Aktuality
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Bezpečnost psů v blízkosti bazénu

Bezpečnost psů v blízkosti bazénu

Dbejte na bezpečnost psů v blízkosti vašeho bazénu díky následujícím tipům.

Škola skončila a nastaly dlouhé dny s nadprůměrně vysokými teplotami. To jsou ty nejlepší podmínky pro příjemné koupání v bazénu na vaší zahradě, který ke koupání láká více, než kdy dříve. Dokonce i když jsou vaše děti perfektními plavci, tak nepředpokládejte, že je to stejné i s vašimi mazlíčky. Neustále dochází k velkému množství nehod a abyste se jim vyhnuli, je dobré dbát na správou prevenci a kontrolu.

Nejlepší prevencí je omezení přístupu k samotnému bazénu, jedině tak budete mít jistotu, že k nehodě nemůže dojít. Dr. James Barr, odborný asistent z univerzity veterinárního lékařství a biomedicínských věd v Texasu, radí, že je nejlepší, aby psa od bazénu dělila brána a aby se nacházel v jeho blízkosti jen pod dohledem páníčka. Toto by mělo platit i pro malé děti, bazén by měl sloužit pro zábavu a ne jako místo, kde mohou hrozit jakákoliv rizika.

Mezi jednoho z největších nepřátel psů patří mylná představa o tom, že umí skvěle plavat. Tohoto přesvědčení se drží většina páníčků, ačkoliv nepodloženě. Největší nebezpečí hrozí brachycefalickým psům, jedná se o označení krátké hlavy (lebky). Takovým psům se ve vodě velmi špatně dýchá a když se náhle ocitnou ve vodě, může u nich dojít k respiračním problémům, někdy i k dušení. Mezi nejznámější zástupce krátkohlavých psů patří anglický a americký buldok, nebo i francouzský buldoček. Ideálním postupem je vzít tyto psy pod dohledem do bazénu s menším množstvím vody a naučit je správně plavat, následně budou připraveni na situace, kdy by se náhle vyskytli ve vodě a nebezpečí tak pro ně bude už minimální.

 

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
E-shop Sportovní-kynologie.cz - To pravé pro Vašeho mazlíka!

 

Za další nebezpečí pro psy se považuje pití vody z bazénu. Voda v bazénu je pro psa často nejdostupnějším zdrojem volně dostupného pití a tak nejeden psík využije možnosti a napije se. Nejedná se rozhodě o nic dobrého, voda v bazénu může být nebezpečná, do bazénů se aplikuje chemie, která vyrovnává hodnoty pH, zabraňuje tvorbě řas a také obsahuje často silnou dezinfekci. Při pravidelné pití se u psů mohou projevit zdravotní potíže. Chlor v bazénu může vyvolat poruchy gastrointestinálního traktu a v případě bazénů se slanou vodou může dojít k problémům s elektrolyty v těle.

Přečtěte si také:  Pes v autě - strach z jízdy

Dalším z problémů je často stáří psa. Pokud máte staršího pejska, měli byste s ním navštívit svého veterináře a poradit se, jestli je vhodné nechat psa plavat v bazénu. K častým nehodách dochází u starších psů, kteří již trpí demencí nebo mají špatný zrak. Takový pes často nemůže najít cestu z bazénu a hrozí mu riziko utopení.
I když existuje mnoho způsobů, jak zajistit bezpečnost psa v okolí bazénu, stále je nejlepší osobní dohled. Jen pokud na psa vidíte, tak máte jistotu, že mu u vody nehrozí žádné nebezpečí. Stejně se postupuje u u malých dětí, bazén je místo, které je vhodné mít stále pod kontrolou.

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *