Úvod | Výstavy | Adventní výstava yorkšírského teriéra v Chrudimi

Adventní výstava yorkšírského teriéra v Chrudimi

První advent nepřinesl do Chrudimi pouze všemi očekávané rozsvícení vánočního stromečku na náměstí, ducha Vánoc a s ním i spojené víkendové rozšíření otevírací doby obchodů.

Přinesl i prozatím historicky druhou výstavu pořádanou celkem nedávno založeným klubem s názvem Colorful Yorkshire Terrier Club, o. s.

Pod titulkem Speciální výstava advent 2013 se skrývaly mnohé kategorie, zaměřené na všechny barevné, více či méně známé variety yorkšírského teriéra.

Na celkem dost hlasitě ozvučené akci, trpěl sluch nejen vystavovatelů a přihlížejících, ale především sluchový vjem psů, který je 100x citlivější, oproti lidskému. Byla zde možnost splnění bonitace. Taktéž byla netradičně otevřena třída ostříhaných či psů bez PP.

I z laického pohledu bylo poznat, že někteří vystavovatelé své svěřence dost šlechtí a udržují, jiní se je bohužel ani na výstavu neobtěžovali učesat. O to překvapivěji vždy vyvstala vlna udivených názorů, jak může zacuchaný pes vyhrát. Přitom i na místě bylo možné zakoupit různé kartáče, hřebeny, potřeby na pěstění, oblečky, pelíšky a dobroty.

Ačkoliv byli paničky a páníčci těchto nelínajících tvorečků upozorněni, že jejich čtyřnozí miláčkové nesmí znečistit Sportovní halu, kde se akce konala, mnohým to bylo jedno a pokud je nenechali bez dozoru bloumat po Sokolovně, minimálně u jejího vchodu jich mnoho zanechalo svůj podpis účasti v podobě nevábně voňavého vyměšovacícho sekretu.

Nicméně především majitelé teriérů bez pp ocenili, že alespoň takto mohou vyzkoušet “výstavní pole”.

Přečtěte si také:  Jak jsem se stala „dočaskářem“
beran-caskrmeni-5199439472-2016-04-19-600x190-b.jpg

Autor Šárka Vajnerová

Mám malou dceru a velmi mne baví kynologie. Nejvíc snad agility, ale v rámci toho, že jí poznávám díky mému nenahraditelnému labradorskému kamarádu Akimovi, kterému je už 6,5 let a začal mít pár zdravotních nedhuhů, zajímám se i o masáže psů, testuji různá krmiva apod. Jsem zastánce pozitivní motivace. Více o nás - v rámci našich možností na www.akim.estranky.cz

Mohlo by Vás zajímat

Soužití psa a kočky

Úhlavní nepřátelé, tak toto slovní spojení, označující pomyslnou nesnášenlivost mezi kočkami a psy, si vymyslel člověk. Ale je tomu opravdu tak?

Napsat komentář

Přihlašte se rychle pomocí Facebooku:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření *

Přejít k navigační liště