Aktuality
CBD
Flickr.com | @Elle Moss

Boříme mýty o psech: Psa nikdy nesmíme uhodit rukou, jen novinami

Tento mýtus se zdůvodňuje tím, že by se pes ruky pána už vždycky bál. Ale je to omyl. Žádné zvíře se nikdy nemá trestat bitím! Psi si velmi intenzivně spojují všechny podněty z okolního světa se situací, kterou vnímají právě v tu chvíli.

Pokud ho tvrdě plácneme novinami, spojí si bolest a stres nejen s námi, ale i s ostatními přítomnými lidmi, zvuky a pachy. Psi neumějí logicky myslet a už vůbec dodatečně přemýšlet o situacích, aby příště jednali “správně”. Když budeme psa pravidelně trestat novinami, můžeme z něj vychovat vystrašeného jedince, se kterým budou stále větší problémy.

 

Dodatek:
Psy musíme vychovávat stejně jako malé děti, jsou zhruba na stejné duševní úrovni: když je dobře vedeme, s mnoha problémy se potýkat nemusíme. Přesto se často stává, že štěňata trestáme plácnutím za jejich typické hry, jako okousávání bot nebo dřevěného nábytku, ale dávno poté, co to udělala. Je lépe je potrestat jemným plácnutím už tehdy, když se chystají k “činu”. Pak si časem zapamatují, že to nemají dělat. Ale vyžaduje to velkou trpělivost.

19_titulka_web-sČlánek převzat z magazínu Epocha, číslo 19/2015
http://rf-hobby.cz/?casopis=epocha-192015
http://rf-hobby.cz/


Přečtěte si také:  Boříme mýty o psech: Fenka by měla mít alespoň jednou štěňata

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Boříme mýty o psech: Psí blechy na člověka nejdou

Ale jdou! A jak rády. Máte-li doma psa, musíte počítat s nepříjemnou návštěvou parazitů. Slavná filmová hláška "To jsou blechy psí, ty na člověka nejdou" skutečně neplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *