Aktuality
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Online kurz Problémové chování
Úvod | Novinky | Exportní průkaz původu

Exportní průkaz původu

Pokud byste chtěli prodat své štěně nebo dospělého psa do zahraničí, pečlivě čtěte tento článek. Od 1. 1. 2013 je změna v pokynech pro vystavení exportního průkazu původu pro psa.

Tento průkaz přebírá pouze osoba uvedená jako chovatel nebo i předchozí majitel. Případ výjimky je prověřená osoba, která je majitelem a chovatelem současně.

Osoba, která chce vyvézt psa či štěně do zahraničí je povinna vyřídit veškeré papírování co se týče exportního potvrzení. Ve vyplňované žádosti je ovšem nutno vyplnit údaje: jméno, příjmení a celou adresu nového majitele, který psa převezme v zahraničí.

Jestliže osoba, která vyřizuje vývoz, není skutečným vývozcem, musí předložit ověřenou plnou moc k vyřízení žádosti o export. Spolu s plnou mocí musí předložit také svůj občanský průkaz.

 

Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy

Pokyny k vystavení exportního průkazu původu pro psa

  • Osoba, která vyváží psa do zahraničí má povinnost vyřídit veškerá potvrzení a řádně vyplnit žádost.
  • Průkaz je možno vyhotovit pouze chovateli nebo českému chovateli, jehož údaje jsou zapsány v průkazu původu v kolonce – Majitel. Pakliže není majitel současně chovatelem, může vyvézt pouze jednoho psa za kalendářní rok.
  • Pokud by chtěl někdo jiný, než chovatel, vyřídit exportní průkaz původu, který má současně stejnou adresu jako žadatel o vývoz (osoba blízká: manžel, partner,…), je tato osoba povinna se prokázat pracovníkovi plemenné knihy ČKS předložením dokladu, který ověřuje totožnost člověka.
  • Jestliže osoba, která vyřizuje vývoz, není vývozcem a nesplňuje bod 3, musí se k vyřízení žádosti prokázat dokladem totožnosti a plnou mocí. Pokud nesplňuje podmínky, které jsou zadané, je exportní průkaz původu zaslán poslední osobě uvedené v průkazu původu jako majitel.
  • Pracovník plemenné knihy ČKS je oprávněn ověřit totožnost osoby vyřizující exportní průkaz původu
  • Exportní průkaz původu lze vystavit pouze pro fyzickou osobu. Nákup a prodej nebo vývoz psů prostřednictvím obchodních organizací je nepřípustný.
Přečtěte si také:  Množírny psů

Tyto pokyny vyplývají ze Zápisního řádu ČMKU platného od 1. 1. 2013, viz čl. XV. a Směrnice ČMKU k vystavování exportních průkazů původu.

[poll id=”5″]

Líbil se vám článek? Podělte se s ostatními o váš názor v diskuzi!

Nebo si přečtěte další zajímavý obsah:

Ještě nemáte svůj účet? Založte si profil ještě dnes, vyplňte údaje o vás a vašem čtyřnohém příteli a zapojte se do pravidelné soutěže o skvělé psí dárky!

Mohlo by Vás zajímat

Jak vybrat vysavač na psí chlupy

Dobrý vysavač na psí chlupy je přítelem každého chovatele. Aby si vysavač poradil se psími …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *