Aktuality
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online kurz Problémové chování

Kotec pro psa

Vhodný kotec pro psa

Pokud chceme mít psa v kotci, tak  je důležité, aby jsme ho začali zvykat už od štěněte a to hned jak si jej přivezeme od chovatele. Budeme ho muset často navštěvovat a to nejen kvůli socializaci, ale také kvůli čistotě. Pejsek bude ze začátku sice kňučet, ale časem se naučí, že tam bydlí.

Obsah kotce

Každý správný kotec by měl obsahovat 3 plné dřevěné strany, aby na psa nefoukalo, přední stranu z mříží a dveřmi a řádně zateplenou boudu. Od věci také není mít z přední strany na levé nebo pravé straně (podle toho kde bychom měli umístěnou boudu) dřevěné obložení do jedné třetiny výšky kotce, a to z důvodu zamezení foukání větru přes mříže na boudu.

Podlaha by měla být nejlépe dřevěná nebo betonová. Na kotci je nejvhodnější šikmá střecha např. z pozinkovaného plechu a to sešikmená na zadní stranu, kvůli odvodu vody.
Materiál

Kotec by měl být složen ze dřeva a nerezové oceli nebo z pozinkovaného kovu. Pozinkování u železa nám zabrání jeho korozi. Pokud bychom konstrukci měli z nerezové oceli, koroze nepřipadá v úvahu. Bouda by měla být ze dřeva a zateplená polystyrenem.

Jak by měl kotec vypadat?

Kotec pro psaKaždý kotec je vhodný pro jakéhokoli psa. Přizpůsobí se tomu jen velikost kotce a boudy. Pro velká plemena je vhodná bouda o velikosti- 140 cm x 80 cm x 80 cm a naopak pro malá plemena je vhodná bouda o velikosti – 95 cm x 50 cm x 50 cm

Online kurz Problémové chování

Kotec je ve velikosti od 2 m x 2 m do 2 m x 4 m. Kotce jsou buď skládací – dají se zpětně rozložit a složit na jiném místě a nebo kotce na míru, které se přímo “ukotví” napevno do země. Existuje spousta druhů kotců a cena se pohybuje od 10.000,-Kč až do např i 50.000,-Kč, podle velikosti a použitého materiálu.

Přečtěte si také:  Pejsek s PP nebo bez PP?

Bouda pro psa

Bouda by měla mít dvojité stěny, mezi kterými je polystyren. Tato kombinace boudu spolehlivě zateplí. Ideální bouda se skládá z “předsíně” a “ložnice” oddělené přepážkou. Tím se zamezí průvanu.

Jelikož je předsíň oddělená od ložnice, pes si zaleze za přepážku a vítr se dostane maximálně do předsíně. Bouda se vyrábí převážně ze dřeva, ideální je ta bouda, kterou lze ze shora otevřít.

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. 1. Pojmenujte hry a hračky Rozšiřte slovní zásobu svého psa, …

5 komentářů

 1. Plechová střecha – týrání psa, v létě chcípne horkem, v dešti trpí hlukem. Vyvýšená podlaha – pod ní myši a pes se může zbláznit. A toto na stránkách kynologie ???

  • Když povolíme volné pobíhání psů po parcích, lidé si je budou bez košíků brát i do autobusů a za chvíli i na palubu letadel, a od toho už je jen krůček k tomu, aby pokousali pilota a způsobili leteckou katastrofu. – Šikmá plocha :D

 2. Jan Štěpajda

  Dobrý den,

  chci si vybrat některý z těchto kotců.

  rcz-plechove-garaze.cz/cz/133/kotce-pro-psy-a-voliery

  Myslíte že jsou vhodné pro NO? Děkuji

  • Magazín Sportovni-kynologie.cz

   Uvedené kotce jsou pro psa vhodné za předpokladu, že budou ze tří stran zakryté a budou dostatečně velké, aby se vešla zateplená bouda a pes měl možnost nějakého pohybu.

   • Jan Štěpajda

    Děkuji za odpověď…kotec už máme pár týdnů u domu a je super. Už objednali i sousedé a všichni chválí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *