Úvod | Akce a závody | Skokem zpátky do pohádky – 13.04.2013

Skokem zpátky do pohádky – 13.04.2013

Psí škola Šumák ve spolupráci se Zko Chrudim uspořádaly na chrudimské půdě první ročník neoficiálních závodů agility. Vzhledem k nezveřejněné startovní listině, podmíněnému vstupu v pohádkových kostýmech a celkem pozdnímu zveřejnění propozic a přihlašování nebyla organizační stránka očekávána v přílišné kvalitě. O to víc však byli závodníci mile překvapeni. Prezence, přestavby parkurů i vyhodnocení vyloženě odsýpaly. Dobrá nálada a vtipné komentáře pořadatelů naplňovali celý průběh akce. Parkury začátečnické kategorie byly velmi vzdušné, jednoduché, velmi běhavé pro psa i psovoda. Kategorie pokročilých se již trochu zapotila nad mnoha záludnostmi rozhodčí Elišky Dolníčkové. Jejíž posuzování byla pro ni samotnou premiéra.

V závěru odpoledne se všichni pobavili nad hrou. Pes byl zajat drakem Agiliťákem (uzavření psa do klece), psovod musel zdolat parkur, posbírat klíče, odemknout psovi a utéct co nejdál od draka (zdolání parkuru i se psem). Vyhodnocen byl nejlepší Rytíř dne z kategorie začátečníků a nejlepší Rytíř dne z pokročilých.

[nggallery id=72]

Šťastlivce, kteří se nediskvalifikovali či doběhli v nejlepších časech čekaly skutečně nádherné ceny. Nejen poháry a spousta krásných předmětů, ale i pytle kvalitních granulí a barely. Vzhledem k tomu, že o sponzory nebyla nouze, vše se víceméně oťukávalo díky prvnímu konání , by byla škoda, kdyby příští rok nepřišlo více nadšenců agility.

Přečtěte si také:  Přehlídka výcviku policejních psů

Mohlo by Vás zajímat

Závody o “PODBLANICKÝ POHÁR”

Základní kynologická organizace Vlašim Vás zve na závody ve sportovní kynologii o „PODBLANICKÝ POHÁR“ konané …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *