Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Cestování se psy | Dovolená s Vaším psím mazlíčkem

Dovolená s Vaším psím mazlíčkem

Dovolenou si zaslouží všichni, jak páníčci, tak naši psí miláčci.  Existují sice psí hotely, ale co je to za dovolenou, když jeden člen domácnosti chybí? Rodina má být pohromadě a vychutnávat si zážitky společně! Pronajměte si chatu a užijte si dovolenou i s Vaším psím miláčkem.

Ubytování se psem

Vybírat byste měli takové chaty, kde je pes vítán. Psí chlupy budete jen těžko vydávat za svoje. Naopak majitelé chat, kde je pobyt se psem povolen, bývají většinou sami pejskaři, a tak mají pochopení a chaty bývají pro psy uzpůsobeny. Objekty k pronájmu, kam můžete vzít i svého psa najdete například na portále ZARS zde: https://www.zars.cz/vyber/chaty-se-psem.

Při výběru místa, myslete také na délku cesty. Sami víte, jak Váš pejsek snáší cesty autem. Můžete si po cestě naplánovat zastávku s procházkou a spojit ji s návštěvou zajímavého místa. Aby cesta pro pejska nebyla příliš dlouhá.

Skvělé jsou chaty s oplocenou zahradou, abyste se nemuseli bát, že Vám pejsek v cizím prostředí uteče. Dlouhé procházky krásnou přírodou se nejlépe podnikají z chaty na samotě nebo polosamotě. Vy i Váš pes určitě oceníte klid a pohodu, kde Vás nic nebude rušit.

Všeobecně platí, že ty nejlepší chaty, jsou obsazené již na rok dopředu. Pokud chcete mít na výběr doporučujeme zarezervovat si chatu dostatečně dopředu. Zvláště pokud plánujete letní dovolenou společně s Vaším pejskem a rádi byste jeli na chatu s bazénem, ty jsou vyprodané mezi prvními.

Co sbalit na dovolenou se psem

Příprava nespočívá jen vy výběru objektu a místa. Před samotnou dovolenou se ujistěte, že máte vše potřebné, abyste Vy i Váš pes byli na dovolení spokojení. Vezměte pejskovi jeho pelíšek, aby se i na dovolené cítil jako doma. Sbalte mu jeho oblíbenou hračku. Nezapomeňte na granule, misky na jídlo a vodu, kartáč, vodítko s obojkem a zkrátka všechny jeho věci včetně očkovacího průkazu. V místě dovolené nemusí být stojany s pytlíky na výkaly. Vezměte si je pro jistotu s sebou nebo jiné sáčky, které používáte. Myslete na pejska i při přípravě cestovní lékárničky, kleštičky na klíšťata by neměli chybět.

Přečtěte si také:  Dovolená se psem

Ať už se s Vaším čtyřnohým miláčkem vydáte kamkoli, přejeme Vám krásné počasí a spousta společných zážitků.

Mohlo by Vás zajímat

Antiparazitní obojek Foresto

Antiparazitní obojek chrání Vašeho psa před všemi parazity, hubí klíšťata a blechy. Paraziti umírají kvůli včasnému uvolnění látky deltametrin. Obojek Scalibor je určený pro všechna plemena psů a vyrábí se ve dvou velikostech, přičemž každý z obojků se dá snadno a rychle zkrátit a přizpůsobit velikosti krku psa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *