Aktuality
CBD
Úvod | Věděli jste, že...? | Mohou psi jíst jablka?

Mohou psi jíst jablka?

Mohou psi jíst jablka? Ať už se jedná o čivavu nebo například pitbula, je jedno, jestli sní celé jablko (bez jádra) a nebo jen pouhou slupku. Mnoho psů různých plemen miluje jablka a je to také dobře, protože jablka mohou být i zdraví prospěšná. Jablka jsou bohatá na ovocné kyseliny a cukry. Z minerálních látek obsahují především draslík, hořčík, vápník, železo, fosfor a mangan. Neobsahují mnoho vitamínů, ale vitamín C v nich najdeme poměrně hojně. Jedno malé jablko obsahuje zhruba 57 kilokalorií.

Nejlepší způsoby, jak servírovat jablko pro psa

Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete jablko servírovat, fantazii se meze nekladou; můžete jej naservírovat jako mraženou pochoutku (dobré pro štěňátka kvůli zubům), můžete jej nakrájet na kousky a udělat „salát“ s dalšími ingrediencemi, můžete si vyrobit jablečné lupínky s jablečnou omáčkou a řeckým jogurtem, nebo jej dokonce nastrouhat jako zdobení k jinému jídlu.

Snažte se vyhnout krmení velkým množstvím jablečných jader, protože obsahují semínka a stopku. Semínka jablek mají navíc kyanogenní glykosidy, které mohou při velkém množství způsobit vážnější problémy. Kyanogenní glykosidy vznikají z aminokyselin a za určitých podmínek se štěpí a uvolňují kyanovodík, který je jedovatý a ve velké míře i smrtelný. Příznaky otravy se projevují žaludečními potížemi, poruchami nervového systému a štítné žlázy.

Pokud psovi dáváte sušená jablka, tak buďte opatrní. Sušená jablka obsahují všechny živiny hydratovaných, ale neobsahují vodu, takže krmte jen malé kousky sušeného jablka, abyste zabránili žaludečním problémům.

Nyní už víte, že váš pes může v klidu, avšak v přiměřeném množství, jíst jablka! Dejte nám vědět v komentářích, jak je na tom váš mazlík 😊

Přečtěte si také:  Petice proti výpovědi nájemní smlouvy kynologickému klubu Kyje

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Vycítí psi koronavirus? Izrael je k tomu zkouší vycvičit

Odbor izraelského ministerstva obrany pro vývoj zbraní a technologickou infrastrukturu se snaží vycvičit psy, aby …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *