Jaké plemeno psa si vybrat?

Když přijde čas na výběr svého prvního psa, je třeba zvážit mnoho věcí. Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí je, jaké plemeno psa si vybrat. Chcete velkého, přítulného psa, který vás bude bezpodmínečně milovat? Nebo snad malého, hravého psa, který dokáže držet krok s vaším aktivním životním stylem? Existuje tolik nádherných plemen, ale jak se správně rozhodnout?

Jak si vybrat správné plemeno psa

Při výběru plemene psa je důležité zohlednit životní styl a prostředí, ve kterém bude pes žít. Pokud máte velmi aktivní životní styl a žijete v malém bytě, pak pro vás velké, aktivní plemeno psa nemusí být tou nejlepší volbou. Na druhou stranu, pokud chcete mít pohodlného kamaráda, se kterým se budete častěji válet na gauči, nebo v posteli, je malinký pes s menší potřebou aktivity skvělou volbou.

Co byste měli vědět před výběrem plemene psa

Zde je několik věcí, které je třeba mít na paměti při výběru plemene psa:

Nejdůležitější je vybrat si plemeno, které bude dobře ladit s vaším životním stylem a osobností. Proto si dejte na čas a najděte si to pravé pro vás.

Některá oblíbená plemena psů a jejich vlastnosti

Existuje mnoho plemen psů, která se stala všeobecně známými a oblíbenými. A každé z nich má svůj vlastní soubor vlastností.

Zde je několik populárních plemen psů a několik věcí, které je třeba mít na paměti:

Labradorský retrívr: Labradorský retrívr je velké, láskyplné plemeno, které se skvěle snáší s dětmi. Jsou také velmi aktivní a rádi aportují.

Německý ovčák: Německý ovčák je velké, věrné plemeno, které se skvěle hodí pro rodiny. Jsou velmi aktivní a potřebují hodně pohybu.

Pudl: Pudl je malé, hravé plemeno, které se skvěle hodí do rodin s dětmi. Jsou také velmi inteligentní a snadno se cvičí.

Zlatý retrívr: Zlatý retrívr je velké, láskyplné plemeno, které se skvěle snáší s dětmi. Jsou také velmi aktivní a rádi aportují.

Buldok: Buldoček je malé, hravé plemeno, které se skvěle hodí do rodin s dětmi. Jsou také velmi inteligentní a snadno se cvičí.

Bígl: Pejsek je velmi oblíbený ve Spojených státech. Bígl je malé, láskyplné plemeno, které se skvěle snáší s dětmi. Jsou také velmi aktivní a rádi aportují.

Dalmatin: Dalmatin je velké, láskyplné plemeno, které se skvěle snáší s dětmi. Jsou také velmi aktivní a milují aportovat.

Mops: Mops je malé, laskavé plemeno, které se skvěle snáší s dětmi. Jsou také velmi inteligentní a snadno se cvičí.

Čivava: Čivava je malé, hravé plemeno, které se skvěle hodí do rodin s dětmi. Jsou také velmi inteligentní a snadno se cvičí.

Výhody adopce psa z útulku

Proč byste měli zvážit adopci psa z útulku? V první řadě jsou psi v útulcích často velmi láskyplní a milující. Budou vděční za možnost stát se součástí rodiny a budou vás zahrnovat láskou a pozorností. Kromě toho jsou psi z útulků obvykle již vycvičeni v domácnosti a znají základní poslušnost a příkazy.

To může vám i vašemu novému psovi usnadnit přechod do vašeho domova. A konečně, adopce psa z útulku je levnější než koupě čistokrevného psa od chovatele. Pokud tedy hledáte milujícího a věrného společníka, určitě zvažte adopci psa z útulku!

Proč si pořídit zrovna psa?

Říkáte si, proč byste si měli pořídit právě psa? Psi poskytují společnost, lásku a věrnost a jsou skvělým pomocníkem při snižování stresu. Mohou také pomoci zlepšit vaše fyzické zdraví tím, že vám poskytují pravidelný pohyb, a je známo, že zlepšují duševní zdraví tím, že zvyšují hladinu serotoninu a dopaminu.

Psi mohou být také vynikajícími ochránci a mohou být vyškoleni k provádění mnoha užitečných úkolů. Pokud tedy hledáte chlupatého přítele do rodiny, rozhodně zvažte pořízení psa!

Podpořte autory

Kupte jim třeba kafe :)

Exit mobile version