Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Úvod | Výcvik psa | Výcvikové pomůcky | Feromonový obojek

Feromonový obojek

Co jsou to Feromony ?

Feromony jsou přírodní chemické látky, které produkují jak lidé, tak i živočichové. Na rozdíl od běžných vůní je ale nelze zaznamenat čichovými žlázami v nose, ale orgánem ležícím na patře u ústí nosní a ústní dutiny (tzv. Jakobsonův orgán). Jakmile tento orgán feromony zaznamená, vyšle zprávu do mozku a začne stimulovat centrum sexuální rozkoše.

Funkce feromonového obojku:

Mimo feromony se stimulujícími účinky, jsou také feromony s účinkem uklidňujícím, které vylučují zvířata v prvních dnech po porodu pro uklidnění mláďat.

A právě tyto feromony jsou používány k výrobě feromonových obojků. Uvolňování feromonů z obojku nastává v situaci, kdy se obojek tře o kůži a tím se díky tělesné teplotě psa zahřívá.

Když mozek psa zaznamená tyto feromony, dochází u něj k jeho uklidnění a pes je klidnější a poslušnější.

Pro koho je feromonový obojek určen?

Obojek je vhodný jak pro psy, tak pro kočky. Zamezuje nadměrnému štěkání nebo mňoukání apod.

Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

Feromonový obojek je zejména vhodný, když se psem jdeme na kontrolu k veterináři, pokud s ním cestujeme nebo při silvestrovské oslavě, kdy psovi vadí nadměrné množství hluku způsobené ohňostroji.

Jak dlouho obojek účinkuje ?

Obojek je účinný po dobu 30 dní. Pokud obojek používáme pouze při návštěvách veterináře nebo při cestování, můžeme jej skladovat v neprodyšném sáčku, ze kterého nebudou feromony unikat.

Za kolik a kde koupit:

Obojek se dá sehnat už od 200,- Kč, seženeme ho v každém dobře vybaveném zverimexu a na internetu ve specializovaných e-shopech.

Přečtěte si také:  Elektronické výcvikové obojky aneb máte uštěkaného pejska?

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Elektronické obojky Aetertek: Špička ve výcviku psů

Elektronické obojky pro psy si našly cestu k profesionálním kynologům, stejně jako k běžným chovatelům. Výcvikové obojky plní nezastupitelnou funkci při výchově psů. Neustále přitom zkvalitňují své funkce, snižují cenu a vylepšují svůj design. K jedničkám mezi elektronickými obojky patří značka Aetertek. Jaké jsou její výhody? Čím oslovuje zkušené chovatele psů? Jak obojky Aetertek pomáhají při výcviku psů a jakými funkcemi jsou vybaveny?

4 komentářů

  1. Já jsem vyzkoušela obojek Adaptil pro naseho starého pejska. Začal být strašně nespokojený, asi proto že špatně viděl a nemohol se orientovat v prostoru, pořád štěkal, chodil po bytě a do všeho vrážel… Obojek mu zabral taky až za 3 týdny ale úplne ho zklidnil.

  2. My jsme ted vyzkouseli na stejny problem adaptil obojek a zabralo to. Sice az po 3 tydnech, ale ted je to uz naprosto v poradku. Zylkene jsme taky zkusili, moc nazabiral, je vsak na prirodni bazi tak alespon neuskodil.

    • Já jsem jeden koupila, ten settledown a musím říct že zabírá výtečně :) Je to celkem znát, ale nevím zda se mazel zklidnil tím obojkem, nebo časem :D

  3. Dobrý den, máte někdo zkušenost s obojkem prosím? Moje fenka je šíleně vystresovaná, když odcházím z domu. Po šesti letech začala ničit věci doma a do toho se přidalo teď i štěkání, které začíná vadit sousedům. Případně, zda máte zkušenost s prášky zylkene, nebo jaký máte na ně názor? Moc Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *