Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Tisíc Vídeňanů absolvovalo psí kurz

Tisíc Vídeňanů absolvovalo psí kurz

Každý, kdo si ve Vídni chce pořídit psa, musí od loňského července absolvovat specializovaný kurz. Vloni totiž začala platit novela zákona o držení zvířat. První bilance je pozitivní, uvedla vídeňská zvířecí ombudsmanka.

Výběr, pořízení, chov, péče, výchova i právní otázky. To vše je součástí specializovaného vídeňského kurzu pro držitele psů. Program s autorizovanými experty dosud absolvovala necelá tisícovka obyvatel rakouského hlavního města.

Ne každý se dovede o psa ve městě postarat

„Někteří lidé před začátkem trošku nadávali, že takový kurz nepotřebují, že se sami vyznají. A právě tito účastníci potom volali a říkali, že to bylo super. A máme i zpětnou vazbu, že někteří účastníci zjistili, že si psa nakonec pořídit nemohou. A přesně to je ten cíl, kterého chceme dosáhnout,“ uvedla pro ORF Eva Persy, která ve Vídni zastává pozici zvířecí ombudsmanky.

Kurz stojí 40 eur a trvá minimálně čtyři hodiny. Závěrečná zkouška není povinná, spíše jde o zvýšení povědomí o tom, co držení psa ve městě vůbec obnáší. Kurzů se nemusí účastnit ten, kdo v posledních dvou letech už psa vlastnil.

Certifikát pro vycvičené městské psy

Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ

Nad rámec povinných kurzů město dále nabízí zkoušku pro vycvičené městské psy. Kdo složí teoretickou i praktickou část, která testuje chování držitelů a čtyřnohých mazlíčků v běžných situacích, je další rok osvobozen od místního poplatku za psa ve výši 72 eur. Zkouška není určena pro nebezpečná psí plemena.

Foto © Ryan McGuire/Gratisography

Mgr. Martin Landa
Karmelitská 25
118 00 Praha 1

landa@eurocommpr.cz
+420 776 373 332
www.eurocommpr.cz
www.facebook.com/eurocommprpraha
www.twitter.com/eurocommpr_prg

Zahraniční kancelář města Vídně podporuje výměnu zkušeností a spolupráci mezi Prahou a Vídní a také do Česka přináší novinky z Vídně. Zahraniční kanceláře Eurocomm-PR působí v devíti zemích střední a jihovýchodní Evropy.

Přečtěte si také:  99 myšlenek psa, než vás ráno vytáhne ven :)

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *