Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | 10 nejchytřejších plemen psů na světě

10 nejchytřejších plemen psů na světě

Každý miluje svého psa a většina z nás věří, že právě ten náš pes musí být nejchytřejší. Ale řadí se plemeno vašeho psa mezi nejchytřejší? Připravili jsme si pro vás žebříček 10ti nejchytřejších psích plemen na světě. Podívejte se, která plemena patří mezi ty nejchytřejší.

Na 200 profesionálních rozhodčí obedience sestavilo seznam 10ti nejchytřejších plemen na základě jejich inteligence. Je Váš pes mezi 10 nejchytřejšími? Čtěte a přesvědčte se sami.

 

Nejchytřejší psi

Australský honácký pes, 10.místo

10. Australský honácký pes je velmi aktivní plemeno. Toto plemeno vzniklo v Austrálii a využívalo se především jako ochránce stád. Je bystrý, inteligentní a velmi věrný pes. Vždy chrání svůj majetek a svého pána.

 

Rotvajler, 9.místo

 

9. Rotvajler má u nás hrůzostrašnou pověst, která je ovšem do značné míry nezasloužená. Je to inteligentí, učenlivý a přátelský pes. Svému pánovi je oddaný a řadí se mezi jedny z nejlepších hlídacích plemen.

 

 

 

 

Malý kontinentální španěl, 8.místo8. Malý kontinentální španěl je společensky založené plemeno. Je velmi temperamentní, svérázný a bývá také velmi tvrdohlavý. Je vhodný do rodiny a pro svou velmi hbitou a aktivní povahu i k dětem.

 

 

 

Labradotský retrívr, 7.místo

 

7. Labradorský retrívr je pes učenlivý, poslušný a sebevědomý. Toto plemeno je nejvhodnější ke canisterapeutickému výcviku, rád pomáhá lidem i dětem. Má ovšem sklony k obezitě, proto potřebuje dostatek výcviku i procházek a dobrou stravu.

 

 

 

 

Šetlandský ovčák, 6.místo6. Sheltie neboli šetlandský ovčák je pes, který byl původně vyšlechtěn k nahánění stád ovcí. Tento pes je velmi čilý, což se projevuje jeho rychlým během. Šetlandský ovčák se řadí mezi psi přátelské a věrné svému pánovi. Je to pes ostražitý, inteligentní a temperamentní.

Pokračování TOP 5 na další straně!
POKRAČOVAT NA DALŠÍ STRÁNKU

Přečtěte si také:  Pes již nebude "věc"- od ledna se stane živým tvorem

Mohlo by Vás zajímat

Vánoce se psem

Vánoce se blíží a všichni pejskaři to znají. Pejsek si u stromečku rád hraje a skáče po …

46 komentářů

 1. Tady se dá u každého pejska dohledat i chytrost. pejskar[.]cz :O

  • 10 nejchytřejších plemen psů na světě ?
   Není to trochu diskriminace? Mohu potvrdit, že nejde o rasu psa, protože když to nemá od
   přírody i ten v žebříčku nejlepší, tak může být hloupý jako veverka, ale i ta se dá naučit psím
   kouskům.Tím chci říci: nezoufejte a nepoddávejte se předsudkům a dogmatům rádoby odborníkům na
   zvířecí inteligenci. Mnoho zvířat různých ras a druhů nás překvapují na vzdory pověsti o hlouposti.
   Předpoklad o inteligenci je registrace a rodokmen ? Oříšek boří veškeré mýty ( pouliční křížení )
   o omylu odborníků, protože nedochází ke křížení potomstva stejné krve mateřské genetické informace.
   Incest, krvesmilstvo a jak je známo plodilo a plodí jen degenerované potomstvo.
   Chovné stanice budou vychvalovat vždy své produkty ( vyšlechtěné psy) , ale to jen otázka peněz a
   proto to právě dělají.., pro zisk. Co je vlastně inteligence? Řečeno: i my samotní lidé ji máme rozdílnou
   a předpoklad s plemene druhu člověk moudrý (Homo sapiens sapiens), též člověk rozumný je známo,
   že na vzdoru předpokladu nejsme všichni stejně nadaní a chytří, proč ? To jsem už popsal, máme každý
   jiný předpoklad se adaptovat a komunikovat. Proto není psího plemene, které je horší a jiné lepší.
   Fyzicky nadaný neznamená inteligentní a naopak. Malý pejsek neznamená hloupý a přerostlý, velký chytrý.

 2. To by mě zajímalo, kde by skončil můj jezevčík, protože mi přijde, že moc chytrosti nepobral :D

 3. Milan Sarky

  Já nevím který pes je nejchytřejší a který blbý. Mám 5 psů a co pes jiná ves – jak já říkám. Myslím si, ale že chytrý a moudrý má být majitel psa. Když si pořídím psa, tak jej beru jaký je. Beru si psy i z útulku a dám jím domov, lásku a hlavně dlouho trvá než je dám psychicky do pořádku. Je to dlouhá cesta a trvá i dva roky. Ale důležité je, že nehledám z kterých psů je nejchytřejší, neostřejší a podobné hovadiny. Pro mě jde o odpovědnost a dát jím domov a mít pro ně otevřené srdce a ruku, která umí pohladit. Je to starost a když mě moc naserou, tak si vždy řeknu, že oni mají vlastně jenom mě! Usměji se a tak život jde dál. Miluji psi a jsou pro mě vším a mám je rád všechny bez rozdílu. Prosím!! nedělejte rozdíly!!

 4. Ahoj, mam cinskeho chocholateho psa, jo je az moc chytry a vycurany pokud jde o jidlo. Je schopny 5 minut vkuse byt opreny o ocas a panackovat a dokonce pustit nejakou tu slzu. Njn jidlo je u nej cely svet. Potom az nekde ja. Jinak co se tyce poslusnosti – dokud mu neslibite mnamku neposlechne. :-(;-)

 5. Prominte pudlickari ale musim. Ten kdo to delal mel ig tykve. Cely zivot se potykam s temi hajzli (pudli) a v zivote jsem nepotkala neagresivniho natoz inteligentniho. A verte ze 20 lidi urcite nebude myt stejnou vychovu. Prominte nenavidim je jsou zakerny a agresivni vic nez bojova plemena. Boze dekuji ti ze existuje rasa bojove plemena.

  • Promiň, ale bojový plemena neexistují! To za prvé a tenhle seznam jsem už viděla někde na zahraničním webu, kde to vzali z jedné knížky – testu psů…

   • Evo vám se omlouvám ale bojová plemena opravdu jsou protože se dříve tato plemena využívala k boji a dodnes spolu zápasí i papíroví psy z chovek a to jen pro to aby jejich majitelé věděli zda-li mají potřebnou výdrž a je to legální

  • To je mi lito ze nemate dobry zkusenosti s pudly ale je to blbost. Znam jich nekolik, at uz jako jen dom. mazlicci nebo u dogdancingu aagility.. jsou ddobri, a ze je znate jako agresivni, tak za to muzou jen a jen majitele se spatnou vychovou. A souhlasim – bojova plemena neexistuji. Patri proste mez sluzebni a ti zurivci porad souvisi s vycvikem a vychovou. Takovym lidem bych psa nepovolila

   • Děkuji paní Jitce,že se zastala pudlíčků.Sama mám již druhého a jsou úžasní.Důležité
    je jim dát lásku a být důslední ve výchově.Pak máte toho nejlepšího kamaráda na světě!

  • Když jsou pudlíci řádně vycvičeni, jsou to opravdu skvělá zvířata. Nemůže je odsuzovat, protože jste jich pár potkala (a pravděpodobně zrovna ti nebyli dobře vycvičeni). Jestli “nenávidíte” pudli, nenávidíte tak psy.

 6. ahoj já mám borderku a moc chytrá teda není :D

  • Tak každý pes má jiný intelekt :D Naši známí mají borderku, ale je to pes a ten je úžasnej, hodně ho toho i naučili kdežto já toho svýho nic nedokážu pořádně naučit, asi je líný :)

  • Borderky jsou super psi ale ne vždycky umí “všechno” . Záleží na páničkovi každý pes může umět skvělé věci když se mu jeho pán věnuje!!!!!!!!!! Tím nechci říct že se svému psovi nevěnujete ale možná by to chtělo trochu přidat.

  • Já mám Border kolii krátkosrstou jménem Nelinka a příjde mi, že je chytřejší než já:))

  • Já mam také borderku Amy je to zlatičko mazli se když jdu pryč uteče za mnou. Je velice chytrá nesmí vidět že něco sázíme pak přijde a vyškube to ven je to prostě

 7. Ahoj
  já mám doma bišonka je to můj miláček chodím s ní do kroužku a mě přijde že je chytřejší než třeba pudl(záleží na jedinci)v kroužku je jeden pudl a je teda úplně tupej

 8. Jana z Prahy

  Měla jsem od mala moc psů jako Nowofundlanského psa,Briardy,ovčáky,Kavkazáka nyní mám 5let Akita Inu a mohu říct,že je to pan pes a takový mozek a inteligenci jakou má Akitka se může pochlubit malo plemen to co ho nenaučíte vy už umí od přírody a každý den překvapí něčím novým je úžasný,chytrý,věrnost a oddanost nezná meze prostě kdo vlatní akitu ví o čem píšu.Pro každého pána je jeho pes ten nej………

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

ss