Aktuality
Úvod | Věděli jste, že...? | Mohou psi jíst jablka?

Mohou psi jíst jablka?

Mohou psi jíst jablka? Ať už se jedná o čivavu nebo například pitbula, je jedno, jestli sní celé jablko (bez jádra) a nebo jen pouhou slupku. Mnoho psů různých plemen miluje jablka a je to také dobře, protože jablka mohou být i zdraví prospěšná. Jablka jsou bohatá na ovocné kyseliny a cukry. Z minerálních látek obsahují především draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor a mangan. Neobsahují mnoho vitamínů, ale vitamín C v nich najdeme poměrně hojně. Jedno malé jablko obsahuje zhruba 57 kilokalorií.

Nejlepší způsoby, jak servírovat jablko pro psa

Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete jablko servírovat, fantazii se meze nekladou; můžete jej naservírovat jako mraženou pochoutku (dobré pro štěňátka kvůli zubům), můžete jej nakrájet na kousky a udělat „salát“ s dalšími ingrediencemi, můžete si vyrobit jablečné lupínky s jablečnou omáčkou a řeckým jogurtem, nebo jej dokonce nastrouhat jako zdobení k jinému jídlu.

Snažte se vyhnout krmení velkým množstvím jablečných jader, protože obsahují semínka a stopku. Semínka jablek mají navíc kyanogenní glykosidy, které mohou při velkém množství způsobit vážnější problémy. Kyanogenní glykosidy vznikají z aminokyselin a za určitých podmínek se štěpí a uvolňují kyanovodík, který je jedovatý a ve velké míře i smrtelný. Příznaky otravy se projevují žaludečními potížemi, poruchami nervového systému a štítné žlázy.

Pokud psovi dáváte sušená jablka, tak buďte opatrní. Sušená jablka obsahují všechny živiny hydratovaných, ale neobsahují vodu, takže krmte jen malé kousky sušeného jablka, abyste zabránili žaludečním problémům.

Nyní už víte, že váš pes může v klidu, avšak v přiměřeném množství, jíst jablka! Dejte nám vědět v komentářích, jak je na tom váš mazlík 😊

Online kurz Problémové chování

Líbil se vám článek? Podělte se s ostatními o váš názor v diskuzi!

Nebo si přečtěte další zajímavý obsah:

Přečtěte si také:  Pojištění pro psy není nadstandard

Ještě nemáte svůj účet? Založte si profil ještě dnes, vyplňte údaje o vás a vašem čtyřnohém příteli a zapojte se do pravidelné soutěže o skvělé psí dárky!

Mohlo by Vás zajímat

Jak vybrat vysavač na psí chlupy

Dobrý vysavač na psí chlupy je přítelem každého chovatele. Aby si vysavač poradil se psími …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *