Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Ze světa psů | Mýty o psech | Boříme mýty o psech: Pes, který žere syrové maso, bývá agresivní

Boříme mýty o psech: Pes, který žere syrové maso, bývá agresivní

Tato představa nejspíš vychází z hrůzných legend o vlkodlacích. Psi si svou misku s baštou pochopitelně brání. Syrové maso jim přirozeně hodně chutná, proto někdy používají tvrdou obranu. Ale jejich agresivita se nikdy nedá spojovat jen s potravou, problém vězí jinde. Záleží hlavně na tom, jakou má pes povahu a jak jsme si ho vychovali. Existují psi, kteří od malička dostávají syrovou stravu a jsou zvyklí na to, že jim majitel misku třeba odebere nebo posune, aniž by se na něj vrhli.

Dodatek:
Pokud psa chceme odnaučit problémovému agresivnímu chování, potřebujeme k tomu hodně času a zkušeností. A tak je mnohdy snadnější snést jeho agresivitu na požívání syrového masa.

19_titulka_web-sČlánek převzat z magazínu Epocha, číslo 19/2015
http://rf-hobby.cz/?casopis=epocha-192015
http://rf-hobby.cz/

Online kurz Základní poslušnost pro štěňataPřečtěte si také:  Boříme mýty o psech: Jeden psí rok se rovná sedmi letům člověka

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Boříme mýty o psech: Psí blechy na člověka nejdou

Ale jdou! A jak rády. Máte-li doma psa, musíte počítat s nepříjemnou návštěvou parazitů. Slavná filmová hláška "To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou" skutečně neplatí.

2 komentářů

  1. Anna Dvorakova

    Mám “bulika” 10 měsíců,od sedmi týdnů,co jsem ho dostala dostává syrové maso. Nechá si do misky sahat i misku vzít. Pokud kouše,co nemá,nechá si sice násilím tlamu otevřit a předmět vzít. Nevrčí, je v pohodě.

  2. Já jsem se s tím setkala i u chovatelů. Že prý psům syrové maso nesvědčí a že když jim ho budu dávat tak že budou agresivní… a nebyla to jenom jedna chovatelka..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *