Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | Jak se psem přečkat zimu

Jak se psem přečkat zimu

Všude kam se podíváme je zmínka o počasí, o mrazech, které nás čekají a o minusových teplotách na našem území. Na některých portálech radí nám, lidem, jak se zachovat, abychom přežili zimu ve zdraví, jak se zahřát a vybavit na toto bláznivé počasí. Ovšem o našich mazlíčcích se toho moc nenamluví.

Pes přes zimu venku = teplý kotec a hlídat vodu

Jestliže máte pejska venku v kotci, tak je v tomto případě nejvhodnější mít kotec pro psa zateplený. V kotci, který má zateplené 3 strany je samozřejmostí bouda, a to speciálně vyrobená, aby na psa nefoukalo zvenku a zároveň perfektně zateplená. Psi jsou sice otužilí, když jsou zvyklí na venkovní prostředí od štěněte, ale krutá zima se podepíše i na nich.

Pro případ, že by vám nestačila zateplená bouda, můžete jí vybavit ještě dekou či jiným hřejivým materiálem, na kterém bude pes ležet.

Avšak nejdůležitější v tomto období je, aby měl pes vždy nezamrzlou vodu k pití. V takovém mrazu voda zamrzne během chvilky, proto je lepší psa pravidelně po pár hodinách kontrolovat, zda není zamrzlá. Nejlepší je nalít vodu horkou, která ihned vychladne, pes v klidu pije a po pár hodinách opět tento samý proces opakujeme. Co Zateplený kotec pro psase jídla týče, je dobré psovi dávat jak granule, tak třeba granule s teplým vývarem, či ohřátou masovou konzervu. S teplým jídlem v žaludku se přece jen lépe odpočívá.

Pes doma – postel?

 

Postel pro psyPokud ale máte pejska doma, ať už jakéhokoliv plemene, můžete být v klidu a starostí, jako je dolévání horké vody do misky si nemusíte všímat. Jelikož je pes v teple, válí se na posteli či sedačce, ovšem pokud to opravdu dovolíte :), je spokojený a nic mu nechybí.

 

Přečtěte si také:  Co zajistit před příchodem pejska?

 

 

Dlouhé procházky se psem v zimě neriskujte

Venku je zima a mráz a psům kteří jsou celoročně v kotci toto počasí až tak nevadí, ale nějaké extrémně minusové teploty už pociťují. Pejsci, kteří jsou zvyklí doma, jsou vyhřátí a jakmile s nimi chcete jít na hodinové procházky, mohou nastydnout. Proto se doporučuje u malých plemen obstarat obleček do zimy a nepřehánět to s pobytem venku v teplotách hluboko pod bodem mrazu.

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

10 nejchytřejších plemen psů na světě

Každý miluje svého psa a většina z nás věří, že právě ten náš pes musí …

3 komentářů

 1. Nejlepší je nalít vodu horkou, která ihned vychladne, pes v klidu pije a po pár hodinách opět tento samý proces opakujeme.

  To jsou pěkné bludy

  “Známá věc z hodin fyziky – horká voda zamrzá dřív, než studená”

 2. Dobrý den. Mám 2 letého jezevčíčka krátkosrstého. Je to panelákový, postelový typ. V březnu 2015 jsme se přestěhovali z baráku do paneláku. V domečku byl pejsek zvyklý v zimě rychle vyčůrat a šup do postele. Přestěhovali jsme se a já psíka každé ráno v 6 musím táhnout 20 minut přes město, kde mám zaměstnání. U mého zaměstnání mají rodiče dům, takže přes den bývá u nich (v paneláku mu je samotnému smutno). Vzhledem k tomu, že se pomalu ale jistě blíží zima a já z toho začínám být lehce nervozní, tak sháním radu.

  Jde o to, že je to vážně postelový typ, ta 20-ti minutová cesta k rodičům od pondělí do pátku (ráno) je nezbytná (v paneláku prostě řádí a tím pádem řádí i sousedé). Chci toho mého jezevečka na zimu připravit, nechci aby marodil nebo mu byla zima, když už je to takovej rozmazleneček. Když ťapká cáká mu voda na bříško, takže sháním nějaký obleček, který bude splňovat funkci jak pláštěnky tak i zimní bundičky. Nechci aby byl zas po cestě přehřátý. Neznáte nějaký obchod, kde bych našla nějaký takový univerzální obleček? Je lepší kupovat oblečky v kamenném obchodě nebo vyjdou cenově levněji na internetu?

  Je nutné v zimě (ráno) pořídit pejskovi něco na uši a nohy? Přeci jen po ránu když je největší zima je nutné chránit jak uši tak i ťapiny? Nebo je to zbytečné? Možná pejska moc rozmazluji, ale nechci aby marodil :)

  Moc Vám děkuji za odpovědi!! :-)

  • Co se týče oblečku na pejska, tak doporučuji od značky hurtta – na jejich stránkách naleznete spoustu typů oblečků jak na léto, tak i na zimu. Pacičky je vhodné oplachovat po příchodu domů kvůli soli, ale je možné také pořídit botičky.
   V kamenném obchodě máte tu výhodu, že můžete oblečky zkoušet do té doby, než padne “na míru” pejskovi. V e-shopu bývá větší výběr, avšak musíte pořádně měřit – popř. zboží vyměnit, což může zdržet čekací dobu.
   Uši v zimě nikterak chránit nemusíte, pejsek má dostatečnou podsadu, kterou se proti zimě chrání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *