Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Praktický návod, jak vykoupat psa
© Lyss Nichole | Flickr.com

Praktický návod, jak vykoupat psa

Vše potřebné si připravte na jedno místo, než začnete psa koupat. Také byste se na to měli správně obléknout, protože se namočíte.

Budete potřebovat:

  • dostatek ručníků
  • protiskluzovou podložku či rohož do vany
  • psí šampón

Postup:

Jeden ručník umístěte přes okraj vany, aby voda nestékala na zem. Zbytek ručníků použijte na sušení psa. Do vany dejte protiskluzovou podložku. Vana se vám teď třeba nemusí zdát kluzká, ale jakmile se do ní dostane psí šampón, je to jiné.

Naplňte vanu vlažnou vodou, horká voda poškozuje psům kůži, zvláště tehdy, když má pes krátké chlupy. Zásadně mějte vodu už napuštěnou, když psa do vody dáváte, v opačném případě to psovi působí zbytečný stres. Ve vaně ho odměňte nějakým oblíbeným pamlskem a jde se na to.

Online kurz Problémové chování

Psí šampón lze rozpustit ve vodě, ušetří vám to čas. Psa ve vaně zabezpečte vodítkem. Prodávají se speciální vodítka, která se ke stěně v koupelně přisajou tzv. přísavkou. Pes vám pak z vany nevyskočí.

Důkladně svého psa namočte a ujistěte se, že je jeho srst skutečně mokrá. Začněte ho mydlit od krku směrem dolů a dozadu k nohám. Pomocí prstů rozšiřujte šampón po jeho srsti a vetřete ho i do kůže. Hlavu umývejte až na konec. Kolem uší a očí nepoužívejte žádné mýdlo, jedině šampón bez slz určen pro pejsky. Použijte mokrý ručník nebo žínku a omyjte hlavu. Šampón odstraníte lépe, když bude naředěný vodou. Pokud se pejsek nebojí, drbejte ho a současně splachujte čistou vodou ze sprchové hlavice. Když se bojí, šampón z něj dostanete i kbelíkem s čistou vodou. Oplachujte do té doby, dokud neuvidíte čistou vodu bez mýdlových bublin. Opět si pomozte prsty jako při šamponování.

Přečtěte si také:  Vycítí psi koronavirus? Izrael je k tomu zkouší vycvičit

Nyní už zbývá pejska jen šetrně vysušit. Nejlépe je pejska sušit ještě ve vaně, abyste si v koupelně nenadělali nepořádek. Ručník umístěte přes záda psa a dejte mu povolení k tomu, aby ze sebe otřásl vodu. Krátkosrsté pejsky nemusíte nikterak dlouze sušit, jejich srst proschne i samovolně na vzduchu. Dlouhosrsté pejsky klidně vyfénujte, ale někteří psi se fénu bojí, proto psa důkladně vysušte a zabalte ho do ručníku a chvíli držte v ruce.

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *