Psí oblečky – móda nebo nutnost?

V dnešní době se stále více objevují prodejny se psím oblečením. Psích svetříků a dalších oblečků je mnoho, různých velikostí, barev a provedení. Ne každému se ale tato „psí móda“ zamlouvá.

Svetr do ošklivého počasí se hodí zejména pro menší plemena psů, nebo těm, kteří mohou mít problém s mokrou srstí. Plemena jako je čivava, pinčové a různá malinká plemena, se v zimě bez svetříku, který je příjemně hřeje, pravděpodobně neobejdou. Avšak svetr potřebují i malý naháči a krátkosrstá plemena. Naopak větší dlouhosrstá plemena jej nutně potřebovat nebudou.

Koupi svetru si dobře promyslete, neboť někteří psi jsou hodně náchylní k chladnému počasí, a právě pro ně je svetřík jako dělaný. Pro jiné zase může nošení nevhodného oblečku způsobit spíše problémy.

Doporučení u psích svetrů

Svetry a oblečky pro psy se doporučují v oblastech, kde se teplota pohybuje kolem 0°C a méně, nebo podle typu oblečku – do deště, na plavání. Velká plemena i krátkosrstá nepotřebují nutně svetr neboť jim chladnější počasí příliš nevadí.

Jak vypadá psí svetr

Nejlepší svetry kryjí celá záda, hrudník a končí u ocasu. Svetry jsou tvořeny z různých materiálů, ale vlna a bavlna jsou nejběžnější používaný materiál. Pokud bydlíte v zasněžené oblasti, je lepší pořídit svetr z voděodolného materiálu. Další materiály jsou např. fleece, kašmír, softshell aj.

Jak vybírat svetr pro psa?

Při koupi svetru musíte kontrolovat zda jsou dostatečně velké otvory na nohy a krk. Psovi je ve svetru zaručeně teplo, protože vlna či bavlna, ze které je svetr vyroben, zahřívá psovi celé tělo a nepouští teplo ven. Existuje mnoho druhů svetrů nebo jiných oblečků pro psy – záleží jen na účelu, ke kterému jsou používány. Na trhu najdeme pláštěnky pro psy, Reflexní vesty, Plavací vesty, Termo oblečky, Chladící vesty, Oblečky na zimu,..

Tip: Délku zad měřte od kohoutku mezi lopatkami (ne od obojku) ke kořeni ocasu

Podpořte autory

Kupte jim třeba kafe :)

Exit mobile version