Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Tipy pro bezpečné cestování ve voze se psem

Tipy pro bezpečné cestování ve voze se psem

Stejně tak, jako musí lidé dodržovat bezpečnost v autě, tak by měla být dodržena základní bezpečnostní pravidla i pro psy. K nehodám na silnicích dochází každý den a jejich riziko je velké. Přijměte tedy opatření, se kterými budete vědět, že je váš pes v naprostém bezpečí za každé situace. Připravili jsme si pro vás několik základních tipů pro cestování ve voze se psem.

1. Pes musí být připoutaný

Když dojde k nehodě, pás dokáže psovi zachránit život, proto by se na něj nemělo zapomínat. Nepřipoutaný pes je nebezpečím nejen sám sobě, ale také ostatním pasažérům ve voze. Pokud je pes velký, snadno ho připoutáte, menší psy je potřeba vypodložit, například dekou.

2. Cestovní box

Pes je na nejbezpečnějším místě, když je v boxu. Cestovní boxy pro psy jsou běžně prodávanými doplňky, které se vyrábí pro psy různých velikostí. Obzvláště pro malé psy je potřeba, aby byli v boxu. Box lze snadno zajistit bezpečnostním pásem a pes je tak v pohodlí i bezpečí zároveň.

3. Psí hlava z okénka

U pejskařů je velmi populární trend dovolit psovi, aby měl hlavu vstrčenou z okénka. Jedná se ovšem o jednu z nejnebezpečnějších věcí. Pes se může nepříjemně zranit například o větev stromu či jiný vůz. Pokud by došlo ke kolizi, pes by si v této poloze zlomil vaz.

4. Kdy na přední sedadlo

Pokud svého psa převážíte na předním sedadle, dbejte, aby byl buď v boxu a připoutaný, nebo přinejmenším připoutaný. Nikdy ho nedávejte na místo spolujezdce v momentě, kdy máte aktivní airbagy. U starších vozů airbagy vypnout nejdou, ale u novějších už ano. Když je pes na předním sedadle, airbag pro něj představuje největší nebezpečí. Airbag je konstruovaný pro lidi, pes by takový náraz nemusel přežít, vzhledem k odlišné tělesné konstrukci a jinému tvaru hlavy.

Přečtěte si také:  Recenze chytré známky tag4pet aneb proč přemýšlet o Chytré známce pro psa.

5. Co nejblíže středu

Když je pes na sedačce, dbejte, aby byl co nejvíce v jejím středu, aby byl bezpečnostní pás správně narovnaný. Vždy pomozte svému miláčkovi najít tu správnou polohu, on sám netuší, jaká je pro něj nejbezpečnější.

6. Nic v úrovni očí

Řada vozů má na zadní straně předních sedadel kapsu, do které si lidé odkládají celou řadu věcí, od telefonu až po lahev s pitím. Pokud tam také takovou kapsu máte, nechte ji prázdnou. Pokud by došlo k nehodě, pes by čelil nárazu do těchto věcí, které by se mu mohly snadno stát nebezpečnými.

7. Těžké předměty v kufru vozu

Pokud váš pes cestuje v kufru, dejte pozor na správné uspořádání věcí, které by měly být zároveň i správně zajištěné. Pokud máte v kufru těžké a nezajištěné věci, mohly by psa v případě nehody nebo prudké změny směru snadno zranit.

Foto: flickr.com(Lizzie Phillips)

Mohlo by Vás zajímat

10 nejchytřejších plemen psů na světě

Každý miluje svého psa a většina z nás věří, že právě ten náš pes musí …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *