Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Úvod | Akce a závody | Přehlídka výcviku policejních psů

Přehlídka výcviku policejních psů

Ve dnech 19. – 21. 4. 2013 se na výstavišti v Českých Budějovicích uskutečnila přehlídka automobilů a monster trucků. Ale nás přeci zajímala kulturní vložka – přehlídka výcviku policejních psů.

Nejvíce zúčastněná a od policistů používaná plemena na policejní akce a zásahy jsou Německý ovčák a Belgický ovčák – malinois. Jsou to velmi inteligentní a rychlá plemena. Psi jsou vycvičeni jak na základní povely, tak i na případné zadržení pachatele, vyhledávání drog, apod.

Zúčastnili jsme se této přehlídky, kde všem divákům ukázali nejen základní poslušnost, ale i chování psů v jistých situacích, kdy museli zadržet pachatele. Pes je vycvičen i k tomu, že pokud pachatel i při zadržení náhle zaútočí na policistu, pes ihned zareaguje a snaží se pachatele co nejrychleji zadržet.

V první situaci se jednalo o to, že policisté pronásledovali ukradený automobil a když zahnali auto do slepé uličky, pachatel vystoupil a snažil se, aby jej policisti nechytli. Proto se snažil utéct, ale jelikož byl daleko a policisti by ho snadno nedohonili, vyslali na něj psa, který měl za úkol pachatele zadržet do doby, než k pachateli přijdou policisti. Uvidíte zde  v této názorné ukázce:

Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

Zobrazit video #1 z přehlídky

V další ukázce je znázorněna stuace, kdy pachatelova bývalá přítelkyně sedí se svým aktuálním přítelem na lavičce.  V tom pachatel přijde k nim a vyhodí jejího přítele a sám vezme partnerku jako rukojmí. Ohrožuje ji nožem a mezitím už někdo zavolal policii. Policie tuto situaci řeší následovně – vyzývá pachatele jménem zákona, aby zbraň odložil. Následují další a opakované výzvy jménem zákona k odložení zbraně, ale pachatel neposlouchá…

Zobrazit video #2 z přehlídky

Přečtěte si také:  Výsledky ankety Kynolog roku 2012 a soutěže Cvičák roku 2012

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Závody o “PODBLANICKÝ POHÁR”

Základní kynologická organizace Vlašim Vás zve na závody ve sportovní kynologii o „PODBLANICKÝ POHÁR“ konané …