CBD
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | Nikdy nepodceňujte výběr jídla pro psy
© Sudarshan V | Flickr.com

Nikdy nepodceňujte výběr jídla pro psy

Jste stejně pilní při výběru jídla pro psy jako u výběru jídla pro sebe? Měli byste být, protože váš pes potřebuje kvalitní krmivo. Ať jste teprve začátečník nebo ostřílený profesionál, je důležité brát na vědomí, jak svého psa krmíte.

Existuje mnoho společných klíčových složek, které hrají roli při krmení psa. Sestavili jsme pro vás praktický návod ke čtení etiket. Co by tedy mělo krmivo obsahovat? Zde jsou některé ingredience, které je nutné prostudovat.

Pes potřebuje antioxidanty, což málokdo ví. Jsou to borůvky, ostružiny, maliny a granátové jablko. Tyto ingredience posilují imunitní systém a urychlují proces hojení. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny z lněného semínka a lososový olej přispívá ke zdravému vzhledu a lesklé srsti. Tokoferol (Vitamin E) a extrakt z rozmarýnu působí v krmivu jako konzervanty, ale přírodní. Jídlo pro starší psy by mělo psovi poskytovat protizánětlivé vlastnosti, které podporují jeho mobilitu. Pro štěňátka jsou dobrou volbou omega-3 mastné kyseliny, jejich úlohou je podpora normálního kognitivního vývoje.

Podle čeho vybírat krmivo?

Rostoucí štěně potřebuje do jídelníčků zahrnout dostatek zdravých tuků, které jim vyhovují ve správném vývoji a růstu – zaručí vysokou energetickou hladinu. V další fázi vývoje se z něj stává dospělý jedinec, kde je naopak nutné, nadměrné množství kalorií ubrat. Nutriční požadavky se tak liší v závislosti na velikosti plemene a jeho věku.

Čím více jsou definované přísady v jednotlivých krmivech, tím lépe. Kuřecí tuk vám napoví více, než obecně tuk drůbeží, atd. Nejlepší tedy je, když přesně víte, co je obsahem.

Správnou rovnováhu živin zajistíte také tím, že nebudete mixovat více krmiv dohromady. Sice máte doma staršího psa, kterému by až tak nevadilo odsypání granulek štěněti, ale optimální zdraví psovi zajistíte tak, že to dělat nebudete.

Přečtěte si také:  Na co nezapomenout při dovolené se psem v Chorvatsku?

Mohlo by Vás zajímat

Jak vybrat kvalitní granule pro psa

Na trhu je nepřeberné množství firem vyrábějících granule a to jak kvalitních, tak bohužel i zcela nevhodných pro dobrou kondici a zdraví vašeho pejska. Pro začínajícího chovatele bývá obtížné se v tak velké nabídce zorientovat. Proto vám přinášíme pár užitečných vodítek, které by vám měli výběr vhodného krmiva ulehčit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *