Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Výroba lahodných psích nanuků: Jak na to?

Výroba lahodných psích nanuků: Jak na to?

Dokonce i pes si rád pochutná na dobrotách a kolikrát i ve větší míře, než člověk. Podíváme se proto, jak vyrobit ty nejlahodnější psí nanuky. Možná, že jste o nich neslyšeli, jedná se o speciální nanuky, které mají takové složení, že nad nimi nepohrdne ani ten nejzmlsanější psík.

Stejně jako lidé, tak i psi milují osvěžení, proto je vhodnou sezónou na nanuky parné letní počasí. Pes se dokáže s nanukem skvěle zchladit a stane se pro něj vítanou sladkostí, se kterou si ho doslova získáte. Ukážeme si, jak vyrobit 6 nanuků. Podmínkou je mít na nanuky formu a pokud ji nemáte, můžete snadno improvizovat a použít jako formu například misku. Následně už taková mražená pochoutka nepřipomíná tvarem nanuk, ale v podstatě splní stejný účel. Formu na nanuky však i přesto doporučujeme, lze ji zakoupit v mnoha domácích potřebách. Nyní tedy k našim nanukům:

Sýrová dobrota

Smíchejte ve stejném poměru cottage cheese, trochu vody, máslo a kuřecí, hovězí, či rybí, maso. Tuto směs můžete dochutit ovocem, vhodné jsou borůvky, jahody nebo vodní meloun.

Super mražené pusinky

Vyzměte mixér a smíchejte dohromady 1 šálek přírodního jogurtu, 1 zralý banán, 2 šálky neslazené ovocné šťávy dle vašeho výběru (ideálně pomerančový, jablečný nebo ananasový džus) a hrst borůvek. Zkusit můžete také maliny, broskve, jahody nebo meloun. Vše rozmixujte, následně směs rozlijte do forem a nechte ji zmrznout. Můžete však směs použít i jako nápoj, pes si ho rychle zamiluje.

Dýňový pamlsek

Tento pamlsek je snadný a rychlý. Vezměte konzervu neslazených dýní a smíchejte ji v podobném poměru s jogurtem a vodou. Rozmixujte, nalijte do forem, vše nechte zmrznout a máte skvělý dýňový nanuk.

Cheeseburgerové pokušení

Pokud vám doma zbyly masové placičky z hamburgerů, tak je rozdrobte na malinké kousíčky, v podobném poměru je smíchejte se sýrem a následně přidejte vodu. Nechte směs zmrznout a můžete ji podávat.

Přečtěte si také:  Problémy s hárající fenou

Kuřecí vývar na ledě

Měli jste rušné barbecue, po kterém vám zbylo mnoho nesnědených kuřat? Tak je využijte pro výrobu nanuku. Kuřata dejte do hrnce, zalijte je vodou a následně je na cca hodinu a půl povařte. Následně z tohoto vývaru vyjměte všechny kosti, kromě chrupavek, ty tam nechte. Následně budete potřebovat uvařenou mrkev či hrách, který rozmačkáte a přidáte do vývaru. Následně vývar rozlijte do forem a nechte vašeho pejska, ať si pochutná. Dejte pozor, abyste mu nedělali nanuk z vývaru, který jste dělali pro sebe, takový vývar by měl příliš vysoký obsah soli a cibule.

Buráková pochoutka

Burákové máslo je populární zejména na západě, ale pokud ho seženete i u nás, můžete s ním psíkovi udělat velkou radost, smíchejte ho s přezrálým banánem, vodou a nechte ho zmrznout. Vznikne neobyčejně dobrá pochoutka.

TIP: Pro velké psy si připravte velké formy na nanuky, pro malé psy zase malé formy. Pokud máte jen malinké psíky, může jim stačit dokonce i forma na kostky ledu. Psí nanuky jsou určené pro horké počasí a pokud se do nich pustíte, svému chlupáčovi je podávejte venku, aby vám s nimi nezašpinil celý interiér.

Foto:flickr.com(John Wright)

Mohlo by Vás zajímat

10 nejchytřejších plemen psů na světě

Každý miluje svého psa a většina z nás věří, že právě ten náš pes musí …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *