Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Sporty | Bikejöring aneb cyklistika také pro psa

Bikejöring aneb cyklistika také pro psa

Chtěli byste sportovat spolu s vaším psem? Mezi chovateli je kromě canicrossu již populární také bikejöring. O co se jedná a jaké vybavení potřebujete?

Trpělivost je nutností

Bikejöring je zjednodušeně náročnější cyklistika se psem. Jedná se o sport, kdy kolo neuvádíte do pohybu pouze vy, ale také tažný pes. Pokud je souhra mezi cyklistou a tažným psem naprosto dokonalá, jedná se o opravdu skvělou podívanou. Bikejöring ovšem není pro každého, a to jak psa, tak člověka. Tato sportovní disciplína je náročná na trpělivost, empatii se psem i fyzickou kondici a to nejen psovoda, ale i samotného psa. S výcvikem je možné začít až po dosáhnutí plné fyzické dospělosti psa a hlavně pouze při dokonalé zdravotní způsobilosti.

Bez vybavení to nejde

Pokud jste se rozhodli bikejöring vyzkoušet, neobejdete se bez jednoduchého, přesto potřebného vybavení. Základem je dobře padnoucí postroj pro psa, který musí být pohodlný, nesmí psa nikde zbytečně tlačit, škrábat či mu jinak způsobovat nepohodlí či jej dokonce zraňovat. Pokud takový postroj vybíráte poprvé, rozhodně si nechte poradit od profesionálů!

Dále je nutné zakoupit pružné lano o délce 2,5 až 3 metrů, které je na jednom konci upevněno k postroji, na druhém ke kolu pod řidítky. Co se týče vybavení pro psovoda, nejlepší je horské kolo s hrubým vzorkem pneumatik a samozřejmostí jsou také ochranné pomůcky v podobě přilby, chrániče kolen a loktů, či rukavic.

Vynikající jízda na kole, naučené povely

Ještě před ním, než spojíte své a psí síly, musíte si být jistí, že zvládáte skvěle nejen samotnou techniku jízdy na kole, ale také že jste se svým psem dokonale sehraní. Pes v tomto případě musí zvládat základní povely, nesmí se ihned rozrušit a měl by znát základní povely pro tahání. Ty se může naučit například při o něco jednodušším canicrossu.

Přečtěte si také:  Délku života psů lze významně prodloužit

I přesto, že může bikejöring působit složitě, jedná se o skvělý sport, který si zajisté oblíbíte nejen vy, ale i váš domácí mazlíček. Tak směle do toho!

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Jak vybrat vysavač na psí chlupy

Dobrý vysavač na psí chlupy je přítelem každého chovatele. Aby si vysavač poradil se psími …

5 komentářů

 1. já preferuji spíše značku MANMAT

 2. Dobrý den. Mohl by tento sport dělat i kříženec jezvčíka x pudla? je jí 8 let ale nemá žádne zdravotní problémy a energie až až. děkuji za odpověd

  • Zdravím. (Asi píšu pozdě, ale doufám že pomůžu)
   Mushingový sport může dělat skoro každý pes.
   Musí ho hlavně bavit.
   Potom člověk musí počítat s tím že ho menší rasa(v případě Bikejöringu) neutáhne
   a bude mu muset pomáhat.

 3. A jaký druh postroje by jste doporučily ? může tento sport dělat i Boxer ?

  • Nevidím důvod, proč by boxer nemohl dělat tento sport, zpočátku je ale vhodné začít canicrossem. Je to kvůli tomu, aby získal a naučil se základní návyky.
   Mezi nejlepší postroje a velmi oblíbené patří postroj značky non-stop.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *