Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Výroba lahodných psích nanuků: Jak na to?

Výroba lahodných psích nanuků: Jak na to?

Dokonce i pes si rád pochutná na dobrotách a kolikrát i ve větší míře, než člověk. Podíváme se proto, jak vyrobit ty nejlahodnější psí nanuky. Možná, že jste o nich neslyšeli, jedná se o speciální nanuky, které mají takové složení, že nad nimi nepohrdne ani ten nejzmlsanější psík.

Stejně jako lidé, tak i psi milují osvěžení, proto je vhodnou sezónou na nanuky parné letní počasí. Pes se dokáže s nanukem skvěle zchladit a stane se pro něj vítanou sladkostí, se kterou si ho doslova získáte. Ukážeme si, jak vyrobit 6 nanuků. Podmínkou je mít na nanuky formu a pokud ji nemáte, můžete snadno improvizovat a použít jako formu například misku. Následně už taková mražená pochoutka nepřipomíná tvarem nanuk, ale v podstatě splní stejný účel. Formu na nanuky však i přesto doporučujeme, lze ji zakoupit v mnoha domácích potřebách. Nyní tedy k našim nanukům:

Sýrová dobrota

Smíchejte ve stejném poměru cottage cheese, trochu vody, máslo a kuřecí, hovězí, či rybí, maso. Tuto směs můžete dochutit ovocem, vhodné jsou borůvky, jahody nebo vodní meloun.

Super mražené pusinky

Vyzměte mixér a smíchejte dohromady 1 šálek přírodního jogurtu, 1 zralý banán, 2 šálky neslazené ovocné šťávy dle vašeho výběru (ideálně pomerančový, jablečný nebo ananasový džus) a hrst borůvek. Zkusit můžete také maliny, broskve, jahody nebo meloun. Vše rozmixujte, následně směs rozlijte do forem a nechte ji zmrznout. Můžete však směs použít i jako nápoj, pes si ho rychle zamiluje.

Dýňový pamlsek

Tento pamlsek je snadný a rychlý. Vezměte konzervu neslazených dýní a smíchejte ji v podobném poměru s jogurtem a vodou. Rozmixujte, nalijte do forem, vše nechte zmrznout a máte skvělý dýňový nanuk.

Cheeseburgerové pokušení

Pokud vám doma zbyly masové placičky z hamburgerů, tak je rozdrobte na malinké kousíčky, v podobném poměru je smíchejte se sýrem a následně přidejte vodu. Nechte směs zmrznout a můžete ji podávat.

Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

Kuřecí vývar na ledě

Měli jste rušné barbecue, po kterém vám zbylo mnoho nesnědených kuřat? Tak je využijte pro výrobu nanuku. Kuřata dejte do hrnce, zalijte je vodou a následně je na cca hodinu a půl povařte. Následně z tohoto vývaru vyjměte všechny kosti, kromě chrupavek, ty tam nechte. Následně budete potřebovat uvařenou mrkev či hrách, který rozmačkáte a přidáte do vývaru. Následně vývar rozlijte do forem a nechte vašeho pejska, ať si pochutná. Dejte pozor, abyste mu nedělali nanuk z vývaru, který jste dělali pro sebe, takový vývar by měl příliš vysoký obsah soli a cibule.

Přečtěte si také:  Po čtyřech letech se do Bílého domu vrací psi

Buráková pochoutka

Burákové máslo je populární zejména na západě, ale pokud ho seženete i u nás, můžete s ním psíkovi udělat velkou radost, smíchejte ho s přezrálým banánem, vodou a nechte ho zmrznout. Vznikne neobyčejně dobrá pochoutka.

TIP: Pro velké psy si připravte velké formy na nanuky, pro malé psy zase malé formy. Pokud máte jen malinké psíky, může jim stačit dokonce i forma na kostky ledu. Psí nanuky jsou určené pro horké počasí a pokud se do nich pustíte, svému chlupáčovi je podávejte venku, aby vám s nimi nezašpinil celý interiér.

Foto:flickr.com(John Wright)

Mohlo by Vás zajímat

Jak vybrat vysavač na psí chlupy

Dobrý vysavač na psí chlupy je přítelem každého chovatele. Aby si vysavač poradil se psími …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *