Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Ze světa psů | Mýty o psech | Boříme mýty o psech: Psa nikdy nesmíme uhodit rukou, jen novinami
Flickr.com | @Elle Moss

Boříme mýty o psech: Psa nikdy nesmíme uhodit rukou, jen novinami

Tento mýtus se zdůvodňuje tím, že by se pes ruky pána už vždycky bál. Ale je to omyl. Žádné zvíře se nikdy nemá trestat bitím! Psi si velmi intenzivně spojují všechny podněty z okolního světa se situací, kterou vnímají právě v tu chvíli.

Pokud ho tvrdě plácneme novinami, spojí si bolest a stres nejen s námi, ale i s ostatními přítomnými lidmi, zvuky a pachy. Psi neumějí logicky myslet a už vůbec dodatečně přemýšlet o situacích, aby příště jednali “správně”. Když budeme psa pravidelně trestat novinami, můžeme z něj vychovat vystrašeného jedince, se kterým budou stále větší problémy.

 

Dodatek:
Psy musíme vychovávat stejně jako malé děti, jsou zhruba na stejné duševní úrovni: když je dobře vedeme, s mnoha problémy se potýkat nemusíme. Přesto se často stává, že štěňata trestáme plácnutím za jejich typické hry, jako okousávání bot nebo dřevěného nábytku, ale dávno poté, co to udělala. Je lépe je potrestat jemným plácnutím už tehdy, když se chystají k “činu”. Pak si časem zapamatují, že to nemají dělat. Ale vyžaduje to velkou trpělivost.

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy

19_titulka_web-sČlánek převzat z magazínu Epocha, číslo 19/2015
http://rf-hobby.cz/?casopis=epocha-192015
http://rf-hobby.cz/


Přečtěte si také:  Boříme mýty o psech: Voříšci jsou zdravější než čistokrevní psi

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Boříme mýty o psech: Psí blechy na člověka nejdou

Ale jdou! A jak rády. Máte-li doma psa, musíte počítat s nepříjemnou návštěvou parazitů. Slavná filmová hláška "To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou" skutečně neplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *