Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | 10 způsobů, jak mít čistou domácnost i se psem
© St John Dunn | Flickr.com

10 způsobů, jak mít čistou domácnost i se psem

Můj domov je pes. I takto má spoustu lidí nastavenou svojí domácnost. Horší to může být s udržováním čistoty domu, což je asi jasné. Uklízet by se v takovém případě mělo každý den. A není to jen o pouštění chloupků na koberec, sem tam pejsek udělá i mile rád nepořádek – zničí hračku, nacáká vodu při koupání, vysype granule, přinese domů na packách bláto, atd.

Na úklid lze použít různé způsoby, ale tady je těch nejlepších 10:

  1. Automatický robotický vysavač

V případě domácího mazlíčka budete muset neustále vysávat. Kromě psích chlupů se vám doma bude držet i více špíny, listí a jiných nečistot. Pes to k vám prostě přinese na tlapkách a v srsti, protože válení se na dvoře zbožňuje, jako prasátko drbání. Robotický vakuový vysavač vypadá jako disk. Stačí ho jen naprogramovat a spustit. Za pár minut je uklizeno.

  1. Čištění měkkým válečkem

Každý majitel psa má doma sbírku válečků. A jestli nemá, tak si určitě, alespoň jeden pořídí. Je to ideální nástroj pro čištění prachu i chlupů z lampiček, polštářů, dalšího nábytku a dekorací.

  1. Udělejte psovi pedikúru

Preventivním opatřením pro minimalizaci výskytu nevzhledných a poškozených nehtů u psů je pedikúra. Když váš pes peláší přes celou místnost s dlouhými nehty, může vám poškodit i parketovou podlahu, poškrábat koženou galanterii a propíchnout čalouněnou sedačku.

  1. Mějte při ruce odstraňovač skvrn

I ten nejdokonaleji čistotný pes, může mít problém s žaludkem. Mohl sníst něco, co neměl sníst a chytne průjem nebo zvrací. Odstraňovač skvrn použijte na fleky. Držte se návodu na obalu, jedině tak bude nejvyšší šance na zdárné vyčištění.

  1. Rohožky a omyvatelné koberce

Rohožky u dveří jako pomoc při čištění tlapek nestačí. Navíc psa to ani nenaučíte. Nicméně částečnou úlohu plní podobně jako omyvatelný koberec. Obojí zachytí hodně špíny a písku, když po nich pes jen projde.

Přečtěte si také:  Jak zajistit svému mazlíčkovi zdravé zuby

 

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
  1. Přehozy

Někteří psí mazlíčci mají povoleno trávit čas na sedačce i s jejich páníčkem, jiní dokonce smějí i do ložnice. Radíme vám, mít vše zakryté, jinak se vám chlupy dostanou také na válendu či postel. Kdykoliv je třeba, potah sejmete a vyperete. Pach psa tak neucítíte, protože přehoz bude zase krásně vonět.

  1. Vyhněte se nepořádku kolem misky s jídlem a vodou

Kousky granulí a voda mohou být i na podlaze. Bude jistější, když misku s vodou a jídlem umístíte na podnos, který se snadno vyčistí.

  1. Napadení blechami

Blechy vyvolají v domácnosti neskutečný zmatek. Bojíte se, že pes nemá blechy jen v srsti, ale migrovaly i po vašem bytě? Bude nutné nápravné opatření ve formě koupele psa, včetně vyčištění jeho pelechu a míst, kde se rád pohybuje. Zkuste také obojky proti blechám.

  1. Umyjte pejskovi packy

Nepříznivé počasí s sebou přináší také špínu a bahno. U dveří se vám bude hodit háček, kam pověsíte ručník a psovi otřete packy. Zajímavým řešením je umístění starého vyššího plechu, kam si před procházkou nalijete asi 5 cm vody. Psa tak snadno umyjete a očistíte hned za dveřmi, aniž byste ho museli špinavého přenášet do vany.

  1. Investice do trvanlivých materiálů

Odolné materiály vůči znečištění a potrhání tkanin existují. Stačí se podívat, co vám dnešní trh nabízí. Není toho zrovna málo. Pokud svého psa i pořádkumilovnost nezapřete, pak jsme vám s těmito kroky jistě usnadnili život.

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. V následujícím textu si ukážeme 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *