročilé. Je důležité vybrat kurz, který odpovídá úrovni vašeho psa. Pokud je váš pes začátečník, měl by kurz pokrývat základní poslušnost.
 4. Zvažte cenu kurzu: Cena kurzu může být pro mnoho majitelů psů důležitým faktorem při výběru online kurzu. Je však důležité zkontrolovat, co kurz zahrnuje a jakou hodnotu za něj získáte.
 5. Zvažte formát kurzu: Existuje mnoho různých formátů online kurzů, jako jsou interaktivní videa, webináře, diskusní fóra a další. Je důležité vybrat kurz, který odpovídá vašemu stylu učení a který je interaktivní. Kurz by měl být interaktivní tak, aby vám instruktor mohl poskytnout zpětnou vazbu a odpovědět na vaše otázky.
 6. Zkontrolujte recenze: Před přihlášením na online kurz je důležité zkontrolovat recenze od ostatních majitelů psů, kteří kurz absolvovali. Můžete si přečíst recenze na webových stránkách kurzu nebo na sociálních sítích. Pokud vidíte mnoho pozitivních recenzí, je to dobrý znamení.
 7. Zkontrolujte časový rozvrh kurzu: Je důležité zkontrolovat, zda je časový rozvrh kurzu vhodný pro váš harmonogram. Zvažte také, zda je kurz dostupný kdykoliv, nebo zda máte časové omezení na dokončení kurzu.

Výběr správného online kurzu pro výcvik psa může být klíčové pro úspěch celého tréninku. S těmito faktory byste měli být schopni vybrat kurz, který odpovídá vašim potřebám a potřebám vašeho psa.

Základní povely, jako je sedni, zůstaň a ke mně

Základní povely, jako je sedni, zůstaň a ke mně, jsou pro výcvik psa v domácnosti nezbytné. Jakmile se pes naučí tyto povely, můžete přejít ke složitějšímu výcviku.

Povel sedni

Jedním z nejzákladnějších povelů, které budete muset psa naučit, je povel sedni. To lze provést tak, že řeknete „sedni“ a současně zatlačíte na zadní část těla psa.

Pokud váš pes zpočátku nereaguje, zachovejte klid a pokračujte ve vydávání povelu, dokud tak neučiní. Nezapomeňte psa odměnit, když pokyn splní. Pozitivní motivace při výcviku je velice účinná.

Povel zůstaň

Povel zůstaň je dalším důležitým základním povelem, který musíte svého psa naučit. Tento povel lze použít k tomu, aby se pes od vás nevzdálil nebo nevstoupil do prostoru, kam nemá.

Tento povel můžete začít učit tak, že psa necháte sednout a pak řeknete „zůstaň“, když ustupujete. Pokud se pes zvedne, řekněte „ne“ a vraťte ho do polohy sedni. Při splnění povelu ho nezapomeňte pozitivně odměnit a pochválit.

Povel ke mně

Jedním z nejdůležitějších povelů, které musíte psa naučit, je povel „ke mně“. Tento povel můžete použít k tomu, aby váš pes neutekl nebo se nedostal do nějakých problémů.

Existuje několik různých způsobů, jak tento povel naučit. Jedním ze způsobů je nechat psa sednout a pak mu podržet pamlsek před nosem. Když se pro pamlsek postaví, řekněte „pojď ke mně“ a jemně ho přitáhněte k sobě a zároveň mu dejte pamlsek. Pokud povel splní, nezapomeňte ho opět odměnit.

Složitější výcvik psa, jako je poslušná chůze na vodítku a příchod na zavolání v přítomnosti rušivých elementů

Jakmile pes zvládne základní povely, můžete přejít ke složitějšímu výcviku. Jedním z takových příkladů je poslušnost při chůzi na vodítku.

Začněte tím, že psovi připevníte vodítko k obojku a pak se postavíte do přímého směru. Dejte povel „pojď“ a veďte psa vodítkem. Pokud začne tahat, zastavte ho a počkejte, až se uklidní, a teprve potom pokračujte vpřed. Nezapomeňte psa pochválit a odměnit, když se vašimi povely řídí.

Dalším příkladem složitějšího výcviku je naučení psa přijít na zavolání v přítomnosti různých rušivých elementů. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je zavolat na psa jménem a zároveň za zády schovat pamlsek. Když k vám pes přijde, dejte mu pamlsek a pochvalte ho.

Při výcviku psa buďte trpěliví a důslední

Při výcviku psa je klíčem k úspěchu trpělivost a důslednost. Nenechte se odradit, pokud se váš pes nenaučí povel hned napoprvé – zkoušejte to tak dlouho, dokud se ho nenaučí.

A když vaše povely splní, nezapomeňte ho správně odměňovat. Psi často lépe reagují na pozitivní motivaci než na tresty, proto se snažte psa za dobré chování odměňovat.

S trpělivostí a důsledností můžete svého psa naučit téměř vše!

Naučte svého psa poslušnosti i novým kouskům! Vytvořili jsme pro vás přehledný seznam Online kurzů pro psy, které podle nás stojí za to absolvovat

Pusťte se do objevování nových triků a tipů, které vám ulehčí výchovu vašeho psa a pomohou vyřešit problémové návyky.

Navíc si můžete být jistí, že budete mít plnou kontrolu nad svým časem, protože nemusíte trávit čas dojížděním na kurzy a cvičáky, ale můžete se učit z pohodlí svého domova.

Online kurz Stop tahání

5 týdenní funkční tréninkový plán sestavený profesionálními trenérkami psů. Jejich podpora a zpětná vazba v uzavřené fb skupině pouze pro členy tohoto kurzu vám zůstane napořád a přístup k materiálům kurzu máte na rok, kdybyste se chtěli k nim později vrátit

Tajné fígle profesionálů, prozradíme vám tajné tipy od světově známých cvičitelů psů a naučíme vás je využívat nejen pro učení chůze na vodítku, ale pro zlepšení vašeho vztahu celkově.

👉 Více o kurzu zde

Online kurz Problémové chování

Vysvětlí podstatu takového chování a naučíte se s takovým psem pracovat tak, aby jeho přehnané reakce na lidi/psy/zvuky/předměty začali ustupovat a pes byl celkově vyrovnanější.

Podpora a zpětná vazba v uzavřené FB skupině pouze pro členy tohoto kurzu vám zůstane napořád. 5 týdenní funkční tréninkový plán sestavený profesionální trenérkou psů. 

👉 Více o kurzu zde

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy

Online výcvikový kurz Základní poslušnost je ideální způsob, jak psa vycvičit bez stresu a z pohodlí domova. Lekce budete moci absolvovat vlastním tempem a zkušení instruktoři vás provedou každým krokem procesu.

👉 Více o kurzu zde

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

Výcvikový kurz je ve formě online video lekcí a je rozdělen do dvou základních výukových předmětů – Výcvik psa a Psí řeč. Společně se zkušenými instruktorkami absolvujete 19 lekcí. 

👉 Více o kurzu zde 

‼️ Všechny kurzy jsou prověřené a s prokazatelnými výsledky, což dokazuje také skutečnost, že kurzy již úspěšně prošlo více než 17 000 účastníků a mají doma vychovaného parťáka 🙂

Podpořte autory

Kupte jim třeba kafe :)

Exit mobile version