Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Ze světa psů | Mýty o psech | Boříme mýty o psech: Voříšci jsou zdravější než čistokrevní psi
Flick.com @Pack Pix

Boříme mýty o psech: Voříšci jsou zdravější než čistokrevní psi

Je sice pravda, že kříženci mají obecně širší genetickou základnu, což je předpoklad pro zdravější vývoj. Ale zdání někdy klame. Leckterý vesnický milovník může nakrýt (oplodnit) hned několik hárajících fen ročně, aniž by to kdo zpozoroval. A příští rok už se hrne i k vlastním dcerám. A to s genetickou výbavou pořádně zamává.

Dalším faktem je, že kříženci jsou většinou dětmi “nechtěné lásky” a ani jejich rodiče, ani oni sami nebývají u veterináře často. I kříženci mají stejné nemoci jako vyšlechtění psi, ale nevěnuje se jim tolik pozornosti jako drahým psům s papíry.

 

Dodatek:
Mezi čistokrevnými psi a voříšky existují psi zdraví, ale i psi náchylní k nejrůznějším nemocem. Nedá se nikdy předem říci, že voříšci budou mít lepší zdraví. Záeží to na zdraví jejich rodičů a prarodičů, i na tom, jak se jim jejich majitel věnuje.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

19_titulka_web-sČlánek převzat z magazínu Epocha, číslo 19/2015
http://rf-hobby.cz/?casopis=epocha-192015
http://rf-hobby.cz/


Přečtěte si také:  Pejsek s PP nebo bez PP?

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Boříme mýty o psech: Psí blechy na člověka nejdou

Ale jdou! A jak rády. Máte-li doma psa, musíte počítat s nepříjemnou návštěvou parazitů. Slavná filmová hláška "To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou" skutečně neplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *