Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | Jak vybrat vysavač na psí chlupy

Jak vybrat vysavač na psí chlupy

Dobrý vysavač na psí chlupy je přítelem každého chovatele. Aby si vysavač poradil se psími chlupy, musí splňovat několik kritérií. V tomto článku si povíme, jaký typ vysavače je na zvířecí srst vhodný, po jakých parametrech se dívat a jaké nástavce vyžadovat, aby bylo vysávání co nejjednodušší a nejefektivnější.

Typ vysavače

Při volbě vysavače se pravděpodobně budete rozhodovat mezi třemi hlavními typy, jde o vysavače klasické s hadicí, tyčové modely a robotické vysavače. Sázkou na jistotu je v tomto případě volba dobrého klasického vysavače, ty většinou dosahují při vysávání nejlepších výsledků. I mezi tyčovými a robotickými vysavači se samozřejmě najdou modely, které si poradí se zvířecími chlupy, pravděpodobně ale budete muset hledat o něco pečlivěji.

Při výběru optimální varianty berte v potaz především, jak často a jakým způsobem budete vysavač používat. Klasický vysavač vám zajistí opravdu kvalitní úklid bez ohledu na typ podlah, bývá ale těžší a hůře se s ním manipuluje, což může být při každodenním použití otravné.

Výhodou tyčových vysavačů je právě snadnost použití, nemusíte řešit přívodní šňůru ani vysavač popotahovat po zemi. Pokud najdete dostatečně výkonný model 2v1, který se skládá z tyčového a ručního vysavače, můžete ruční část použít také na rychlé vysátí pohovky.

Robotické vysavače vám zase zajistí úklid zcela bez námahy, v závislosti na kvalitě vysavače ale pravděpodobně bude nutné jednou za čas přece jen vytáhnout klasický nebo tyčový model a trochu důkladněji uklidit. Při použití robotického vysavače doporučujeme nenechávat jej v jedné místnosti s vaším mazlíčkem, na internetu je dostatek hrozivých fotografií, které ilustrují, jak to dopadá, když vysavač vjede do psí hromádky.

Další informace ohledně rozdílů mezi jednotlivými typy vysavačů najdete například v tomto samostatném článku o výběru vysavače.

Online kurz Základní poslušnost pro štěňata

Důležité parametry – vysavač na psí chlupy

Jak tedy poznat vhodný vysavač? To je v dnešní době poněkud složité. Pokud máte důvěru ve výrobce, můžete sáhnout po některém z modelů přímo určených do domácností se zvířaty. V názvu takového vysavače většinou najdete slovo Pet, Zoo, Animal apod. Tyto modely by měly být pro vysávání psích chlupů optimální.

Přečtěte si také:  Mohou psi jíst jablka?

S orientací mezi různými modely vám jinak pomůže několik důležitých parametrů. Patří sem především kvalita filtrace, co nejvyšší sací výkon a různé hubice a nástavce, kterým se budeme věnovat později. Nevýhodou je, že ne vždy jsou tyto parametry u vysavačů dohledatelné.

Dříve měly alespoň klasické vysavače také energetický štítek, který udával, jak dobře vysávají tvrdé podlahy a koberce. Tyto štítky už ale nejsou platné. S výběrem vhodného vysavače vám tak mohou pomoci spíše různé internetové stránky, které důležité parametry u vysavačů shromažďují a posuzují. Jde například o srovnání klasických nebo robotických vysavačů. Jejich součástí bývá také článek, který různé parametry a vlastnosti vysavačů podrobně vysvětluje. Užitečné jsou i uživatelské recenze, popřípadě různé diskuze, kde lidé sdílejí své zkušenosti s různými modely.

 

Hubice a kartáče

Důležitou roli při vysávání srsti nehraje jen výkon vysavače, ale také jeho hubice a další příslušenství. Zejména pokud máte koberce, dívejte se po vysavači s turbokartáčem. Ten může být poháněný vzduchem nebo elektřinou, varianta poháněná elektřinou je obvykle efektivnější při dostávání zvířecích chlupů z koberce.

U robotických vysavačů volte model s jedním nebo dvěma hlavními kartáči. Na těch někdy bývají také silikonové lamely pro účinnější sbírání nečistot a srsti. Řada robotických vysavačů už dnes kromě vysávání také vytírá, na tvrdých podlahách jim tak neunikne ani chloupek.

Mohlo by Vás zajímat

Antiparazitní obojek Foresto

Antiparazitní obojek chrání Vašeho psa před všemi parazity, hubí klíšťata a blechy. Paraziti umírají kvůli včasnému uvolnění látky deltametrin. Obojek Scalibor je určený pro všechna plemena psů a vyrábí se ve dvou velikostech, přičemž každý z obojků se dá snadno a rychle zkrátit a přizpůsobit velikosti krku psa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *