Úvod | Ze světa psů | Karanténní stanice aneb Těžký život již od štěněte

Karanténní stanice aneb Těžký život již od štěněte

Představte si, že pár týdnů po narození Vás odeberou Vaší milované mamince a ocitnete se u neznámého, nesympatického člověka, kterému máte po zbytek života sloužit jen jako stroj, jenž štěká pokaždé, když se okolo někdo mihne. Je Vám zima, máte hlad, nejsou tu ani bráškové, s kterými jste si hrávali a přetahovali se o koště. Dají Vás do boudy, a nikoho více nezajímáte. Až do té doby, až jim začnete být na obtíž a vyhodí Vás. Pak už chybí jen málo k tomu, abyste se dostali do karanténní stanice. Hrozné že?

A co bude dál?

Ano, bohužel i takové situace se dějí a čím dál tím častěji. Štěňátko se narodí u chovatele, odtud si ho koupí budoucí majitel, kterému nejde o přátelství s pejskem, ale o to, aby budil respekt kolemjdoucích. Bohužel si už neuvědomí, že uvázáním u boudy to nekončí, spíše začíná. Majitelovi začne vadit, že má živý tvor také nějaké potřeby a zbaví se ho například přivázáním ke stromu, kde je nalezen a následně umístěn do karanténní stanice. A teď jde doopravdy o život.

Pokud si pejska nikdo nevezme do několika dnů (většinou mají 2 dny), jsou bez milosti utraceni, i když se jedná o naprosto zdravé, bezproblémové a přátelské jedince, kteří jsou připraveni milovat svého pána celým srdcem, i po tom, co prožili. Ve většině případů mají smůlu.

Dokonce i skupina na sociální síti Facebook hlásá: „Nekupujte, adoptuje“. Bohužel však, lidé si vyberou spíše čistokrevné štěně s rodokmenem, než aby dali šanci pejskovi, jenž Vám bude za záchranu vděčný do smrti. Tím samozřejmě nechci říct, že jsou „papírová“ štěňátka špatná, to vůbec ne! Každý živý tvor má právo na lásku, kterou vrací v několikanásobné míře. Jenže roztomilost nevítězí nad lživou pověstí „útulkáče“, který tam přece nebyl umístěn jen tak pro nic za nic.

Přečtěte si také:  Airo, Dafne a Darja hledají nový domov

Je to smutné, ale je to tak. I v dnešní době existují lidé, kteří si myslí, že takový pejsek je určitě zlý a agresivní. Nebuďte prosím proto slepí, každá pomoc se počítá!

Zajímavou reportáž nazvanou “Psi odsouzení ke smrti” o těchto karanténních stanicích natočila Česká televize. Reportáž můžete shlédnout na stránkách České televize.

beran-caskrmeni-5199439472-2016-04-19-600x190-b.jpg

Autor Pavla Došková

Ahoj, jmenuji se Pavla, bydlím v Českých Budějovicích a je mi 20 let :-) Nejradši mám svou fenku ovčáka Lussy (říkám jí Tufína, proto ta moje přezdívka), miluju léto,přírodu,klid, motorky a auta, hlavně samozřejmě ježdění,ale láká mě technika a všechno kolem ;-) Mám slabost pro hospodářská zvířata, především ovce a krávy. A fascinuje mě venkov a vše kolem něj, hlavně za dob našich babiček. Jinak nemusím mít kolem sebe moc lidí, nesnáším povrchnost a faleš, mimo jiné mě dokáže vytočit nedochvilnost a čekání! A asi jako každý, trpím, když se doslechnu o trápení zvířátek. Samozřejmě, je toho více, jenže to jsou takové ty obecné věci, které bych raději nezmiňovala ;-) Mějte se krásně a užijte si (nejen) dnešní den :-)

Mohlo by Vás zajímat

Soužití psa a kočky

Úhlavní nepřátelé, tak toto slovní spojení, označující pomyslnou nesnášenlivost mezi kočkami a psy, si vymyslel člověk. Ale je tomu opravdu tak?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření *

Přejít k navigační liště