CBD
Úvod | Ze světa psů | Zajímavosti ze světa psů | 5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

5 činností, kterými rozveselíte znuděného psa i v interiéru

Rozvíjejte duševní potenciál svého chlupáče.

1. Pojmenujte hry a hračky

Rozšiřte slovní zásobu svého psa, je to lehčí, než si myslíte. Každý pes si dokáže zapamatovat tisíce slov, které je schopen přiřadit k dané věci nebo činnosti. Pes se nejlépe učí formou hry a pokud chcete začít s rozšiřováním jeho slovní zásoby, začněte například pojmenováním hraček. Každé jeho hračce dejte jméno a při každé hře ho několikrát opakujte. Hračky střídejte a stále dbejte na jejich pojmenování. Pes si jejich názvy brzy zapamatuje a již ví, co má hledat, když na něj vykřiknete: „Najdi míč“.
Tímto ovšem slovní zásoba nekončí, pes si dokáže zapamatovat i hodnoty dané věci, tedy vlastnosti, o kterých budete mluvit. Až bude váš pejsek znát jména všech hraček, začněte je nazývat jejich barvami. Modrému míči říkejte jen „modrý“, žlutému tenisáku zase jen „žlutý“. Stále to opakujte a pes pak bude již dobře vědět, po jaké hračce má jít, když vykřiknete: „Modrá!“.

2. Hra na schovávanou

Mezi nejpopulárnější psí hry patří hra na schovávanou. Hraje se jednoduše a pes jí rychle pochopí, následně ho začne skutečně bavit. Princip je jednoduchý, schovejte se kdekoliv v domě a zavolejte na svého psa. Bude vás hledat a pokaždé, když vás najde, tak ho odměňte dobrým pamlskem. Pokud se schováte skutečně důmyslně a pes vás jen tak nenajde, tak na něj zavolejte vícekrát, abyste mu pomohli, jinak ho to může přestat bavit.

3. Lov pamlsků

Pokud máte více psů, tak jistě víte, jak je těžké je zabavit. Jestliže vám odpoledne jen tiše sedí u křesla a ztěžka funí na nohy, je nejvyšší čas pro lov pamlsků. Jedná se o jednoduchou hru, která je založená na přirozené psí soutěživosti. Na misku, nebo talířek, umístěte nejlepší pochoutku, co máte doma, například oblíbený pamlsek. Talířek s pamlskem umístěte do jiné místnosti, pokaždé ho schovejte jinam. Následně jděte za svými psy, podržte je a řekněte jim, že jste jim připravili dobrotu. Psi rychle zbystří a začnou být nedočkaví, následně je ve stejnou dobu pusťte a uvidíte, kdo najde pamlsek jako první. Tuto hru opakujte několikrát a rychle zaznamenáte nefalšovaný psí úsměv.

Přečtěte si také:  Jak jsem se stala „dočaskářem“

4. Naučte ho nový trik

52652251Psi milují výzvy a při učení nových triků si užije mnoho zábavy nejen váš pes, ale i vy. Učení nových triků velmi rozvíjí psí mysl a zlepšuje jejich schopnosti, obzvláště, když je spojeno s výbornými odměnami a mazlením. Jedním z prvních triků, které se můžete se psem naučit je vracení hraček do koše, či truhly, kterou máte na hračky. Základem je, aby pes znal jednoduchý pokyn: „Pusť to“. Když dokáže na povel pustit hračku na zem, vezměte si koš na hračky a umístěte ho psovi pod tlamu. Následně pokyn opakujte a jakmile hračka dopadne do koše, psa odměňte. Párkrát udělejte to samé a několikrát i bez koše. Pes následně pochopí, že dostane odměnu, jen když hračku uklidí do koše a čím více hraček, tím více odměn. Takto můžete pejska naučit, aby po sobě uklidil všechny hračky, které vám roztahal po domě.
Dále je tu ještě jeden trik a to kýchání na povel. Jedná se spíše o dobrý kanadský žertík, který uplatníte maximálně na párty s přáteli. Jak naučit psa kýchat na povel? Jednoduše vyčkejte, až si kýchne a za každé kýchnutí mu dejte pamlsek. Následně se naučí simulovat falešné kýchnutí na váš povel, aby dostal další pamlsek.

5. Skládejte hlavolamy

Psí puzzle a hlavolamy jsou pro mnohé pejskaře velkou neznámou, přitom jich je na trhu nespočet. Jedná se o jednoduché rébusy, které jsou založené na posunování překážek, pod kterými jsou pamlsky, nadzvedáváním misek, hledáním řešení aj. Vždy se jedná o relativně snadné hlavolamy, které však donutí psa uvažovat a hledat správné řešení s vidinou odměny. Odměna i v tomto případě hraje důležitou roli a jen pokud pejska odměníte, tak ho bude daný rébus bavit nejvíce.

Mohlo by Vás zajímat

Vánoce se psem

Vánoce se blíží a všichni pejskaři to znají. Pejsek si u stromečku rád hraje a skáče po …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *