Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | Jak velký pes je pro mě vhodný?

Jak velký pes je pro mě vhodný?

Výběr vhodného psa

Vybíráte si pejska a nevíte jakého? Jestli velkého nebo malého? Musíte mít před výběrem pro pejska zázemí. Každý pes potřebuje něco jiného. Malému psovi stačí pobyt v bytě, 2x denně procházka ven a malé množství krmení.

Velký pes ale potřebuje nejlépe dům se zahradou, velké množství pohybu a krmit ho musíte vyšší dávkou než psa malého.

Velký pes a výcvik

great dogVelký pes je těžký a dokázal by vás za sebou táhnout. Velký pes = vychovaný pes. Jinak to ani nejde. Pokud si pořizujete velkého psa a máte pro něj dostatečný výběh a dostatek času, pak vám zbývá jen jediné, perfektně ho vycvičit, aby vás ani nikoho jiného neohrožoval.

Pokud si pořídíte např. Německou dogu a nevycvičíte ji pořádně, tak už s tím většinou nic neuděláte, proto je nejlepší navštěvovat kynologická zařízení, kde vám s výcvikem pomohou již od štěněte.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

 

Malý pes a výcvik

Malý pes je sám o sobě lehoučký a tudíž i výcvik někdy bývá lehčí, ale ovšem to není jisté. Každý pes může mít jinou povahu, takže se vůbec nemusí lehce cvičit ani malý pes. I s malým psem je lepší chodit do kynologického areálu.

 

Nejnutnější cviky

malý pesKaždý pes, ať už čivava,dobrman nebo německá doga by měl zvládat základní povely tj. sedni, lehni, k noze a chůze u nohy nebo popř. složit i zkoušku ZOP, tato zkouška ovšem není povinná, ale ti kteří jí složit chtějí, tak samozřejmě mohou.

Přečtěte si také:  Co ovlivňuje chování psa?

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Blechy

Zablešení domácích zvířat je stále častým jevem. Někteří majitelé si nechtějí za žádnou cenu připustit, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *