Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

Dítě a pes

Soužití dítěte a psa

Existuje spousta druhů psů avšak každý pes se chová úplně jinak. Jeden by se nechal odvést cizími lidmi, druhý se bojí psů, třetí utíká a čtvrtý kvůli špatnému doteku ublíží i třeba nechtěně malému dítěti. Dozvíme se, jak takovému chování u psa k dětem můžeme zabránit.

 

Mimčo a pes

Určitě většina má doma miminko nebo dítě ve věku od 1 roka do 3 let. Pes běhá k plotu a může svým zběsilým utíkáním dítě shodit. Děti si ovšem také rádi na psy lehají a různě je tahají. Ale jsou i psi, kteří si to líbit nechají a ti, kteří útočí (viz. agresivita na malé děti). Pes agresivní k dítěti nemá u dítěte co dělat a nebo poskytnout dítěti maximální ochranu před psem.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

Jakého psa do rodiny ?

Chceme-li si pořídit pejska do rodiny, kde je nebo jsou malé děti je třeba, abychom byli precizní ve výběru. Důležitý je výběr plemene, který je vhodný k dětem, aby se nebál zvuků, nesmí být ale ani agresivní. Děti se někdy k psovi chovají jako k hračce, proto je důležité, aby dítě pochopilo, že pes je “živý tvor” a že trestat ho můžete jen a jen vy !
Lepší je si psa pořídit k již staršímu dítěti, které pochopí jak se má k pejskovi chovat, ale když budete mít psa ke kojenci, tak to také nevadí. Nevadí to v případě, že psa řádně naučíte všemu co je potřebné, aby žil v jedné domácnosti s dítětem.
Navštěvujte cvičák, psí školu, tábory se psy a zajistěte tak dobré chování psa k dítěti.

Přečtěte si také:  Cestování se psem do zahraničí

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

4 komentářů

 1. Dobrý den chtěla bych se zeptat. Mam doma 3letou dceru a nevím jak ji mam pomoct s výcvikem psa. S manželem Máme Velké dohady či ten pes je. Pejsek se pořizoval kvůli dceři aby ji chránil atd.. Děkuji Jahodová

  • Tak se psem hlavně chodit na cvičák! Nezanedbat výcvik. Chce to vyhledat kvalitní cvičák a instruktora. Kontakt se psi, socializace…

 2. Simona Baráková

  Dobrý den,máme 9 týdenní štěně doma,ale chceme aby to byl hlídač a spal venku. Byla chyba nechat ho doma? Jak ho naučit spát venku? A od kdy?

  • Dobrý den,
   menší chyba to samozřejmě je, protože pokud chcete mít psa ubytovaného venku a na hlídání, je nutné pejska od mala učit venku. Je to pro štěně snazší si navyknout na venkovní prostředí – má tam své místo, kotec, teplo, krmení, prostě vše co potřebuje. Takto když jste začali tím, že jste štěně nechali doma, bude si hůře zvykat na venek.
   Pokud tak chcete učinit, je to potřeba udělat co nejdříve a být důslední. Pejsek se bude o to více dožadovat vaší pozornosti a nebude na nějakou dobu chápat, proč je zavíraný do kotce. Důležité je, aby pes měl řádně zateplený kotec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *