Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Po čtyřech letech se do Bílého domu vrací psi
Jill Biden se svými psy Champem a Majorem

Po čtyřech letech se do Bílého domu vrací psi

Do oválné pracovny Bílého domu míří nový americký prezident Joe Biden a sním i jeho dva psi. Spolu s jeho manželkou Jill se v novém domově budou zabydlovat i dva němečtí ovčáci. Po čtyřech dlouhých letech se tak po Bílém domě konečně zase rozlehne psí štěkot.

Donald Trump – na psa nemá čas

Není veřejným tajemstvím, že Donald Trump není zrovna velkým milovníkem psů a často ve svých vyjádřeních používá psa jako pejorativum pro boj se svými politickými oponenty. I jeho bývalá manželka Ivana Trump se vyjádřila k jeho postoji ke zvířecím společníkům a vzpomněla na doby, kdy musela Donalda dlouho přesvědčovat, aby v jeho New Yorském apartmánu mohl bydlet i její pudl Charlie.

Donald Trump tak byl jedním ze dvou prezidentů, kteří si během svého prezidentského funkčního období nepřivedl ani nepořídil žádného domácího mazlíčka. Tím prvním byl jedenáctý Americký prezident James K. Polk, který se stal prezidentem před více než 170 lety!

Donald Trump nikdy oficiálně neřekl, že nemá rád psy, nebo dokonce zvířata. Důvodem, proč si nikdy psího společníka nepořídil, je podle něj čas.

Američtí prezidenti a jejich mazlíci

Washington Post uvádí, že Donald porušil tradici starou minimálně 120 let, když si ani po příchodu do Bílého domu nepořídil žádného psa. Od roku 1901 je jakýmsi nepsaným pravidlem, že si hlava státu psa pořídí, pokud ho neměla předtím. Není to protože, by každý americký prezident miloval psy. V některých případech se jednalo čistě o kalkul. Dosažení a vyobrazení jakéhosi ideálu šťastné americké rodiny, která má typicky dvě děti, psa a dům s bílým laťkovým plotem.

George Washington, první Americký prezident, byl i se svojí rodinou velkým milovníkem psů a všeobecně měl zvířata velmi rád. Kromě jeho tří psů tak obávali Bílý dům i jeho mluvící papoušek a několik koní.

Rodina Rooseveltových rozhodně problémy s časem neměla, na rozdíl od Donalda měli dostatek času i na svůj početný zvěřinec, který čítal nejen dva psi, ale také papouška, ještěrky, prase, hyenu, králíky, poníka a dokonce i malého medvěda jménem Jonathan Edwards!

Rodina Rooseveltových

Zajímavostí je, že prezident John F. Kennedy měl během svého funkčního období nespočet zvířat, od několika psů, přes kanárky, poníka až po králíčka. Nejzajímavější je příběh jeho psa Pushinky. Přijde vám to jako zvláštní jméno pro psa Amerického prezidenta? Jste na správné stopě. Pushinka se dostal do rodiny Kennedyových jako dárek pro prezidentovu dceru od Nikity Chruščova – prvního tajemníka ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu. Pushinka nebyl jen tak obyčejné štěně, byl potomkem Strelky, psa, který přežil společně se společníkem Belkou celý jeden den v kosmu. Strelka měla po návrtu z kosmu 6 štěňat se psem Pushokem, který byl taktéž někdejší sovětskou hvězdou. A jak už víte jedno z jejich šesti štěňat – Pushinka se stala živým dárkem a symbolem výjimečného setkání Východu se Západem v roce 1961.

Přečtěte si také:  „Rodiče s PP, štěňata bez PP“

Oblíbené plemeno prezidentů

Chtěli byste najít oblíbené plemeno prezidentů? Zaručeně jakékoliv plemeno „teriéra“. V Bílém domě se vystřídaly desítky různých plemen, ale je pravda, že nejčastěji se v střídala plemena jako Anglický bulteriér, Erdelteriér, Skotský terirér, Anglický špringeršpaněl a Kavalír King Charles španěl. Nedá se však říct, že by jedno plemeno nějak markantně převažovalo.

První pes z útulku dobyl Bílý dům

Určitě vás nepřekvapí, že všichni psi, kteří kdy obývali Bílý dům měli průkaz původu nebo pocházeli z ověřených chovných stanic a jejich původ byl nezpochybnitelný. Německý ovčák jménem Major, jehož majitelem je rodina Joa Bidena, toto pravidlo poprvé poruší. Major bude totiž prvním psem z útulku, který to dotáhl až do Bílého domu!

Jill Biden se svými psy Champem a Majorem

Dcera Joa Bidena – Ashley, sdílela na začátku tohoto roku příspěvek organizace Delaware Humane Association o šesti štěňatech německého ovčáka, která potřebovala akutní péči. Bidenovi si Majora vzali původně jen do dočasné péče, ale jak už to bývá, stal se plnohodnotným členem rodiny.

I druhý pes, německý ovčák Champ, celým jménem Champion, si nese jedno prvenství. Možná vás to překvapí, ale pro Champa není pobyt v Bílém domě novinkou, ale šťastným návratem do známého prostředí. V letech 2009 – 2017 byl Joe Biden viceprezidentem Baracka Obamy a tak byly návštěvy Bílého domu na denním pořádku.

A co si myslíte vy? Patří ke každému Americkému prezidentovi pes?

Autor admin

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. V následujícím textu si ukážeme 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *