Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování

Psí lázně

Odpočinek pro psy

V dnešní době už víme jak důležitý je odpočinek a relaxace pro naši duševní pohodu. Stejný luxus chce dopřát spousta páníčků i svým čtyřnohým mazlíčkům. Lázně pro psy jsou tak skvělou volbou jak zpříjemnit svému pejskovi život. V České republice najdeme dnes mnoho salónů a lázní, které se skvěle postarají o vašeho pejska po všech stránkách a vrátí vám ho nejen krásně vymydleného, ale i  odpočatého. Z široké nabídky procedur si jistě vybere každý a pokud si nevíte rady, v každém salónu vám rádi poradí a doporučí vhodnou proceduru pro vašeho psa.

Lázně a svět

Už 90. letech 20. století se začali po celém světě otevírat lázně a salóny pro psy. Jedny z prvních velkých lázní Dog Spa otevřeli v New Yorku v roce 1997 a nabízeli na svojí dobu nevídané procedury, které si okamžitě oblíbila movitější část newyorského obyvatelstva. Mnozí z nich si pořizovali psi jen proto, aby za ně mohli utrácet v lázních a upevňovat si tak společenské postavení. Majitelé psů měli možnost nechat svého psa v lázních od několika hodin po několik dní. Pejsek si mezitím užívá mytí se šampónem, kondicionérem a samozřejmostí je i masáž. Pokud by vám obyčejná masáž přišlo nedostačující, nebojte, ještě je tady masáž hloubková a regenerační. Samozřejmostí je aplikace horkých olejů v rámci aromaterapie. Psí odborníci vašeho psa vezmou 2x denně na procházku a při té příležitosti se potkat s dalšími klienty psích lázních. Tyto lázně fungují do dneška. Naštěstí už upustili od lakování drápků a barvení srsti a nově si u nich můžete objednat třeba pravidelné venčení. 

Cena:

V tomto salónu se ceny pohybují od 45$ za běžné stříhání až po 850$, za luxusnější služby, jako pobyt ve vířivce nebo ubytování v psím hotelu.

Přečtěte si také:  Seminář masážní techniky psů pro aktivní psy

V České republice jsou ceny o poznání příznivější a klasický sestřih i s koupáním vás bude stát od 350Kč za menšího pejska.

Psí salóny a lázně v Čechách

Češi, jako jedni z největších milovníků psů na světě, se nebojí za svoje mazlíčky utrácet. 70 % majitelů psů uvádí, že svému psovi často dopřejí luxusnější zboží, než sami sobě. Není se čemu divit, ročně Češi utratí skoro 17 miliard jenom za svoje psí mazlíčky! To se samozřejmě odráží i v návštěvnosti psích salónů a lázní, těch najdeme hned několik v každém větším městě. 

Procedury v psích lázních

Nejčastěji využívanou procedurou v českých salónech je mytí a stříhání. Další oblíbenou procedurou jsou psí zábaly, masáže, nebo dlouhá relaxační koupel se solí z mrtvého moře. Dopřát svému pejskovi můžete i bahenní zábaly nebo aromaterapie. No nezávidíte těm svým mazlíčkům trochu? 

Zde malá ukázka salonů:

V České Republice je to např. Psí lázně, Psí salón Brit, Psí salon a lázně Mája

V New Yorku je to např. Salon Dog Spa

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pojištění pro psy není nadstandard

Ve světě je již standard, mít pojištěného domácího mazlíka. Někde je to přímo povinné, ale u nás toto pojištění není tolik rozšířené. Mnoho lidí si myslí, že je to dokonce zbytečné, nechat si právě svého psa pojistit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *