Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Ze světa psů | Mýty o psech | Boříme mýty o psech: Nos zdravého psa je studený a vlhký

Boříme mýty o psech: Nos zdravého psa je studený a vlhký

Všeobecně vžitá představa studeného psího čenichu nám často přikazuje považovat jakékoliv vybočení z této normy za příznak nemoci. A to je zásadní omyl. Povrch psího čenichu odráží spíše teplotu a vlhkost jeho okolí než skutečnou tělesnou teplotu psa. Teplota obvykle kolísá během dne, ráno je většinou psí nos horký a suchý a později se stává studenějším a vlhčím.

Pokud zdravý pes pobývá v přetopené místnosti se suchým vzduchem, má čenich suchý a horký a je mu nejspíš horko. Stačí s ním na malou chvíli vyběhnout ven na čerstvý vzduch a čenich se brzy sám vrátí do normálu.

Dodatek:
U zdravého psa se tělesná teplota pohybuje od 37 do 39°C. Je tedy o něco vyšší než lidská. Přitom u štěňat, psů po nějakém výkonu nebo příliš vzrušených může být teplota ještě o něco vyšší, i 39,5°C. To ale neznamená, že mají horečku.  Tu mnohem přesněji než saháním na čenich zjistíme tím, že ji změříme v konečníku psa.

19_titulka_web-sČlánek převzat z magazínu Epocha, číslo 19/2015
http://rf-hobby.cz/?casopis=epocha-192015
http://rf-hobby.cz/

Online kurz Problémové chováníPřečtěte si také:  Čím byste nikdy neměli krmit svého psa

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Boříme mýty o psech: Psí blechy na člověka nejdou

Ale jdou! A jak rády. Máte-li doma psa, musíte počítat s nepříjemnou návštěvou parazitů. Slavná filmová hláška "To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou" skutečně neplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *