Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Výcvik psa | Povely | Základy kynologického výcviku

Základy kynologického výcviku

Základy:

 • psovi musí být alespoň 14 měsíců, kontroluje se tetovací číslo
 • pes při hlášení nemá napadat (někteří psy nesnáší kontakt s cizí osobou a proto je třeba tuto slabost potlačovat průběžným cvičením, bude se vám to hodit i na výstavách)
 • buďte trošku psychologem – snažte se z výcviku udělat zábavu, nikoliv peklo
 • každé cvičiště je osobité tím, kdo a jakou školu tam zavedl; škola, pod kterou začnete, vás bude ovlivňovat po celou dobu, proto hned na začátku zvažte, jaké povahy je váš pes
 • pamatujte: VÝCVIK HROU je časově náročný, TVRDÁ DREZURA je časově kratší, ale nesnese ji každý
 • pokud váš pes je vaším přítelem a nehodláte jej prodat, cvičte v klidu a pohodě, přemýšlejte o taktice, jak na něj, nespěchejte, vyvarujte se však nácvikových chyb
 • česká zkouška je rozdílná od IPO a SchH, vyžaduje obecně více samostatnějšího uvažování

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Přečtěte si také:  Začínáme se stopou

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Začínáme se stopou

Stopy jsou nedílnou součástí sportovní kynologie a často bývají důvodem ztráty mnoha bodů na zkouškách …

6 komentářů

 1. Magazín Sportovni-kynologie.cz

  Studovat kynologii na vysoké škole není potřeba. Existují kurzy, na které se mimochodem můžete podívat v sekci – studium kynologie, při jejichž úspěšném dokončení dostanete certifikát na jehož základě můžete provozovat tuto činnost. :wink:
  Pro začátečníky je nejvhodnější německý ovčák. Ti jsou učenliví a velmi pracovití. Pak už záleží na Vás, jestli si vyberete psa nebo fenu. :wink: Přeji hodně štěstí a úspěchů.

  • Janulka21

   :smile: NO bych nerada,uz jen proto, ze jej mají v okolí všichni… Ráda bych si pořídila Amerického Stafordšírského teriéra, je na tento výcvik také vhodný ? Viděla jsem s tímto plemenem velmi mnoho videí, pejsi jsou to také velmi pracovití a aktivní a ráda bych především svému okolí dokázala, že i toho “bojové” plemeno se dokáže velmi dobře vycvičit a umí být i hodný domácí mazlíček – že to nejsou jen zabijácké bestie, jak je často lidé nazývají….

   • Magazín Sportovni-kynologie.cz

    Americký stafordšírský teriér je také vhodný na tento sport, ale pro začínající kynology rozhodně ne. Tito psi potřebují pevnou ruku a zkušenosti od svého cvičitele, jinak se lehce stanou nezvladatelnými. :!:
    Pokud se podíváte pozorně na tyto stránky, naleznete zde seznam pracovních plemen psů. Opravdu to neuspěchejte.. Pokud s ním ale budete navštěvovat kynologické cvičiště a budete se psem trénovat pod dozorem zkušeného kynologa, toto plemeno si pořídit můžete.. :wink:

   • Janulka21

    :wink: Dám na Vaši radu, přece jen tomu nerozumím natolik, abych si nenechala poradit :) Vaše stránky jsem si poctivě celé prošla a ze seznamu pracovních plemen mi do oka padly plemena jako :Německý boxer, Malinois… Vím, že NO je nejvhodnější, ale přece jen… Mohla by jste mi krátce napsat, zda je boxer či malinois také vhodné plemeno do začátků ? Popř. porovnat a poradit, který z nich je lepší ? :idea: Mnohokrát děkuji, Vašich rad si velmi vážím :wink:

   • Magazín Sportovni-kynologie.cz

    Určitě pro začátečníky je vhodný malinois, je perfektní k výcviku a doporučuje se i pro kynologický výcvik. Německý boxer ovšem také není špatný, ale v různých institucích požadují zkoušky. Pokud totiž máte toto plemeno nebo nějaké “tzv. bojové”, požaduje se zkouška výcviku, která prokáže, že dané plemeno již umíte cvičit. Rozhodně doporučuji toho malinoise :wink: :wink:

 2. Janulka21

  :wink: Velmi zajímavé články :) Chtěla bych se zeptat, je nutné studovat Kynologii na vysoké či vyšší škole ? Nebo postačí pouze kurz, abych získala nějaký “certifikát” nebo něco stejně uznávaného ? Jaké plemeno psa je nejvíce vhodné pro začínající kynology ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *