Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Ze světa psů | Mýty o psech | Boříme mýty o psech: Pes vidí pouze černobíle

Boříme mýty o psech: Pes vidí pouze černobíle

Není to pravda. Psi vidí barevně, ale jen v omezené míře – mají jiné barevní vidění než člověk. Jejich zrak je jako u většiny savců dichromatický, to znamená, že vidí jen odstíny dvou základních barev žluté a modré. Jsou tedy barvoslepí: červenou a zelenou nerozeznají. Odstíny ale dokážou odlišit od černobílého obrazu. Zrak lidí je trichromatický, proto vidíme celou škálu barev, stejně jako většina primátů.

Navíc psí zrak registruje obrazy rychleji než naše oči. Nedávná studie zjistila, že pokud se pes dívá na starší televizory, které mají nižší snímkovou frekvenci než moderní obrazovky, vnímá promítaný děj jako blikající film z 20. let minulého století.

Dodatek:
V USA nedávno založili první televizní kanál pro psy s názvem DOG TV. Je uzpůsobený jejich zraku a program sestavují odborníci. DOG TV umožňuje psům, aby sami doma netrpěli odloučením a získávali důležité mentální podněty, při kterých se nenudí. Takový pes je důvěřivý, šťastný a má daleko větší šanci, že se u něj nevyvine stres, strach ze samoty a další problémy, které s tím souvisejí.

19_titulka_web-sČlánek převzat z magazínu Epocha, číslo 19/2015
http://rf-hobby.cz/?casopis=epocha-192015
http://rf-hobby.cz/

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata


Přečtěte si také:  Boříme mýty o psech: Plemena vychovávaná k boji jsou zlí psi

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Boříme mýty o psech: Psí blechy na člověka nejdou

Ale jdou! A jak rády. Máte-li doma psa, musíte počítat s nepříjemnou návštěvou parazitů. Slavná filmová hláška "To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou" skutečně neplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *