Jak udělat svého psa šťastného a zdravého

Psi patří mezi naše nejlepší přátele. Díky jejich věrnosti, oddanosti a inteligenci jsou skvělými společníky pro život. Mají však také svá pravidla a zvyky, kterým je třeba se přizpůsobit, abyste si užili společně co nejvíce času.

Pokud žijete ve městě, pes s vámi bude pravděpodobně chodit na procházky a hrát si s vámi venku na louce nebo v parku. Pokud žijete na venkově, pes vás možná bude doprovázet při práci na poli nebo během procházek po lese. Ať už žijete kdekoliv, pes vás určitě bude chránit před nebezpečím.

Pes je také výborným strážcem domova. Pokud máte psa, nebudete se muset bát, že by vám někdo ukradl majetek. Pes vás bude hlídat a varovat před neznámými lidmi. Pokud chcete, aby váš pes byl šťastný a zdravý, musíte se o něj starat.

Jak uspokojit potřeby psa

Zaprvé je potřeba mu dát vhodnou stravu. Pes má různé potřeby v závislosti na druhu plemene, věku a fyzické aktivitě. Proto je nutné se poradit s odborníkem, který vám doporučí vhodnou stravu. Je také důležité, abyste svému psovi dopřávali dostatek pohybu. Pes potřebuje často chodit na procházky, aby se cítil dobře. Pokud to nebudete dodržovat, může se stát, že vašemu psovi bude špatně.

Zadruhé je potřeba se o svého psa starat a to zejména včasnou prevencí. Pes má různá rizika, která je třeba pravidelně kontrolovat. Například u štěňat je důležité kontrolovat vývoj zubů a čelistí, aby se předešlo vzniku problémů. Dále je potřeba kontrolovat plemeno psa, zejména v případě nemoci. Pokud budete svého psa správně a často kontrolovat, můžete mu zabránit vzniku mnoha zdravotních problémů.

Zatřetí je nutné psovi dopřávat dostatek lásky a pozornosti. Pes potřebuje cítit, že je milován a že jeho majitel mu věnuje čas. Pokud mu to budete dopřávat, věřte, že bude spokojený a šťastný.

To jsou tři základní rady, které vám pomohou udělat vašeho psa šťastným a zdravým. Pokud je budete dodržovat, určitě se vám to vyplatí. Váš pes bude šťastný a zdravý, což je to nejdůležitější.

Jak si užít společného času s psem – ať už je to procházka, hraní si nebo cvičení

Pes je skvělým společníkem, se kterým si užijete mnoho zábavy. Je důležité, abyste mu dopřáli dostatek pohybu, protože je to dobré pro jeho zdraví a psychiku. Kromě toho, že s ním budete trávit čas venku, je důležité mít na paměti i následující:

Cvičení a hraní si se psem

Psa často vnímáme jako naše dítě a snažíme se pro něj udělat maximum. Mnoho lidí si myslí, že cvičení pro psa je namáhavé a že by měli mít více odpočinku, než cvičení a hraní. Pes však potřebuje fyzickou aktivitu, aby se udržel ve formě. Měli byste s ním chodit na procházky a hrát si s ním. Je důležité, aby se vašemu psu líbilo, protože to bude mít pozitivní vliv na jeho psychické zdraví.

Pes je společenské zvíře a potřebuje být ve společnosti lidí a dalších psů. Můžete s ním chodit na procházky do lesa, na psí cvičiště, hrát psí sporty apod.

👉 VYZKOUŠEJTE NOVÝ PSÍ SPORT DOG PULLER Dog Puller je nový psí sport, který kombinuje aportování, přetahování, běhání a skákání. V hlavní roli jste nejen vy a váš pes, ale také puller – měkká kruhová hračka, kterou pes střídavě chytá v běhu, ve skoku anebo se s vámi o ní přetahuje.
✅ Kurz obsahuje 7 video lekcí od zkušené trenérky.
✅ Kromě video návodů najdete v kurzu i psané manuály a spoustu rad a tipů.
✅ Ke kurzu získáte navíc individuální konzultace v neomezeném rozsahu zdarma.

Přihlásit se do online kurzu DOG PULLER

Sporty pro psy

Existují různé druhy psích sportů, kterými se můžete zabavit s vaším psem. Psí sporty mohou pomoci udržet vašeho psa fyzicky zdatného a zdravého. Můžete si díky nim také pomoci udržet dobrou fyzickou kondici vy sami. Jako bonus si také můžete vytvořit pevnější vztah s vaším psem.

Jaké jsou nejlepší sporty pro psy?

Cvičení se psem je skvělý způsob, jak udržet vašeho psa fyzicky i duševně zdravého. Je to také skvělá příležitost pro vás, abyste si užívali společnost svého miláčka. Existuje mnoho různých psích sportů, které si můžete vyzkoušet.

Vybírat můžete z obtížností, které by měly být vhodné pro vašeho psa. Pokud je váš pes ve sportu nový, začněte s něčím jednoduchým a postupně přidávejte obtížnost. Když se vašemu psovi nebude cvičení líbit, nebuďte na něj příliš tvrdý. Měli byste to zkusit několikrát, než se definitivně rozhodnete, že to není sport pro vás.

Psích sportů je opravdu mnoho:

Nejznámější psí sport – Agility

Agility je psí sport, při kterém pes musí projít překážkami ve správném pořadí a časově. Překážky jsou různé – tunel, příkop, slalom, skok do dálky aj.

Pes musí projít každou překážkou co nejpružněji a v co nejkratším čase. Agility je náročný sport, ale pes si při něm užije spoustu legrace. Navíc se mu díky agility zlepšuje koordinace a obratnost.

Podpořte autory

Kupte jim třeba kafe :)

Exit mobile version