CBD
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Bezpečnost psů v blízkosti bazénu

Bezpečnost psů v blízkosti bazénu

Dbejte na bezpečnost psů v blízkosti vašeho bazénu díky následujícím tipům.

Škola skončila a nastaly dlouhé dny s nadprůměrně vysokými teplotami. To jsou ty nejlepší podmínky pro příjemné koupání v bazénu na vaší zahradě, který ke koupání láká více, než kdy dříve. Dokonce i když jsou vaše děti perfektními plavci, tak nepředpokládejte, že je to stejné i s vašimi mazlíčky. Neustále dochází k velkému množství nehod a abyste se jim vyhnuli, je dobré dbát na správou prevenci a kontrolu.

Nejlepší prevencí je omezení přístupu k samotnému bazénu, jedině tak budete mít jistotu, že k nehodě nemůže dojít. Dr. James Barr, odborný asistent z univerzity veterinárního lékařství a biomedicínských věd v Texasu, radí, že je nejlepší, aby psa od bazénu dělila brána a aby se nacházel v jeho blízkosti jen pod dohledem páníčka. Toto by mělo platit i pro malé děti, bazén by měl sloužit pro zábavu a ne jako místo, kde mohou hrozit jakákoliv rizika.

Mezi jednoho z největších nepřátel psů patří mylná představa o tom, že umí skvěle plavat. Tohoto přesvědčení se drží většina páníčků, ačkoliv nepodloženě. Největší nebezpečí hrozí brachycefalickým psům, jedná se o označení krátké hlavy (lebky). Takovým psům se ve vodě velmi špatně dýchá a když se náhle ocitnou ve vodě, může u nich dojít k respiračním problémům, někdy i k dušení. Mezi nejznámější zástupce krátkohlavých psů patří anglický a americký buldok, nebo i francouzský buldoček. Ideálním postupem je vzít tyto psy pod dohledem do bazénu s menším množstvím vody a naučit je správně plavat, následně budou připraveni na situace, kdy by se náhle vyskytli ve vodě a nebezpečí tak pro ně bude už minimální.

 

E-shop Sportovní-kynologie.cz - To pravé pro Vašeho mazlíka!

 

Za další nebezpečí pro psy se považuje pití vody z bazénu. Voda v bazénu je pro psa často nejdostupnějším zdrojem volně dostupného pití a tak nejeden psík využije možnosti a napije se. Nejedná se rozhodě o nic dobrého, voda v bazénu může být nebezpečná, do bazénů se aplikuje chemie, která vyrovnává hodnoty pH, zabraňuje tvorbě řas a také obsahuje často silnou dezinfekci. Při pravidelné pití se u psů mohou projevit zdravotní potíže. Chlor v bazénu může vyvolat poruchy gastrointestinálního traktu a v případě bazénů se slanou vodou může dojít k problémům s elektrolyty v těle.

Přečtěte si také:  Novela zákona o chovu psů aneb zákaz pitbullů na Slovensku

Dalším z problémů je často stáří psa. Pokud máte staršího pejska, měli byste s ním navštívit svého veterináře a poradit se, jestli je vhodné nechat psa plavat v bazénu. K častým nehodách dochází u starších psů, kteří již trpí demencí nebo mají špatný zrak. Takový pes často nemůže najít cestu z bazénu a hrozí mu riziko utopení.
I když existuje mnoho způsobů, jak zajistit bezpečnost psa v okolí bazénu, stále je nejlepší osobní dohled. Jen pokud na psa vidíte, tak máte jistotu, že mu u vody nehrozí žádné nebezpečí. Stejně se postupuje u u malých dětí, bazén je místo, které je vhodné mít stále pod kontrolou.

Autor Magazín Sportovni-kynologie.cz

Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Tisíc Vídeňanů absolvovalo psí kurz

Každý, kdo si ve Vídni chce pořídit psa, musí od loňského července absolvovat specializovaný kurz. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *