Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Recenze chytré známky tag4pet aneb proč přemýšlet o Chytré známce pro psa.

Recenze chytré známky tag4pet aneb proč přemýšlet o Chytré známce pro psa.

V našem předešlém článku s názvem “Boj proti množírnám psů sílí, nový zákon počítá s povinným čipováním i databází psů” jsme psali o návrhu zákona o zavedení identifikace psů. Jen pro připomenutí uvedu jednu pasáž: “…Pokud Parlament zákon schválí, museli by chovatelé psů povinně jít k veterináři, který by psovi dal elektronický čip, tedy pokud ho už teď nemá. Takto očipovaní psi by byli vedeni v centrálním registru…

Dále jsme si řekli o tom, jaké přínosy povinné čipování přinášelo ale také jsme popsali, jak toto opatření nebude dostačující  v souvislosti s dohledáním majitele psa v případě jeho zatoulání.

K čemu je chytrá známka dobrá?

K samotnému čipu se kterým bude pes registrován v centrálním registru je více než vhodné si pořídit takzvanou Chytrou známku. A hned si řekneme proč. Žijeme v moderní době a tak byla i pro chytré známky tag4pet využita moderní technologie. Každá chytrá známka je vybavena QR kódem, který lze velmi jednoduše načíst prostřednictvím telefonu pomocí QR čtečky a nebo pomocí NFC technologie. Po naskenování nálezcem se páníček okamžitě dozví, kde se jeho mazlík nachází. Nálezce ho může kontaktovat prostřednictvím zobrazených informací a namísto nekonečného hledání, a vyvěšování fotek se ztraceným zvířetem, se stane z hledání jen formalita.

tag4pet-chytra-znamka

A proč bychom si pro jistotu měli i v případě, kdy máme psa čipovaného, tuto zajímavou známku pořídit? Z jednoduchého důvodu – pro větší ochranu a bezpečnost našeho mazlíka! Totiž čip sám o sobě nemá žádné údaje kromě číselné řady a po jeho naskenování (ovšem za předpokladu, že nálezce má u sebe čtečku RFID čipů a mnohdy ji nemají ani policisté a veterináři) lze vyhledat údaje až v onom registru a i zde je více než pravděpodobné, že kontaktní údaje nebudou aktuální, jelikož za změnu se musí platit poplatek.

Zato s chytrou známkou máme vlastní profil psa na internetu s aktualizovanými kontaktními údaji (administrace profilu je snadná a zdarma), takže po naskenování známky se nálezci ihned objeví kontakty na majitele, ale také přijde majiteli ztraceného psa sms a e-mail, oznamující nález psa s konkrétní polohou.

S chytrou známkou tag4pet k veterináři?

Co nás velmi zaujalo, je možnost nastavit si v profilu psa různá očkování a vakcinace a v případě nutnosti přeočkovat vás chytrá známka upozorní na potřebu zajít k veterináři. Chytrá známka je totiž napojená na veterinární systém WinVet, což ocení nejeden pejskař. Vašemu veterináři tak bude stačit jediná psí známka k tomu, aby o pejskovi zjistil všechny důležité informace.

Přečtěte si také:  Kupírování uší a ocasu u psů
Nastavení veterináře a vakcinací v profilu psa
Nastavení veterináře a vakcinací v profilu psa

Nalezení ztraceného psa

Pro případ, že se nám pes zatoulá disponuje chytrá známka režimem “SOS”. Hned si vysvětlíme co tento režim znamená. Pokud se nám pes nešťastnou náhodou ztratí, aktivujeme v profilu psa u jeho chytré známky “SOS režim” a od té chvíle je pes veden jako ztracený. V tomto režimu se v profilu psa zobrazuje upozornění, že se pes hledá. To ale není vše. Pokud jej někdo najde a uvidí známku, logicky se na ní podívá a na zadní straně objeví QR kód pro naskenování mobilním telefonem a odkaz na profil psa. Známky na sobě mají i logo v současné době se rozmáhající bezdotykové technologie NFC. Takže zde hned máme tři způsoby, kterými lze chytrou známku načíst a zobrazit kontakty na majitele.

Po naskenování QR kódu nebo po načtení pomocí technologie NFC se nálezci okamžitě zobrazí profil psa s kontakty na majitele. Ve stejnou chvíli majiteli psa dorazí sms a e-mail upozorňující na naskenování známky a oznamující polohu, kde k naskenování psa došlo. Proto jsme známku zkoušeli načíst i uvnitř domu a v mapě v profilu psa se zobrazila přesná poloha, což nás překvapilo.

Nastavení SOS režimu v profilu psa
Nastavení SOS režimu v profilu psa

Shrnutí:

Chytrou známku doporučujeme nejen jako rozšíření pro čip, ale také jako samostatný prvek pro bezpečí našeho psa ať už čip máme nebo ne. Je to moderní pomůcka, která je navíc účinná.

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

3 komentářů

  1. Známku rozhodně nedoporučuji. Funkce jsou sice pěkné, ale pořizovat si každé dva měsíce novou známku je finančně dost náročné. Déle totiž nevydrží. Měl jsem dvě, obě se prostě z kroužku kdesi ztratili. A to máme klidného psa.

  2. Vím, že některým to přijde zbytečné apod… ale musím uznat, že to je krok dopředu. Je pravda, že čip nic moc neřeší, nebo spíše je to nepodařené co se dohledávání majitelů psů týká. Jde o to, že neexistuje centrální registr majitelů psů kde by byly informace jako je adresa a telefon. Je zde více registrů a navíc z čipu zjistím e opravdu jen nějaký dlouhý kód, nic víc. Kdežto tady u známky, každý dnes má v mobilu internet, qr čtečku a nebo nfc. Každý kdo psa najde a najde mu známku, kde je vše potřebné k zjištění majitele ji nějakým jakýmkoliv způsobem “přečte” a najde majitele. Podle mě krok správným směrem. A známku jsme pejskům poříidili. Doporučuji alespoň vyzkoušet, funkce jsou tam opravdu užitečné.. veterinární záznamy, upozornění na očkování smskou apod..

  3. Musím říct, že je to super věc. Opravdu je skvělé napojení na veterináře, sms o očkování mi chodí na mobil. Všechny údaje o psovi mám prostě na jednom místě a navíc kdyby se mi ztratil, bude jeho nález snažší než jen s čipem,, mám vlastní zkušenost. Milada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *