Aktuality
Online kurz Problémové chování
Online kurz Základní poslušnost pro dospělé psy
Online psí škola - Kurz STOP TAHÁNÍ
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče. V následujícím textu si ukážeme 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru.

1. Pojmenujte hry a hračky

Rozšiřte slovní zásobu svého psa, je to lehčí, než si myslíte. Každý pes si dokáže zapamatovat tisíce slov, které je schopen přiřadit k dané věci nebo činnosti. Pes se nejlépe učí formou hry a pokud chcete začít s rozšiřováním jeho slovní zásoby, začněte například pojmenováním hraček. Každé jeho hračce dejte jméno a při každé hře ho několikrát opakujte. Hračky střídejte a stále dbejte na jejich pojmenování. Pes si jejich názvy brzy zapamatuje a již ví, co má hledat, když na něj vykřiknete: „Najdi míč“.

Tímto ovšem slovní zásoba nekončí, pes si dokáže zapamatovat i hodnoty dané věci, tedy vlastnosti, o kterých budete mluvit. Až bude váš pejsek znát jména všech hraček, začněte je nazývat jejich barvami. Modrému míči říkejte jen „modrý“, žlutému tenisáku zase jen „žlutý“. Stále to opakujte a pes pak bude již dobře vědět, po jaké hračce má jít, když vykřiknete: „Modrá!“.

2. Hra na schovávanou

Mezi nejpopulárnější psí hry patří hra na schovávanou. Hraje se jednoduše a pes jí rychle pochopí, následně ho začne skutečně bavit. Princip je jednoduchý, schovejte se kdekoliv v domě a zavolejte na svého psa. Bude vás hledat a pokaždé, když vás najde, tak ho odměňte dobrým pamlskem. Pokud se schováte skutečně důmyslně a pes vás jen tak nenajde, tak na něj zavolejte vícekrát, abyste mu pomohli, jinak ho to může přestat bavit.

3. Lov pamlsků

Pokud máte více psů, tak jistě víte, jak je těžké je zabavit. Jestliže vám odpoledne jen tiše sedí u křesla a ztěžka funí na nohy, je nejvyšší čas pro lov pamlsků. Jedná se o jednoduchou hru, která je založená na přirozené psí soutěživosti. Na misku, nebo talířek, umístěte nejlepší pochoutku, co máte doma, například oblíbený pamlsek. Talířek s pamlskem umístěte do jiné místnosti, pokaždé ho schovejte jinam. Následně jděte za svými psy, podržte je a řekněte jim, že jste jim připravili dobrotu. Psi rychle zbystří a začnou být nedočkaví, následně je ve stejnou dobu pusťte a uvidíte, kdo najde pamlsek jako první. Tuto hru opakujte několikrát a rychle zaznamenáte nefalšovaný psí úsměv.

4. Naučte ho nový trik

52652251Psi milují výzvy a při učení nových triků si užije mnoho zábavy nejen váš pes, ale i vy. Učení nových triků velmi rozvíjí psí mysl a zlepšuje jejich schopnosti, obzvláště, když je spojeno s výbornými odměnami a mazlením. Jedním z prvních triků, které se můžete se psem naučit je vracení hraček do koše, či truhly, kterou máte na hračky. Základem je, aby pes znal jednoduchý pokyn: „Pusť to“. Když dokáže na povel pustit hračku na zem, vezměte si koš na hračky a umístěte ho psovi pod tlamu. Následně pokyn opakujte a jakmile hračka dopadne do koše, psa odměňte. Párkrát udělejte to samé a několikrát i bez koše. Pes následně pochopí, že dostane odměnu, jen když hračku uklidí do koše a čím více hraček, tím více odměn. Takto můžete pejska naučit, aby po sobě uklidil všechny hračky, které vám roztahal po domě.

Přečtěte si také:  10 důvodů proč bydlet se psem

Dále je tu ještě jeden trik a to kýchání na povel. Jedná se spíše o dobrý kanadský žertík, který uplatníte maximálně na párty s přáteli. Jak naučit psa kýchat na povel? Jednoduše vyčkejte, až si kýchne a za každé kýchnutí mu dejte pamlsek. Následně se naučí simulovat falešné kýchnutí na váš povel, aby dostal další pamlsek.

5. Skládejte hlavolamy

Psí puzzle a hlavolamy jsou pro mnohé pejskaře velkou neznámou, přitom jich je na trhu nespočet. Jedná se o jednoduché rébusy, které jsou založené na posunování překážek, pod kterými jsou pamlsky, nadzvedáváním misek, hledáním řešení aj. Vždy se jedná o relativně snadné hlavolamy, které však donutí psa uvažovat a hledat správné řešení s vidinou odměny. Odměna i v tomto případě hraje důležitou roli a jen pokud pejska odměníte, tak ho bude daný rébus bavit nejvíce.

CHCETE VAŠEHO PEJSKA NAUČIT ÚCHVATNÉ A VTIPNÉ TRIKY?

  • Chcete se blýsknout před kamarády co s vašim pejskem dokážete?
  • Toužíte po lepším vztahu s vaším psím parťákem?
  • Hledáte nenáročnou aktivitu pro jakékoliv psí plemeno?
  • Chcete vašeho pejska zabavit v nepříznivém počasí a během dlouhých večerů?

Přihlaste se ještě dnes do ÚPLNĚ NOVÉHO KURZU ONLINE PSÍCH TRIKŮ!

Triky a povely jsou skvělá možnost, jak si vybudovat nerozbitné pouto mezi vámi a vaším psem. Rozviňte mezi sebou důvěru a naučte se spolu nevídané kousky a ohromte rodinu a přátele! 

Výcvikový kurz je ve formě online lekcí. Každá lekce obsahuje velmi podrobný návod, jak naučit pejska jeden trik. Návod je psaný krok za krokem, včetně video nebo fotoukázek a vše je vysvětleno tak, aby to zvládl každý. :-)

A navíc obdržíte přístup do TAJNÉ FB skupiny, kde jen pro vás budou každý týden připraveny nové tipy a triky k ještě efektivnějšímu cvičení a „poznámky ze zákulisí“. Samozřejmostí je také individuální řešení problémů a zpětná reakce na vámi zaslané fotky a videa.

Jdu do toho, přihlásit se do kurzu

 

Autor Administrátor

Magazín Sportovni-kynologie.cz
Jsme internetový magazín o psech přinášející aktuality ze světa psů, rady pro pejskaře ale i zábavný obsah se psí tématikou. U nás si každý milovník psů najde své oblíbené téma.

Mohlo by Vás zajímat

Lady Gaga nabízí půl milionu dolarů za svoje ukradené psy!

Legendární umělkyni Lady Gaga zastihla na jejím natáčení v Římě tragická zpráva. Mezitím co Lady Gaga …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *