Aktuality
Úvod | Výcvik psa | Výcvikové pomůcky | Feromonový obojek

Feromonový obojek

Co jsou to Feromony ?

Feromony jsou přírodní chemické látky, které produkují jak lidé, tak i živočichové. Na rozdíl od běžných vůní je ale nelze zaznamenat čichovými žlázami v nose, ale orgánem ležícím na patře u ústí nosní a ústní dutiny (tzv. Jakobsonův orgán). Jakmile tento orgán feromony zaznamená, vyšle zprávu do mozku a začne stimulovat centrum sexuální rozkoše.

Funkce feromonového obojku:

Mimo feromony se stimulujícími účinky, jsou také feromony s účinkem uklidňujícím, které vylučují zvířata v prvních dnech po porodu pro uklidnění mláďat.

A právě tyto feromony jsou používány k výrobě feromonových obojků. Uvolňování feromonů z obojku nastává v situaci, kdy se obojek tře o kůži a tím se díky tělesné teplotě psa zahřívá.

Když mozek psa zaznamená tyto feromony, dochází u něj k jeho uklidnění a pes je klidnější a poslušnější.

Pro koho je feromonový obojek určen?

Obojek je vhodný jak pro psy, tak pro kočky. Zamezuje nadměrnému štěkání nebo mňoukání apod.

Feromonový obojek je zejména vhodný, když se psem jdeme na kontrolu k veterináři, pokud s ním cestujeme nebo při silvestrovské oslavě, kdy psovi vadí nadměrné množství hluku způsobené ohňostroji.

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy

Jak dlouho obojek účinkuje ?

Obojek je účinný po dobu 30 dní. Pokud obojek používáme pouze při návštěvách veterináře nebo při cestování, můžeme jej skladovat v neprodyšném sáčku, ze kterého nebudou feromony unikat.

Za kolik a kde koupit:

Obojek se dá sehnat už od 200,- Kč, seženeme ho v každém dobře vybaveném zverimexu a na internetu ve specializovaných e-shopech.

Líbil se vám článek? Podělte se s ostatními o váš názor v diskuzi!

Nebo si přečtěte další zajímavý obsah:

Ještě nemáte svůj účet? Založte si profil ještě dnes, vyplňte údaje o vás a vašem čtyřnohém příteli a zapojte se do pravidelné soutěže o skvělé psí dárky!

Přečtěte si také:  Výchovný obojek Spray Commander

Mohlo by Vás zajímat

Elektronické obojky Aetertek: Špička ve výcviku psů

Elektronické obojky pro psy si našly cestu k profesionálním kynologům, stejně jako k běžným chovatelům. Výcvikové obojky plní nezastupitelnou funkci při výchově psů. Neustále přitom zkvalitňují své funkce, snižují cenu a vylepšují svůj design. K jedničkám mezi elektronickými obojky patří značka Aetertek. Jaké jsou její výhody? Čím oslovuje zkušené chovatele psů? Jak obojky Aetertek pomáhají při výcviku psů a jakými funkcemi jsou vybaveny?

4 komentářů

  1. Já jsem vyzkoušela obojek Adaptil pro naseho starého pejska. Začal být strašně nespokojený, asi proto že špatně viděl a nemohol se orientovat v prostoru, pořád štěkal, chodil po bytě a do všeho vrážel… Obojek mu zabral taky až za 3 týdny ale úplne ho zklidnil.

  2. My jsme ted vyzkouseli na stejny problem adaptil obojek a zabralo to. Sice az po 3 tydnech, ale ted je to uz naprosto v poradku. Zylkene jsme taky zkusili, moc nazabiral, je vsak na prirodni bazi tak alespon neuskodil.

    • Já jsem jeden koupila, ten settledown a musím říct že zabírá výtečně :) Je to celkem znát, ale nevím zda se mazel zklidnil tím obojkem, nebo časem :D

  3. Dobrý den, máte někdo zkušenost s obojkem prosím? Moje fenka je šíleně vystresovaná, když odcházím z domu. Po šesti letech začala ničit věci doma a do toho se přidalo teď i štěkání, které začíná vadit sousedům. Případně, zda máte zkušenost s prášky zylkene, nebo jaký máte na ně názor? Moc Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *