Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Psí oblečky nejsou pro velká plemena

Psí oblečky nejsou pro velká plemena

Psí móda je dnes už nejrozšířenější. Každý dnes kupuje svému psímu miláčkovi svetříky, botičky a pláštěnky. Někdo si koupí svetr pro svého krysaříka a někdo do něj navléká dobrmana. Ale opravdu, je to ze zdravotní stránky takto správně ?

 

 

Malý a choulostivý pejsek

Malým psům není předpovězeno, že budou několik hodin běhat ve sněhu uprostřed silného větru. Takový malý pejsek prochladne co nevidět. Malým plemenům se právě doporučují oblečky jako je např. svetr, pláštěnka, ale i boty. Nějaká malá plemena se “klepou” zimou v chladném období.

Plemena s krátkýma nohama jako je např. jezevčík by měla nosit tento svetr nebo nějakou pláštěnku, protože v procházce ve sněhu se jim dříve namočí břicho a tudíž by po delší době venku mohla prochladnout.

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy

Malým pejskům sluší tyto oblečky více a jsou pro ně i ze zdravotních důvodů vhodné.

[nggallery id=9]

Velký pes nepotřebuje zkrášlovat

Většinou se nevidí, aby do svetrů a pláštěnek navlékali lidé dogu nebo třeba huskyho. Tyto psi totiž ani žádné svetry nepotřebují. Podle veterinářů jsou tyto psi dokonce rádi, že se mohou proběhnout v chladném počasí.

Většina velkých plemen psů se totiž v letním období více přehřívá. Proto se nedoporučuje těmto velkým psům dávat svetry či jiné oblečky na zimu. Pro tyto psy se ani nehodí, aby se navlékali do různých svetrů a botiček, protože to pak může vypadat i neprakticky.

Přečtěte si také:  Je váš pes nešťastný? Tyto tipy vám mohou pomoci

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

4 komentářů

  1. My oblečky nepoužíváme pořád, ale jen když je mokro, abychom nemuseli naši fenku, která má jemnou a dlouhou srst umívat. Zamilovali jsme se do oblečků Hutrta.

  2. A není lepší mít psa, který je v zimě zdravý, bez jakéhokoliv nachlazení? Já teda nevím, já mám doma dalmatina a všude jsem se dočetla, že je dobré ho na zimu zateplit…a na to jsou tyhle oblečky, ačkoliv jsou směšné, vhodné…Miluje sluníčko a když má být venku jen v pitomých +10 stupních ve stínu, tak se celý klepe…Je to krátkosrté plemeno, navíc z jihu a jako takové nemá uzpůsobenou srst na takové mrazy jako jsou u nás. A proto já raději koupím nějaký ten pitomý barevný svetřík než aby se můj miláček v zimě klepal chladem :) a navíc, neházejme všechny velká plemena do jednoho pytle! někomu zima nevadí a jinému zase ano…takže berte v potaz svého pejska a jeho zdraví a na ostatní nehleďte!…

  3. Přesně tak.. Psa nemáme od toho, abychom jej oblíkali do nějakých kabátků, svetříků a ostatních podobných oblečků. Souhlasím s oblíkáním těch maličkých a starších psů jak psala Pavla. Neumim si představit třeba takovou dogu v pestrobarevnym pletenym svetříku :D Škoda, že nám/jim psi neumí říct co si o tom sami myslí :P to by pak mnozí páníčci asi koukali :D

  4. “Velký pes nepotřebuje zkrášlovat”….protože už krásný je :P nic proti malým,ale ti psi jsou tak otrávení,až je to smutný…samý obleček,botičky,čepičky….no,sakra,kde to jsme?! Chápu,když mrzne až praští anebo u starých psíků,ale jen tak?! Vždyť je to nepřirozený! Není lepší nechat psovi srst a bez kabátku, než moderní sestřih s bundičkou? B)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *