CBD
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Soužití psa a kočky

Soužití psa a kočky

Úhlavní nepřátelé, tak toto slovní spojení, označující pomyslnou nesnášenlivost mezi kočkami a psy, si vymyslel člověk. Ale je tomu opravdu tak? V přírodě neexistuje žádný pojem „úhlavní nepřátelé”, příroda jen má své určité zákony. Všichni ví to, že kočky a psi mají rozdílné styly života. Kočka neposlechne majitele, protože prostě nechce, je hrdá a není na člověku závislá. Zato pes poslechne i přesto, že jeho předkem byl divoký vlk, je oddaný a svobodnou vůli použije výjimečně.

Jak seznámit psa a kočku?

Nejdůležitější je uvědomit si jestli kočka se psem budou spolu o samotě a bez dozoru. Aby toto bylo reálné, museli by se seznámit úplně odmalička a postupně si na sebe zvykat tak dlouho, až jim přijde zcela přirozené, že “spolu vychází”.

V první řadě vezměte do místnosti kočku, odneste ji jakmile si to vše očichá. Za chvíli vezměte do samé místnosti psa. Tím docílíte toho, že pes si zvykne na pach kočky. Poté dejte psovi náhubek a kočku dejte do stejné místnosti kde je pes. Teď musíte jen rozpoznat řeč těla a pokud kočka neprská a pes nevrčí, dejte mu za odměnu nějaký pamlsek a nebo jej pochvalte. To samé musíte udělat na druhé straně, kočku pochvalte také – jí se to nebude líbit více. Mluvte na psa a stále jej upozorňujte, že: “kočka není žrádlo, kočka je kámoš” :) Když pejsek bude na kočku dorážet nebo vrčet, řekněte důrazně NE nebo NESMÍŠ. Tak si zapamatuje že kočka opravdu není nepřítel a že se takto chovat nesmí.

216612156V tomto případě šlo o nácvik štěněte s kotětem. Co když ale máme psa staršího, který na kočky zvyklý není ? Postup je stále stejný. Musíme je na sebe pozvolna zvykat a psovi musíme připomínat, že kočička není zlá a je součást rodiny a proto na ní NESMÍ dorážet. Je možné, že se to vašemu čtyřnohému mazlíčkovi nebude líbit a nepřekousne to. V tom případě vám nezbude nic jiného, než se smířit s tím, že váš pes své kolegyně nikdy milovat nebude. Nevzdávejte se a zkoušejte je i přes to dát dohromady, vyvinuté úsilí za to zcela jistě bude stát. A když už to vzdáte, tak vašemu psovi pořiďte alespoň plyšového společníka na hraní.

Přečtěte si také:  Co ovlivňuje chování psa?

Každé přátelství je něčím výjimečné, ať už je mezi kočkou a psem a nebo mezi vámi a vaším chlupáčem! Máte spolu s pejskem kočku a máte nějaké své zaručené postupy? Podělte se s ostatními v diskuzi.

Mohlo by Vás zajímat

Vánoce se psem

Vánoce se blíží a všichni pejskaři to znají. Pejsek si u stromečku rád hraje a skáče po …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *