Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Sporty | Treibball – sport pro všechna aktivní plemena!

Treibball – sport pro všechna aktivní plemena!

Máte doma aktivního psa, u kterého nevíte, jak ho unavit? Vyzkoušejte treibball! Jedná se o poměrné nový sport nejen u nás, ale i ve světě. Na jeho založení se podílel Holanďan Jan Nijboer žijící v Německu, který vymýšlel náhradu za pasení ovcí pro ovčácká a další plemena. Místo ovcí použil velké gymnastické míče a nový psí sport byl na světě!

Co je úkolem psa?

Při treibballu je úkol psa jasný – přemístit celkem osm míčů, které jsou uspořádány do trojúhelníku do branky, a to v určitém časovém limitu. Boduje se nejen práce samotného psa, ale také spolupráce psa s psovodem apod. Naopak trestáno je například používání tlap k rozpohybování míče a další.

Treibball může hrát naprosto každý

Na treiballu je skvělé to, že je vhodný opravdu pro každého. Přesto, že byl původně myšlen jako náhrada za pasení ovcí zejména pro ovčácká plemena, je vhodný pro všechny psy a to bez rozdílu rasy, velikosti, či věku. Je to zejména díky tomu, že treibball sám o sobě není náročný na pohybový aparát psa. Stejně tak je nenáročný pro samotného psovoda, který nemusí překypovat fyzickou zdatností. Při soutěžích je navíc vytvořeno několik rozdílných kategorií.

Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

Zahraji si ale v České republice?

Jak již bylo zmíněno, treibball je novinkou nejen u nás, ale i ve světě, a tak trénování probíhá zatím pouze na pár místech. Jedná se například o České Budějovice, kde se treibball objevil poprvé na semináři v roce 2010 a 2011, Prahu (seminář v září 2010) či Heroltice u Tišňova (seminář na podzim roku 2012). Od té doby se ovšem místa působnosti rozšiřují a tak je možné, že už je treibball známý třeba i ve vašem městě?

Pokud tedy máte doma aktivního miláčka, který neposedí, ale na canicross, agility a podobné sporty pro psy si společně netroufáte, je treibball tím pravým. Navíc je možné cvičit opravdu kdekoli a pomůcky můžete zakoupit prakticky za pár korun. Tak proč to rovnou nezkusit?

Přečtěte si také:  Dědičnost zbarvení srsti u psů se zaměřením na plemeno Cane Corso

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. 1. Pojmenujte hry a hračky Rozšiřte slovní zásobu svého psa, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *