Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | Nikdy nepodceňujte výběr jídla pro psy
© Sudarshan V | Flickr.com

Nikdy nepodceňujte výběr jídla pro psy

Jste stejně pilní při výběru jídla pro psy jako u výběru jídla pro sebe? Měli byste být, protože váš pes potřebuje kvalitní krmivo. Ať jste teprve začátečník nebo ostřílený profesionál, je důležité brát na vědomí, jak svého psa krmíte.

Existuje mnoho společných klíčových složek, které hrají roli při krmení psa. Sestavili jsme pro vás praktický návod ke čtení etiket. Co by tedy mělo krmivo obsahovat? Zde jsou některé ingredience, které je nutné prostudovat.

Pes potřebuje antioxidanty, což málokdo ví. Jsou to borůvky, ostružiny, maliny a granátové jablko. Tyto ingredience posilují imunitní systém a urychlují proces hojení. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny z lněného semínka a lososový olej přispívá ke zdravému vzhledu a lesklé srsti. Tokoferol (Vitamin E) a extrakt z rozmarýnu působí v krmivu jako konzervanty, ale přírodní. Jídlo pro starší psy by mělo psovi poskytovat protizánětlivé vlastnosti, které podporují jeho mobilitu. Pro štěňátka jsou dobrou volbou omega-3 mastné kyseliny, jejich úlohou je podpora normálního kognitivního vývoje.

Podle čeho vybírat krmivo?

Rostoucí štěně potřebuje do jídelníčků zahrnout dostatek zdravých tuků, které jim vyhovují ve správném vývoji a růstu – zaručí vysokou energetickou hladinu. V další fázi vývoje se z něj stává dospělý jedinec, kde je naopak nutné, nadměrné množství kalorií ubrat. Nutriční požadavky se tak liší v závislosti na velikosti plemene a jeho věku.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

Čím více jsou definované přísady v jednotlivých krmivech, tím lépe. Kuřecí tuk vám napoví více, než obecně tuk drůbeží, atd. Nejlepší tedy je, když přesně víte, co je obsahem.

Správnou rovnováhu živin zajistíte také tím, že nebudete mixovat více krmiv dohromady. Sice máte doma staršího psa, kterému by až tak nevadilo odsypání granulek štěněti, ale optimální zdraví psovi zajistíte tak, že to dělat nebudete.

Přečtěte si také:  Nebezpečí pro psa v podobě vařených a pečených kostí

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Antiparazitní obojek Foresto

Antiparazitní obojek chrání Vašeho psa před všemi parazity, hubí klíšťata a blechy. Paraziti umírají kvůli včasnému uvolnění látky deltametrin. Obojek Scalibor je určený pro všechna plemena psů a vyrábí se ve dvou velikostech, přičemž každý z obojků se dá snadno a rychle zkrátit a přizpůsobit velikosti krku psa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *