Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Věděli jste, že...? | Mohou psi jíst jablka?

Mohou psi jíst jablka?

Mohou psi jíst jablka? Ať už se jedná o čivavu nebo například pitbula, je jedno, jestli sní celé jablko (bez jádra) a nebo jen pouhou slupku. Mnoho psů různých plemen miluje jablka a je to také dobře, protože jablka mohou být i zdraví prospěšná. Jablka jsou bohatá na ovocné kyseliny a cukry. Z minerálních látek obsahují především draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor a mangan. Neobsahují mnoho vitamínů, ale vitamín C v nich najdeme poměrně hojně. Jedno malé jablko obsahuje zhruba 57 kilokalorií.

Nejlepší způsoby, jak servírovat jablko pro psa

Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete jablko servírovat, fantazii se meze nekladou; můžete jej naservírovat jako mraženou pochoutku (dobré pro štěňátka kvůli zubům), můžete jej nakrájet na kousky a udělat „salát“ s dalšími ingrediencemi, můžete si vyrobit jablečné lupínky s jablečnou omáčkou a řeckým jogurtem, nebo jej dokonce nastrouhat jako zdobení k jinému jídlu.

Snažte se vyhnout krmení velkým množstvím jablečných jader, protože obsahují semínka a stopku. Semínka jablek mají navíc kyanogenní glykosidy, které mohou při velkém množství způsobit vážnější problémy. Kyanogenní glykosidy vznikají z aminokyselin a za určitých podmínek se štěpí a uvolňují kyanovodík, který je jedovatý a ve velké míře i smrtelný. Příznaky otravy se projevují žaludečními potížemi, poruchami nervového systému a štítné žlázy.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

Pokud psovi dáváte sušená jablka, tak buďte opatrní. Sušená jablka obsahují všechny živiny hydratovaných, ale neobsahují vodu, takže krmte jen malé kousky sušeného jablka, abyste zabránili žaludečním problémům.

Nyní už víte, že váš pes může v klidu, avšak v přiměřeném množství, jíst jablka! Dejte nám vědět v komentářích, jak je na tom váš mazlík 😊

Přečtěte si také:  Pes a Silvestr

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. 1. Pojmenujte hry a hračky Rozšiřte slovní zásobu svého psa, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *