Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Úvod | Péče, zdraví a nemoci | Péče a zdraví psa | Pojištění domácího mazlíčka. Má vůbec cenu?

Pojištění domácího mazlíčka. Má vůbec cenu?

Češi jsou národem pejskařů. Ovšem vedle majitelů psích společníků se také najdou tací, co dávají přednost spíše jiným stvořením. Jsou to kočkomilové. Češi jsou prostě národem domácích mazlíčků. Výdaje za ně sahají každý rok do milionů korun a podle posledních průzkumů zájem roste i o jejich pojištění. Má ale takové pojištění domácího mazlíčka smysl? Odpověď najdete v tomto článku.

Při hledání vhodného pojištění dnes narazíte na mnoho pojistných produktů. Zpravidla se liší jejich podmínkami a také cenami. Zatímco jedna skupina vášnivých chovatelů má o tomto kroku jasno, jiní přemýšlí, jestli má pojištění domácího mazlíčka vlastně smysl.

Proč vlastně pojistit psa nebo kočku?

Možná vás to překvapí, ale podle různých průzkumů sahají výdaje za domácí mazlíčky každým rokem do milionů korun. A opravdu nemluvíme pouze o částce zahrnující granule nebo jiné podoby jídla. Spadají sem také náklady spojené s návštěvou veterináře. Zvířecí doktor nepatří k nejlevnějším a pojištění by při naplnění nejhoršího scénáře mohlo výraznou měrou pomoct. 

Pojištění domácího mazlíčka
Některé zákroky u veterináře lze pokrýt z pojistného

 

Stejně jako lidé, i domácí mazlíčkové mohou trpět různými nemocemi a zraněními. Například si mohou nešikovně zlomit své končetiny, kvůli kterým musí podstoupit operaci. Taková operace bývá velmi vysokým finančním výdajem, který může udělat velkou čáru přes rodinný rozpočet. Se zmiňovaným pojištěním jim lze náklady na veterináře minimalizovat. 

S domácím mazlíčkem nerostou starosti pouze o jeho zdraví. Je to živý tvor, který občas něco zničí. Pojištění psa a kočky dokáže snížit výdaje za takové případné škody, jako je okousané boty, zničený nábytek nebo cokoliv jiného. Slouží k tomu součást pojištění mazlíčků, které se říká pojištění odpovědnosti.

Pojištění odpovědnosti oceníte mít sjednané nejen během doby, kdy je pes štěnětem nebo kočka kotětem. Jelikož životním společníkům nikdo do hlavy nevidí, sousedův nový plot nebo značkové a velice drahé přezůvky pohozené před vchodovými dveřmi mohou zničit prakticky kdykoliv. Díky pojištění se opět vyhnete úhradě nemalé částky. 

Online kurz Problémové chování

Toto jsou jen některá rizika, která může takové pojištění pokrýt. Hrozeb je určitě více než dost, takže musíte sami zvážit, jaké škody může váš mazlíček napáchat nebo zda máte plemeno, které trpí na některé zranění nebo nemoci. Jaké jsou nejčastější psí nemoci?

Přečtěte si také:  Blechy

Jaká je cena pojištění domácího mazlíčka?

Nabízí se otázka, jaká je vlastně cena pojištění domácího mazlíčka. Ta se zpravidla odvíjí od toho, co všechno je jeho součástí. Pojistka zahrnující léčení úrazů, nemoci, pojištění úhynu či odpovědnosti za škodu vychází zhruba na 1100 až 2000 korun ročně

Pokud vás zajímá cestovní pojištění, abyste předcházeli vysokým platbám za veterináře v zahraničí, cena startuje na několika desítkách korun za den.

Co vám pojišťovna proplatí?

Jak již bylo zmíněno, pojištění psů a koček zahrnuje léčení úrazu nebo nemoci, dále pak uhynutí nebo utracení a také je jeho součástí pojištění odpovědnosti za škodu. Samostatnou kategorií je kastrace, kterou pojišťovny hradí v okamžiku, kdy je nutná z důvodu bezprostředního ohrožení zvířete na životě (například pokud trpí zánětem dělohy, zánětem varlat a podobným).

Co vám pojišťovna neproplatí?

Existují ale věci, které budete muset uhradit, i když pojištění sjednané máte. Většinou totiž nekryje očkování, odstranění vnějších parazitů, náhrady vzniklé v důsledku porušení zákona na ochranu zvířat nebo předpisů o veterinární péči, také léčbu chronických onemocnění nebo preventivní či kosmetické zákroky.

Mohlo by Vás zajímat

Pejskaři, sezóna začíná! Jak ochránit pejska před blechami a klíšťaty?

Blechy a klíšťata jsou postrachem každého milujícího páníčka – vždyť tito parazité mohou ohrozit zdraví pejska a v případě blech i zamořit lidské obydlí. Věřte, že skutečně neplatí tradované „Blecha psí na člověka nejde!“ a raději dbejte na prevenci a včasnou ochranu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *