Aktuality
Úvod | Novinky | Dějiny služební kynologie

Dějiny služební kynologie

Dne 25.11.2010 proběhne křest knihy: Dějiny služební kynologie

Kniha byla zadána do tisku a v knihkupectvích si ji budete moci koupit ve druhé polovině listopadu. Slavnostní křest proběhne v Muzeu Policie ČR v Praze. Kniha bude obsahovat všechny prvky dějin od počátku služební kynologie.

V obsahu knihy bude široká škála všech informací spojených se služební kynologií. Tedy kdy služební kynologie vznikla, proč se i dodnes využívá a jaké jsou výhody psích pomocníků.

Obsah díla

Dějiny služební kynologieJiří Rulc ve své knize podrobně a uceleně zpracovává historii a vývoj služební kynologie v českých zemích od nejstarších období Rakouska – Uherska, přes “zlatou” dobu první republiky, poválečného období, éru SNB a pohraniční stráže až po současnost u Policie ČR, Celní správy ČR a Armády ČR.

V knize mají své místo i medailony význačných osobností služební kynologie, např. Adolf Horák, Oldřich Pinkas, Theodor Rotter. Autor podrobně mapuje výcviková střediska a chovatelské stanice četnictva, sboru národní bezpečnosti, pohraniční stráže, policie i ostatních bezpečnostních složek, které působily nebo působí na našem území.

Křest knihy

Kdy: 25.11.2010 v 18:00 hodin
Kde: Muzeum Policie ČR, Ke Karlovu 1, Praha 2

zdroj: cz-pes.cz

Přečtěte si také:  Pomoc pejskům z útulku v Kolíně

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Podmínky pro cestování nejen se psy do zahraničí

Řada lidí na dovolenou do zahraničí cestuje ve společnosti zvířecího společníka, nejčastěji se jedná o …

2 komentářů

  1. Dobrý den. Tohle pro konzultaci. Týče se heydrichiády a čsl. odboje. 30. 6. 1942 královéhradecké Gestapo v součinnosti s českými četníky odhalilo úkryt parašutisty Jiřího Potučka ze Silveru A. Vrtá mi však hlavou tvrzení, že při zásahu byl nasazen služební pes a přesto se jednomu zastýkanému podařilo uprchnout a pak i druhému, Potučkovi. Já se s tím nesetkal ve své praxi, že dva podezřelí utečou, jeden dokonce bos a byl pak zastřelen jiným četníkem o 66 km dále. Je možné, aby vycvičený pes a zkušený psovod takhle selhali?

    • Magazín Sportovni-kynologie.cz

      Jestliže je pes vycvičen dle všech potřebných zkušebních řádů a splňuje vše pro to, aby se stal služebním psem je dokonce nemožné, aby selhal. To samé znamená i u psovoda. Oba spolu musí spolupracovat a je prakticky nemožné, aby perfektně vycvičený pes neuposlechl povel svého psovoda. Takže otázkou je, zda psovod splnil vše co měl. Je to věc názoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *