Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Na co nezapomenout při dovolené se psem v Chorvatsku?

Na co nezapomenout při dovolené se psem v Chorvatsku?

Chorvatsko je nejoblíbenější letní destinací Čechů. Pokud se na Jadran také chystáte a chcete s sebou vzít vašeho čtyřnohého mazlíčka, je třeba podniknout pár jednoduchých kroků. Které to jsou? Čtěte dále.

Chystáte se na rodinnou dovolenou. A protože je rodinná, nevzít na ni vašeho pejska by bylo téměř jako nechat doma někoho z lidských členů smečky. V současnosti není sebemenší problém si s sebou do zahraničí svého mazlíčka vzít, takže se dovolené nemusíte zříkat, přestože třeba nemáte nikoho, kdo by se o něj po dobu vaší nepřítomnosti postaral.

Jak najít ubytování, kde můžete mít psa?

Najít odpovídající ubytování v Chorvatsku, ať už v soukromí nebo v hotelu, je dnes snadné. V současné době už máte možnost si na kvalitních webech zaměřených na ubytování díky šikovnému vyhledávání mezi jinými parametry rovnou zaškrtnout, zda požadujete to, kde jsou povolena zvířata.

Pokud máte zajištěné bydlení a zjištěnou cestu, vyplatí se ještě vědět:

Se psem na pláže

Věděli jste, že psi v Chorvatsku na pláže oficiálně nesmějí? Ono je to samozřejmě složitější, i nečistotní zástupci rodu homo sapiens jsou vítání málokde a Chorvaté jsou přímo proslulí tím, že dbají na čistotu své přírody.

Ale ani tady se nemusíte bát, že by na pobřeží Jadranu milovníky štěkajících čtyřnožců omezovali a vy jste museli koupání odříct a strávili léto nejvýš s mokrým ručníkem na čele. Už existují také pláže, kam vás se psem pustí naprosto bez problémů. Nejvíc jich je hlavně na ostrově Krk. Samozřejmě jste ale zodpovědný pejskař, takže využijete rozmístěných košů a sáčků a budete po svém miláčkovi uklízet.

Přečtěte si také:  Vánoce – svátky klidu a rodinné pohody

Co zařídit před cestou

To poslední, co budete muset udělat, je zajistit svému mazlíčkovi s sebou potřebný doklad. Je jím takzvaný Pas zvířete. Aby vám ho mohl veterinář (budete se muset vypravit k tomu, který je registrován u krajské veterinární správy) vydat, psa si musíte nechat očipovat, do Chorvatska vám pro něj nebude stačit (na rozdíl od zbytku členských zemí EU) pouhé tetování. Za čip zaplatíte částku v řádech stokorun, výsledná suma se bude pohybovat přibližně mezi 600-700 Kč. Navíc je pro samotného psa jeho aplikace mnohem pohodlnější než zmíněné tetování. Čip musí být v souladu s normou ISO 11784 nebo 11785. Pokud by se tak nestalo, jako majitel byste museli zařídit vždy odpovídající čtecí zařízení.

Vy se musíte dát očkovat před cestou do exotických destinací, váš chlupatý kamarád se bude muset i před cestou do Chorvatska ještě podrobit povinnému očkování proti vzteklině. Očkování by nemělo proběhnout dříve než před rokem, ale také ne později než tři týdny před cestou.

Po zařízení těchto náležitostí už vám nic nebrání si užít prosluněné prázdniny u moře, takže haf a šťastnou cestu všem!

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. V následujícím textu si ukážeme 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru.

2 komentářů

  1. Frantisek Ferebauer

    Já osobně bych bez svého psa nedal ani ránu, beru si ho všude sebou a nikdy nebyl žádný problém a věřím, že s cestováním nikdy neměl problém ani on :) je jen potřeba dodržet několik pravidel které najdete například v tomto článku: http://www.etravel.cz/novinky/294-dovolena-se-psem a poté bych vážně neviděl žádný problém, větší problém jsem dříve měl se sehnáním hlídání po dobu dovolené, abych pravdu řekl.

    • Souhlasím, dovolená se psem je super. Existuje spousta míst jak u nás nebo v zahraničí, která jsou určená právě pro pobyt se psy. :) nabízí tam různé aktivity a výlety, což je super. Výborné jsou také psí pláže nebo odlehlejší plážová místa, kde jste se psem sami a nerušeně a ubytovaní v penzionku se zahrádkou.
      Navíc pokud cestujete se psem autem, máte čas a prostor na pravidelné přestávky, proto věřím, že to pro něj není otrava či nějaký stres :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *