Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Ze světa psů | Sporty | Dogfrisbee aneb sportování se psem může být zábava!

Dogfrisbee aneb sportování se psem může být zábava!

Rádi byste začali sportovat se svým psím kamarádem, ale chcete si u toho užít také trochu zábavy a naučit se třeba i nějakým společným kouskům? Vyzkoušejte dogfrisbee! Jedná se o zábavný sport, který spočívá v házení disku psovi, který ho musí ještě před dopadem na zem chytit a přinést zpátky. Výhodou u tohoto sportu je, že frisbee se dá házet téměř všude a navíc to není ani drahá záležitost.

Nesmíme ovšem zapomenout, že dogfrisbee je týmový sport, kdy tým tvoří člověk a jeho pes. Dogfrisbee učí psy veškerým kouskům, pes se odnaučujeme různým nešvarům a zároveň ho samotná hra baví.

Kde se dogfrisbee vzalo?

Dogfrisbee se hraje již přes třicet let a i u nás se pořádají závody, ale kde se vzalo? Rodnou zemí tohoto psího sportu je Amerika. Zde si Američan Alex Stein, který byl zkušeným hráčem frisbee, všiml, že i jeho pes, je talířem velice okouzlen a dokáže pro něj vyskočit až do výšky devíti stop. O tři roky později během přestávky na baseballovém utkání Alex se svým psem vtrhl na hřiště a před zraky tisíce diváků začal se svým psem frisbee hrát.

Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

Diváci byli doslova okouzleni tím, jak vysoko pes pro frisbee skáče. I přesto, že byl následně Alex za vtrhnutí na stadion zatčen, jeho pes se ztratil a shledali se až po několika dnech, stalo se frisbee mezi Američany velice populární. Alex se svým psem navštěvovali různé show, hráli hlavní roli v dokumentu, který dostal nominaci na Oskara a třikrát vyhráli Mistrovství světa v DogFrisbee. Z USA se sport rozšířil do dalších zemí a své příznivce si našel i u nás.

Co je k dogfrisbee potřeba?

K samotné hře je potřeba jednoduchý disk. Pokud se nechystáte ihned na soutěž, je prakticky jedno, jaké frisbee psovi hodíte. Jediné, na co je třeba si dát pozor je, aby byl letící disk pro psa bezpečný. Pes si při chytání nesmí poranit tlamu ani zuby, což znamená, že disk by neměl mít ostré nebo hrbolaté hrany či otvory. A jak správný disk jednoduše poznat? Pokud disk přehnete v půli, aniž by se zlomil a nerozbije se, ani když na něj dupnete, máte to správné dogfrisbee. Nejideálnější volbou je zakoupit disk přímo v místě, které je na prodej psích doplňků určené.

Přečtěte si také:  Dog scootering: Zapřáhněte psa za koloběžku

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Dog scootering: Zapřáhněte psa za koloběžku

Možná jste již slyšeli o celkem proslulých sportovních disciplínách, které jsou založeny na souhře psa …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *