Aktuality
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | Chyby při skladování psích granulí

Chyby při skladování psích granulí

Granule jsou sice suché krmivo a může se zdát, že vydrží cokoliv, ovšem nenechte se zmást. Je velmi důležité, jak s nimi zacházíte. Způsob, jakým skladujete krmivo pro své psy, může být stejně důležitý jako obsah krmiva. Nevhodný přístup ke krmivu může vést ke znečištění či zamoření bakteriální infekcí.

Nekupujte příliš velké zásoby

Nekupujte psovi příliš velké zásoby. Raději kupujte krmivo častěji, které je čerstvé. Dlouho otevřené granule mohou žluknout. Žluklé granule pes ani kočka nesežere. Pokud tedy nemá velký hlad. Pak by mohl následovat průjem či zvracení. Balení granulí by měl pes spotřebovat optimálně do dvou měsíců od jeho otevření.

Pozor na vlhkost

Neskladujte granule v garáži, ve vlhkém sklepě či na verandě, kde mohou podlehnout vlhku a teplu. Tyto teplotní nestability mohou ovlivnit čerstvost a bezpečnost krmiva. Pouze uskladněním v chladu a suchu zabráníte ztrátě vitamínů z krmiva a zabráníte tak žluknutí.

Pořiďte si na krmivo uzavíratelnou nádobu

Jakmile je krmivo otevřeno a je vystaveno přístupu vzduchu, tak se urychluje proces oxidace. Tím pádem se krmivo kazí rychleji, než když je uzavřené. Otevřenému krmivu hrozí také jeho kontaminace škodlivými bakteriemi. Proto je ideální způsob skladování v uzavíratelném boxu. Docílíte tak delší trvanlivosti krmiva a přístup ke krmivu je velmi praktický.

Přečtěte si také:  Demodikóza

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Může mě pes nakazit koronavirem COVID-19?

Mohou psi šířit nový koronavirus (SARS CoV-2) v domácnosti? V současnosti nejsou známy informace, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *