Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Úvod | Novinky | Dějiny služební kynologie

Dějiny služební kynologie

Dne 25.11.2010 proběhne křest knihy: Dějiny služební kynologie

Kniha byla zadána do tisku a v knihkupectvích si ji budete moci koupit ve druhé polovině listopadu. Slavnostní křest proběhne v Muzeu Policie ČR v Praze. Kniha bude obsahovat všechny prvky dějin od počátku služební kynologie.

V obsahu knihy bude široká škála všech informací spojených se služební kynologií. Tedy kdy služební kynologie vznikla, proč se i dodnes využívá a jaké jsou výhody psích pomocníků.

Obsah díla

Dějiny služební kynologieJiří Rulc ve své knize podrobně a uceleně zpracovává historii a vývoj služební kynologie v českých zemích od nejstarších období Rakouska – Uherska, přes “zlatou” dobu první republiky, poválečného období, éru SNB a pohraniční stráže až po současnost u Policie ČR, Celní správy ČR a Armády ČR.

V knize mají své místo i medailony význačných osobností služební kynologie, např. Adolf Horák, Oldřich Pinkas, Theodor Rotter. Autor podrobně mapuje výcviková střediska a chovatelské stanice četnictva, sboru národní bezpečnosti, pohraniční stráže, policie i ostatních bezpečnostních složek, které působily nebo působí na našem území.

Křest knihy

Kdy: 25.11.2010 v 18:00 hodin
Kde: Muzeum Policie ČR, Ke Karlovu 1, Praha 2

zdroj: cz-pes.cz

Přečtěte si také:  Reklama na našem magazínu

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Anketa: Využíváte registr psů?

Přečtěte si také:  Přidej svůj článek

2 komentářů

  1. Dobrý den. Tohle pro konzultaci. Týče se heydrichiády a čsl. odboje. 30. 6. 1942 královéhradecké Gestapo v součinnosti s českými četníky odhalilo úkryt parašutisty Jiřího Potučka ze Silveru A. Vrtá mi však hlavou tvrzení, že při zásahu byl nasazen služební pes a přesto se jednomu zastýkanému podařilo uprchnout a pak i druhému, Potučkovi. Já se s tím nesetkal ve své praxi, že dva podezřelí utečou, jeden dokonce bos a byl pak zastřelen jiným četníkem o 66 km dále. Je možné, aby vycvičený pes a zkušený psovod takhle selhali?

    • Magazín Sportovni-kynologie.cz

      Jestliže je pes vycvičen dle všech potřebných zkušebních řádů a splňuje vše pro to, aby se stal služebním psem je dokonce nemožné, aby selhal. To samé znamená i u psovoda. Oba spolu musí spolupracovat a je prakticky nemožné, aby perfektně vycvičený pes neuposlechl povel svého psovoda. Takže otázkou je, zda psovod splnil vše co měl. Je to věc názoru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *